Audiohobby.pl

Kupiłem w ciemno kolumny Wharfedale Diamond 12.1 podstawkowe

Chaos

  • 857 / 5133
  • Ekspert
15-09-2024, 12:36
Miałem Tonsile Space 86 i Altusy 140. Te pierwsze nie stały na słońcu a mimo to ich piankowe zawieszenie po kilkunastu latach zamieniło się w proszek. Altusy pracowały w podobnych warunkach i kilkanaście lat zawieszenie się trzymało. Potem sprezentowałem je kuzynowi i on z tego co wiem już piankę wymienił. Na oko w obu modelach zawieszenie było z tego samego materiału jednak to ze 140-tek okazało się trwalsze. Myślę że decydującym czynnikiem jest jakość użytego materiału a słońce na pewno przyspiesza proces starzenia.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
18-09-2024, 20:51
Dziś kurier dostarczył mi te kolumny Wharfadale Diamond 12.1. Podłączyłem je najpierw pod Rotela A10. Kolumny z racji braku miejsca stoją na szafie. Co do dzwięku moge je porównać z poprzednimi Mirage M-90i. Kolumny Wharfadale grają bardziej wysokimi tonami natomiast ten Mirage grał bardziej średnicą. Mirage grał bardziej ciepło, natomiast Wharfadale są plastyczne. Wharfadale mają lepszą stereofonie ,Mirage nie miał aż tak dobrze.
To tyle. Zakup w ciemno okazał się dobrym zakupem. Jestem zadowolony z dzwięku tych Whardefale. Nie są to kolumny audiofilskie napewno ale przyjemnie się je słucha.

Chaos

  • 857 / 5133
  • Ekspert
19-09-2024, 02:13
Cieszę się że zakup się udał. Z tego co napisałeś wynika że Chińczycy nadal trzymają się wysokotonowego brzmienia. Podbicie wysokich częstotliwości daje więcej szczegółów i przez to lepsze efekty przestrzenne. Nie każdemu jednak taki typ dźwięku się podoba ale to użytkownik powinien być zadowolony a nie "znawcy tematu".

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
19-09-2024, 07:34
Bo te chińczyki tak mają chyba.   Wszystko kolorowo i jebiaszczo po oczach a w dźwięku to im mocniej piszczy tym lepiej.
   Kiedyś ściągnąłem dla jaj jakąś ichnią gwiazdę żeby posłuchać - zapodałem to o ja p...........
Takie filmiki ze spłoszonymi kotami po necie są że gdy zaczyna sp.......   to każdą łapą grzebie w inną stronę.
  Ja tak wyglądałem przy starcie do wzmaka żeby power off zrobić.
   Normalnie berylowe kopułki prawie się potłukły od tego jazgotu. 

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 08:16
Mnie tam nic nie piszczy. na tych kolumnach. Ładnie czysto gra. Posłuchał byś ich najpierw a nie wrzucasz wszystko do jednego wora.

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
19-09-2024, 10:49
thomsen,  bez urazy,  nie pisałem o twoich kolumnach.  I nie bądź kolejnym karmionym procą który reaguje histerią na każdy wpis z dodatkiem > gdybyś tylko posłuchał


thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 11:00
OK spoko nic się nie stało. A co do tych moich Whatfeadali to nie reaguje histerią bo zdaje sobie doskonale sprawe że nie jest to żaden super sprzęt ,żaden audiofilski, na nic innego nie było mnie stać więc kupiłem takie. Ale przyjemnie choć nie wybitnie, ale przyjemnie się ich słucha.

Hammer

  • 4750 / 2440
  • Ekspert
19-09-2024, 11:19
czyli grają tak bo są gdzieś w kosmosie zawieszone.
Spróbuj sobie je dla testów sprawdzić tak jak powinny być ustawione na wysokości głowy do odsłuchu, to bedzie bardziej miarodajne.
Poza tym zawieszenia głośników przystosują się do temp pokoju, inaczej mogą zagrać rano, inaczej wieczorem, wszystko zależy też od naszego stanu organizmu.
Ponoć odsłuch z otwartą paszczą różni się od zamkniętej..... kąt ustawienia  itd........
Zabawy jest co nie miara....a propo, po pół litra każde kolumny grają tak samo, jak z kobitami......

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 12:48
czyli grają tak bo są gdzieś w kosmosie zawieszone.
Spróbuj sobie je dla testów sprawdzić tak jak powinny być ustawione na wysokości głowy do odsłuchu, to bedzie bardziej miarodajne.
Poza tym zawieszenia głośników przystosują się do temp pokoju, inaczej mogą zagrać rano, inaczej wieczorem, wszystko zależy też od naszego stanu organizmu.
Ponoć odsłuch z otwartą paszczą różni się od zamkniętej..... kąt ustawienia  itd........
Zabawy jest co nie miara....a propo, po pół litra każde kolumny grają tak samo, jak z kobitami......

Posłuchaj. Nie mam tyle pieniędzy żeby kupić coś lepszego więc kupiłem to na co mnie było stać. Jak bym miał to bym kupił coś lepszego ale niestety nie mam i d... blada. Nie jestem bogatym człowiekiem.
A co do ustawienia to też kicha. Bloki Panie za komuny stawiali takie że mieszkania są małe, takie klitki, pokój mam mały i jakbym miał miejsce to bym zainwestował w podstawki ,czy jak się to tam nazywa, i bym postawił na podstawkach. Ale niestey nie da rady. Brak miejsca. I co mam zrobić??? Przeprowadzić się do większego mieszkania o większym metrażu??? Za co??? Sorki ale nie s.am pieniędzmi... Nie stać mnie...
A tak w ogóle co wy się tak uczepiliście???? Warunki mam takie jakie mam i nic z tym nie zrobie... Z kolumn jestem zadowolony i to chyba najważniejsze?? Bo co?? Wam się ma podobać a nie mnie?? Tobie Hammer ma się podobać a nie mnie???

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 13:02
Jeszcze dodam że na szczęście ludzie nie są jakimiś klonami, nie mamy takich samych wymagań muzycznych, bo ludzie są różni. Są różne gusta muzyczne. Ja pare postów wcześniej napisałem też że doskonale zdaje sobie sprawe że te kolumny są budżetowe. Z tych tańszych. I doskonale zdaje sobie z tego sprawe i nie pysznie się tym jakie super kolumny kupiłem.

---

Sory wszystkim ale się troche wkurzyłem bo ja rozumiem konstruktywna krytyka jak najbardziej jest zalecana. Ale ja pewnych rzeczy nie przeskocze. Mam mały pokój i nic z tym nie zrobie. Budżet na kolumny też mały i takie a nie inne kupiłem.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2024, 13:18 wysłana przez thomsen »

Gustaw

  • 3898 / 3462
  • Administrator
19-09-2024, 13:26
thomsen

Spoko. Nie denerwuj się. Hammer pisze zwykle dosyć szorstko ale akurat nie napisał, że to jemu ma się podobać.
Ma też rację, że głośniki mogą zagrać inaczej. Z tą temperaturą to trochę pojechał ale np. nowe głośniki muszą się dotrzeć.

Ciesz się, że zakup w ciemno nie okazał się zwyczajnym błędem ale rozumiem, że czasami trudno o wypożyczenie.

P.S. Dodatkowo, Hammer już niczego nie słyszy, od kiedy wybuchł obok niego granat w 1945, kiedy zaatakował wroga zawleczką ;-)
« Ostatnia zmiana: 19-09-2024, 13:33 wysłana przez Gustaw »

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
19-09-2024, 13:30
Jak pisałem wcześniej, Tobie mają się podobać  ;-)
Jeśli jesteś zadowolony to dobrze, oto chodziło. Nic tylko słuchać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
19-09-2024, 13:44
No dobra spoko, przepraszam może się troche uniosłem. OK.

Hammer

  • 4750 / 2440
  • Ekspert
19-09-2024, 19:05
thomsen
ja tylko chciałem żebyś se potestował w innym ustawieniu w pokoju dla ciekawostki własnej.

Granat mi nie odpalił bo ręcznie odcinaliśmy główki od tułowia...

Z temperaturą pojechałem ? ciekawe........ w końcu coś audiodebilskiego musi być w każdym temacie.

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
19-09-2024, 19:30
Bloki Panie za komuny stawiali takie że mieszkania są małe, takie klitki, pokój mam mały i jakbym miał miejsce to bym zainwestował w podstawki ,czy jak się to tam nazywa, i bym postawił na podstawkach. Ale niestey nie da rady. Brak miejsca. I co mam zrobić??? Przeprowadzić się do większego mieszkania o większym metrażu??? Za co??? Sorki ale nie s.am pieniędzmi... Nie stać mnie...

Przepraszam że tnę :)   
thomsen, z jakiegoś tam doświadczenia to powiem Ci że tutejsze forum jest zupełnie spoko :)    Nikt tutaj (jak myślę)   nie zarzuci innemu małego mieszkania, ograniczonego budżetu itp.  To nie forum z typu tych gdzie napiszą >   nie masz kasy to się nie pchaj tutaj.   Nie znasz się to najpierw poczytaj a potem ew.  my znawcy wszystkiego,  łaskawie pozwolimy coś napisać.  Będziesz chciał wbić gwóźdź  w deskę młotkiem to nikt nie zarzuci >  teraz tak się nie robi-  trzeba gwoździarkę kupić i wynająć specjalistę :)   do obsługi.   Bo to jest postęp a młotek to przeżytek.   
    Przy czym oczywiście takie marnoty które wydały kupę siana na sprzęt tak naprawdę to drepczą w miejscu.  Miesiącami ustawiają kolumny przesuwając mierząc ułamki mm i twierdzą że słyszeli kolosalną poprawę przy każdym 0,1 mm.  Latami rozwiązują problemy wytłumienia dźwięku  matami X500   czy najnowszymi X1500 .  I skoczą ci do oczu jeżeli śmiesz napisać że np.   a pluszowy misio którego zajumałem córce rozwiązał problem rezonansów zadowalająco :)
   Kolumny grają ci OK  to jest OK !
A jeżeli komuś nie pasuje to jego problem.
 ---  a ja np. mam zajawkę na łączenie wszystkiego zwykłymi kablami ze zwykłego sklepu elektrycznego (albo budowlanego)   i śmiem twierdzić że na nich moje wzmacniacze grają najlepiej :)   :)

(tak tak,  słyszałem parę audiofilskich.   Tzn.   nie słyszałem hehehehehe   albo grało tak że natychmiast myśl >   ależ one ch.......   że aż strach )
« Ostatnia zmiana: 19-09-2024, 19:36 wysłana przez pień »