Audiohobby.pl

Xonar Essence STX - Asus pozamiata?

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5858
  • Zaawansowany użytkownik
27-10-2008, 11:02
"Jeśli jednak poruszyłeś już ten temat, to ja odbijam pytanie - właśnie, po co? Jeśli na końcu tego procesu materiał trafi do inżyniera zajmującego się masteringiem, a ten całość brutalnie skompresuje i pozbawi dynamiki? Dlaczego płyty z lat 80-tych brzmią lepiej niz te współczesne?"

Tu powiem Ci że płyta płycie nie równa. Zobacz płyty zespołu Rush - wydania oryginalne i reedycje starych płyt, jak i każdą płytę oryginalna (oryginalna chodzi mi o pierwsze wydanie, czyli jak wydali w 1990 roku to ta jaki jeśli wyszła w 2003 to też tą) Im starsza tym ciszej nagrana - dlaczego, a no dlatego że mix wtedy robiono całkiem analogowo, W ich przypadku był to Trident lub Neve, rejestrowano to być może na cyfrowych magnetofonie DASH lub podobnym, w całości na setke. Potem za drugim razem robiło sie mix, króty musiał sie zmieścic w jakieś -2dB, taka taśme matke przegrywano na płytę matke z tym samym poziomem. Mix taki najgłośniejsze miał akcenty na perkusji itp. to one dyktowały tem maxymalny poziom -2dB w ostatecznym mixe aby nie przesterować płyty CD. Dziś wyglada to inaczej. Robisz sobie w domu mix, który jest dla Ciebie w miarę dobry, masz na minute z 15clipów - poziom powyżej 0dB, dajesz to do masteringu, tam pojada Ci po tym kompresorem wielopasmowym, dociągna to co jest cich do 0Db i wychodzi Ci masakryczne nagranie audio, za niewielką kase. Gdyz zrobisz je na jakiejkolwiek karcie dźwiękowej, bez uzycia zewnętrznego mixera, magnetod\\fonu, czy systemu rejstracji.  Co do tematu masteringu - poszukaj tematu o revoxie albo ABC masteringu, to taki zakładałem, tam bardziej obszernie opisałem sprawę masteringu, gołego nagrania, wysyłałem też próke nagrania teraźniejszego, całkowicie pozbawionego "ekstremalnej kompresji"
No i nie odpowiedziałem Ci dlaczego nagranmie po masteringu staje się głośne - to jest zagranmie marketingowe - czy ludzie kupili by Feel-a gdyby on grał na płytach cichutko, tak że słychać by było łańcuch od stopy (michel Buble -It,s Time słychać) NIE, a dlaczego, bo ludzie lubia głośna muzykę\\, kawałek w stacji radiowej musi sie przebić, a jak to zrobić - zagrać go głośniej, tylko często Ci artyści którzy chcą zagrać głośniej nie wiedzą że radio ma też na wyjściu kompresor wielopasmowy, na szczęście przeważnie lepszy niż te którymi to masterowano (RMF ZET Polskie Radio).

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
27-10-2008, 14:20
>> Arek_50, 2008-10-26 23:40:08
XYZPawel dokoncz lepiej tego Oriona ,czytalem ze moze to doprowadzic kogos by "upadl na kolana", :)

XYZPawlowi sen z powiek spędzają THD przetwornika powyżej progu słyszalności, co całkowicie odbierze przyjemność ze słuchania, więc koniec końców ta zabawa chyba nie ma sensu. :/

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
27-10-2008, 15:16
>> XYZPawel, 2008-10-27 15:13:59

>Tobie co spędza sen z powiek ? Różnice pomiędzy CD, które przejawiają się tylko w cenie i obudowie ? ;)

Ja śpię spokojnie, a jak chcę sobie humor poprawić to czytam Twoje wypociny o elektronice audio. :)

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
27-10-2008, 19:43
dlaczego nie ma tu opcji ignorowania wpisów? można by to zrobić? plizzz!

Lt_Bri

  • 153 / 5839
  • Aktywny użytkownik
27-10-2008, 23:48
Aż tak za audiostereo tęsknisz? ;)

Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

lancaster

  • Gość
28-10-2008, 08:05
second edition. Nei mow ze Pawe Ci wadzi ?:)))

Dla mnie Pawel to świetny balans dla niekiedy pozostających w sferze psychoakustyki audiofilskich dumań.
Moze i czasami jest upierdliwy - wiadomo misja zobowiązuje :)

Jakoś nie widzialem tu koniecznosci dawania ignorw. Serio chcecie sobie cos takiego wlepiac ?

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 09:50
ignoruj jest najważniejszym wynalazkiem na audiostereo:)
No dobrze - będe się zatem powstrzymywał:)

magus

  • 20990 / 5898
  • Ekspert
28-10-2008, 09:53
second edition,

nie używanie ignoruj ćwiczy silną wolę i buduje zdrowy dystans do świata
Odszedł 13.10.2016r.

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 09:55
second jest wersją ulepszoną. Ma nowe inteligentne algorytmy, poprawiony system antywstrząsowy. Operuje także bogatszym słownictwem. Zaimplementowano mu układ elementarnej kultury. Konstrukcja bliska ideału – nie ma sensu tego poprawiać.

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 11:18
chyba nie chcesz przetestować algorytmu ciętej riposty?:)

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 13:02
cięciwa jest zawsze naciągnięta, Ty zwalniasz spust;)

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 13:03
dobrze - ale może polecicie jakąs fajną kartę - której za zadanie będzie jedynie wyprowadzić sygnał cyfrowy - ale żeby było bitperfekt? najlepiej chyba na USB. Znacie coś godnego uwagi?

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 13:06
Mam na razie Sund bastera - z którego wypuszczam cyfrę po przewodzie elektrycznym (COAX) - ale coś mi się wydaje, ze nie jest najlepsza - czasami zdarzają się jej dziwne wybryki itd... poza tym chciał bym może zastosować jakiś układ aktywnej korekcji - wtedy chyba powinno to chodzić pod sterownikami ASIO? czy dobrze słyszałem?

Kraft

  • 448 / 5857
  • Zaawansowany użytkownik
28-10-2008, 13:43
Jeśli chcesz mieć pewność, że wyprowadzasz sygnał bit-perfect, to kupić któregoś PCLinka. Np. takiego:

http://www.diykits.com.hk/Pc%20Link.htm

lub tańszego, ale obsługującego próbkowanie do 55KHz:

http://www.allegro.pl/item462071006_pclink_gfmod_idealny_transport_pod_dac.html

Obsługa ASIO nie jest konieczna. Wystarczy zainstalować wtyczkę WASAPI lub Kernel Streaming w programie odtwarzającym.

second_edition

  • 249 / 5844
  • Aktywny użytkownik
28-10-2008, 14:29
co ta wtyczka nam daje?
a program do korekcji akustyki? lub jakas wtyczka do fobara pełniąca rolę korektora akustyki?