Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte Focal Stellia

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
24-01-2021, 14:10
...
Wyczynowe otwarte Staxa już mam, dlatego moją uwagę zwróciłem na zamkniętą Stellę.

Krzysztofie moim zdaniem, słuchawki Focal Stellia to dobry pomysł.
Grają wybitnie prosto z pudełka i nie potrzebne są im do tego super konstrukcje za 20-30 tys. zł.
W mój gust dźwiękowy wpasowały się idealnie, szczególnie z wyjścia XLR, combo Questyle CMA Twelve.
Z wyjść symetrycznych XLR i 4,4mm grają lepiej niż z klasycznej dziurki na dużego jacka.
Chodzi o ten dodatkowy szlif, błysk, takie doświetlenie dźwięku i jego wycyzelowanie.
Może to będzie dla Ciebie też przydatną informacją, że grają bardzo swobodnie i tak jakby od niechcenia.
Dźwięk nie jest wyżyłowany. Głośniki mają jeszcze zapas. Słychać i czuć, że nie jest to kres ich możliwości.
Ty ze swoimi umiejętnościami, możesz zrobić wzmacniacz, który wyciśnie z tych słuchawek jeszcze więcej.

Na razie jestem przekonany, że tranzystor służy im lepiej, ale Ty możesz to przekonanie zmienić. :)
Dlatego bardzo jestem ciekaw lampowca, który tworzysz. Daj znać jak skończysz.
Chętnie zostanę pierwszym z postronnych, który zapozna się z jego możliwościami. :-)
« Ostatnia zmiana: 24-01-2021, 14:37 wysłana przez Karol »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
24-01-2021, 15:46
Dzięki zatem za szczerą rekomendację, zepsute myślenie na następne dni mam zagwarantowane ...
Z pewnością OTL dla słuchawek 35 omowych to nie będzie łatwa sprawa, no ale łatwe sprawy są nuuuudne :)
Bankowo pochwalę się jak konstrukcja nabierze kształtu.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

-Pawel-

  • 4724 / 5499
  • Ekspert
01-02-2021, 17:11
Poważne wyzwanie, trzymam kciuki za wzmacniacz i zadowolenie ze słuchawek ;-)