Audiohobby.pl

Pomocy

antrax

  • 11 / 5615
  • Nowy użytkownik
13-11-2008, 20:28
Witam jestem nowy i całkiem zielony ,chciałem zacząć zabawę a właściwie powrócić do czarnych krążków
mam mały problem jestem posiadaczem trzech gramofonów Bernard Gs 438 , Sound lab DL -P1R, Pioneer PL - J2500.jeden z tych modeli zostanie na razie na stałe ale który?
Chciałbym ewentualnie wymienić wkładkę w modelu Który zostanie pomóżcie co zostawić i na jaką wkładkę wymienić
obecnie Bernard posiada MF 100, Sound lab ma MC DL -80 a Pioneer Bóg wie co brak jakichkolwiek opisów.
Jeszcze jeden problem każdy z nich gra ale pod innym wejściem Bernard pod Phono Pioneer pod AUX , a Sound lab też pod Phono ale bardzo cicho i całkowity brak basów pewno to kwestia przedwzmacniacza tyle że nie wiem jaki kupić w miarę rozsądnej cenie . Jak na razie nie jestem fanatykiem więc wystarczy mi w miarę tani przedwzmacniacz.

krzysmxx

  • 48 / 5807
  • Użytkownik
13-11-2008, 21:29
hm - wyglada na to że Pioneer, jeśli gra ci na AUX w miare głośno - to ma wkładkę piezo -> do wyrzucenia (choć nie wiem może sam gramofon jest OK, tylko ta wkładka ...)
Sound lab: wkładka jest typu MC, a większość wejść phono obsługuje tylko wkładki MM (o wyższym napięciu wyjściowym niż MC) -> rozwiązanie to specjalny transformator wejściowy lub przedwzmacniacz phono, który obsługuje także MC (ew. wymienić wkłądkę na jakąś MM)
Bernard - hm, jeśli gra w miarę dobrze to rozpatrz wymianę wkładki na inną, lepszą MM, np. niedrogi Pro-ject K4 lub któryś tańszy Ortofon

pozdr - Krzysiek

antrax

  • 11 / 5615
  • Nowy użytkownik
13-11-2008, 21:46
Dzięki serdeczne jestem już trochę mądrzejszy, skłaniam się do pozostawienia sound lab ale co będzie lepszym rozwiązaniem nowa wkładka czy przedwzmacniacz ,może podasz jakieś namiary gdzie to kupić i co? konkretnie chodzi o model wkładki i przedwzmacniacza czy będzą pasowały te modele co do Bernarda .

cocor2007

  • Gość
13-11-2008, 21:59
Pioneer j2500 ma wbudowane pre, nową igłe, pasek można dostac tu:

http://www.lpgear.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=LG&Product_Code=PTPLJ2500

ten SoundLab to DJski wynalazek, ale kto i po co wetknął tam MC ? Jak nie chcesz iść w koszta, to kupowanie pre z obsługą wkładek MC jest bez sensu.

Bernard - to była ponoć najsłabsza konstrukcja Foniki, wątek o próbie podrasowania go już jest.






cocor2007

  • Gość
13-11-2008, 22:12
Doczytałem nieco o tym Pionku, to jakaś "jednorazówka" ? Nowy kosztuje tyle co 2-3 płyty  - ok. 8000 jenów :)

Zainwestuj w jakąs tanią wkładke MM i sprawdź, jak gra z SoundLabem i Bernardem.

antrax

  • 11 / 5615
  • Nowy użytkownik
14-11-2008, 06:46
Macie rację ten Pioneer wygląda na wynalazek wizualnie to miernota , zostajemy na razie przy dwóch poprzednich modelach jaką wkładkę polecacie w miarę uniwersalną .Mocowanie wkładki jest na dwie śruby to chyba standard , jeszcze jedno małe pytanie do fachowców czy pre z obsługą MM zauważalnie podnosi jakość nagrania.
Mam po prostu wzmacniacz z wejściem Phono i amplituner bez tego wejścia więc zawsze mogę poeksperymentować
co lepiej brzmi.
Dzięki za informację.

krzysmxx

  • 48 / 5807
  • Użytkownik
15-11-2008, 08:16
Tu znajdziesz proste wkladki
http://voice.com.pl/pro-ject-wkladki.html
z tych wkladek mozesz cos wybrac - AudioTechnica i Ortofon OM5e są po ok. 100 zł, proponowany poprzednio przeze mnie Project K4 - niestety 280 zł.

Co do oddzielnego pre MM - jak dobry, to parę setek trzeba wydać, więc to zależy :)

pozdr - Krzysiek

antrax

  • 11 / 5615
  • Nowy użytkownik
15-11-2008, 22:29
Dziękuję za dobre rady na pewno bardzo mi pomogliście ,mam nadzieję że wybiorę dobrze i będę miał dużo radości z słuchania czarnych krążków