Audiohobby.pl

Senn. HD 555 / HD 540 Ref. / HD 540 Ref II / 545 Ref - które wybrać?

gotyk1

  • 1310 / 5873
  • Ekspert
16-11-2008, 21:50
Dzień dobry.
Chciałbym poradzić się kolegów które z powyższych słuchawek wybrać. Wszystkie chodzą w podobnej cenie, a ja mam zupełny mętlik w głowie i 0 wiedzy w temacie "słuchawki" :(

Słuchawki mają być podpinane bezpośrednio w gniazda "phones" cd-playera i magnetofonu, bez wzmacniacza słuchawkowego. Muzyka której słucham do melodyjny rock, czasem space i ogólnie elektronika. To czego szukam to muzyka grająca w głowie i na około, przestrzennosć brzmienia, niezlewające się detale, no i ważny jest też dla mnie jako taki bas i wysokie tony ładnie wyeksponowane, czyste ale nie natarczywe. Proszę o zabranie głosu. Będę bardzo wdzięczny

PS - już byłem zdecydowany na cal!-e, niestety ich cena ostatnio skoczyła i najtańsze kosztują powyżej 300zł, mój budżet to 200 - 250zł

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
17-11-2008, 01:39
To, co podajesz to jakieś zabytki, ale właściwie wszystkie Sennki, które znam nadają się z definicji do repertuaru rockowego, do elektroniki również. Wysokie modele modele grają wprawdzie skrajami pasma, ale są generalnie bardzo słodkie, zawoalowane słynną sennheiserowską "kurtynką", więc o wyostarzaniu nie może być mowy, bas również silny, a góra przejrzysta.

_____________________________________

Estetyka jest kwestią gustu
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
17-11-2008, 11:43
Ja mialem mozliwosc sluchania HD 555 w takim zestawieniu. iRiver H340 Line Out -> IC Audio-Technica Jack -> 2RCA -> Yamamoto HA-02 -> HD 555.

Bylem wrecz zaskoczony jak dobrze zagraly te sluchawki. Kosztuja malo, a ze ja po prostu lubie otwarte brzmienie i generalnie sluchawki otwarte nie bylem rozczarowany. Na lampach Philipsa mozna sie bylo przyczepic do troche plastikowych barw ale to zmienilo sie na plus na lampach Sylvania i bylo juz po prostu dobrze. Jak dla mnie przegraly w kontekscie otwartosci i klasy z zamknietymi Audio-Technicami W5000 no ale to jednak sluchawki za prawie 10x wiecej.

Byc moze takze wazny byl fakt iz optymalne jest dla Yamamoto wlasnie 50 Ohmow -  czyli dokladnie tyle ile maja 555.

Jak dla mnie to bardzo dobre sluchawki entry-level.

mjuzik

  • 146 / 5889
  • Aktywny użytkownik
17-11-2008, 11:44
>> Rolandsinger, 2008-11-17 01:39:59
To, co podajesz to jakieś zabytki, ale właściwie wszystkie Sennki, które znam nadają się z definicji do repertuaru rockowego, do elektroniki również. Wysokie modele modele grają wprawdzie skrajami pasma, ale są generalnie bardzo słodkie, zawoalowane słynną sennheiserowską "kurtynką", więc o wyostarzaniu nie może być mowy, bas również silny, a góra przejrzysta.


Pozwolę się nie zgodzić. Mam Sennki HD565 Ovation (z tego samego okresu co HD545 Reference), i do rocka to one tak średnio się nadają. Bas jest miękki, i raczej niewielki, nie schodzący nisko, góra owszem ładna, przejrzysta, detaliczna, ale taka jakby zaokrąglona. Ale za to średnica... Cud miód i orzeszki. Są świetne do wokali, do mniejszych składów, za to w mocnym rocku zdarza im się gubić. A mają one 150 Ohm, czyli tyle samo co HD545 Reference, więc istnieje ryzyko, że siedzi w nich ten sam przetwornik (tak jak w HD555 i HD595). Z tego co się czyta o HD555, to one dużo bardziej by się do rocka nadawały, a z tymi, jak to napisał Roland, "zabytkami", bym pod tym względem uważał, i najpierw słuchał a potem kupował.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
17-11-2008, 12:38
Ja kiedyś przed zakupem porównywałem HD555 do HD595, i na nu metalu (nie pamiętam kapeli) HD555 lekko się gubiły na średnicy i zlewały, podczas gdy HD595 zachowywały separację, do tego mają bardziej wyrównany i niżej schodzący bas oraz lepiej rozciągnięty w paśmie sopran. Polowałbym na te słuchawki używane. Z lampką lub hybrydą potrafią być bardzo sympatyczne. Jak mnie kiedyś wkurzy to hobby, to posprzedaję cały sprzęt i wrócę do HD595. To chyba najtańsze ze słuchawek jakie znam, w których można po prostu włączyć muzykę i słuchać, zapominając o wszystkim innym.  

gotyk1

  • 1310 / 5873
  • Ekspert
21-11-2008, 15:48
Nabyłem Sennheisery hd 540 reference II, takie jak na zdjęciu. Dałem 210zł (w tym przesyłka). Brzmienie mi bardzo odpowiada, niestety jeszcze nie grałem na porządnym źródle (tylko na laptopie). JEśli chodzi o wygodę, to są takie se - sennheisery hd 555 wygodniejsze.

Jak oceniacie dźwiękowo te słuchawki w por. do CAL! ?