Audiohobby.pl

Kupiłem w ciemno kolumny Wharfedale Diamond 12.1 podstawkowe

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 07:51
Witam

Kupiłem w ciemno kolumny podstawkowe Wharfedale Diamond 12.1. Kupiłem tej firmy bo pamiętam bardzo dobre recenzje kolumn Diamond 8.1 w jednym z pism audio ładnych pare lat temu. Czy te kolumny Wharfedale Diamond 12.1 są warte prawie 1200 zł (a i tak w promocji bo normalnie kosztują 1800 zł) ???

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
14-09-2024, 09:28
Jaki wzmacniacz do nich będziesz szykował?
Same podstawki już masz też do nich?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 10:29
Mam dwa wzmacniacze w domu. Jeden to Rotel A10 a drugi to audiofilski Densen Beat-100. Który podłączyć? Kolumny niestety będą stały na szafie bo nie mam miejsca na podstawki(dlatego kupiłem kolumny podstawkowe).

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
14-09-2024, 12:36
audiofilski Densen Beat-100
"audiofilski" to znaczy jaki? Poprostu, dobry, niezły ;-)
Co do podłączenia to już sam musisz ocenić które brzmienie będzie Tobie pasować. Niekoniecznie Densen może zagrać lepiej z tymi kolumnami. Trzeba popróbować i sprawdzić. Bo to Tobie ma się podobać a nie nam :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 13:42
To znaczy za....sty,
przepraszam z góry nie wiem czy moge wkleić link do konkurencyjnego forum, ale są tam opinie do Densenach:

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/beat-100-r1419/

wzmak jak był produkowany to kosztował z 5 tysiaczków, chociaż nie uważam że to wykładnia jego możliwości. Trzeba po prostu go posłuchać albo poczytać opinie. I mam do wyboru albo densen albo rotel. Będe musiał sam się przekonać.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 13:54
Jeszcze dodam że nie to żebym się chwalił że mam Densena tylko rada jak ktoś by miał kupić to bardzo polecam ten wzmak.

Hammer

  • 4749 / 2440
  • Ekspert
14-09-2024, 15:10
A to nas sie pytasz zamiast podłączyć i posłuchać ? to jakaś nowa bajka czy co ? masz to podłączaj se ten, tamten itd  bo jak na razie straciłeś 8 h na pisanie a efektów i opini Twojej brak.... .
Masz jakieś problemy z podłączaniem ?
« Ostatnia zmiana: 14-09-2024, 15:18 wysłana przez Hammer »

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 15:20
A to nas sie pytasz zamiast podłączyć i posłuchać ? to jakaś nowa bajka czy co ? masz to podłączaj se ten, tamten itd  bo jak na razie straciłeś 8 h na pisanie w efektów i opini Twojej brak.... .
Masz jakieś problemy z podłączaniem ?

Tak jak napisałem, kupiłem w ciemno. I jeszcze nie mam tych kolumn. Są kupione, opłacone, ale jeszcze nawet nie wysłane do mnie. Kurierem ma dojść wtorek albo w środe. A pytam się tutaj na forum bo interesuje mnie informacja osób które miały ewentualną styczność z nimi, o tym jak one grają. Bo tak jak napisałem kupiłem w ciemno. I tak jak napisałem czytałem tylko opinie w pismie hi-fi na temat modelu Diamond 8.1. I po prostu tu się pytam czy nie zrobiłem znowu babola jak z Akai.

Hammer

  • 4749 / 2440
  • Ekspert
14-09-2024, 15:31
A to nas sie pytasz zamiast podłączyć i posłuchać ? to jakaś nowa bajka czy co ? masz to podłączaj se ten, tamten itd  bo jak na razie straciłeś 8 h na pisanie w efektów i opini Twojej brak.... .
Masz jakieś problemy z podłączaniem ?

Tak jak napisałem, kupiłem w ciemno. I jeszcze nie mam tych kolumn. Są kupione, opłacone, ale jeszcze nawet nie wysłane do mnie. Kurierem ma dojść wtorek albo w środe. A pytam się tutaj na forum bo interesuje mnie informacja osób które miały ewentualną styczność z nimi, o tym jak one grają. Bo tak jak napisałem kupiłem w ciemno. I tak jak napisałem czytałem tylko opinie w pismie hi-fi na temat modelu Diamond 8.1. I po prostu tu się pytam czy nie zrobiłem znowu babola jak z Akai.

Zrozum... to Ty będziesz słuchał, to Ty wyrazisz swoją opinie, to Twój baniak na szyji ma określoną charakterystyke odbioru, nie sugeruj się całkowicie innych opinią, w końcu też kolumny grające pod sufitem kompletnie inaczej brzmią niż na dole, tak samo pomieszczenie ma największy wpływ na fale co się odbijają. mały wazonik na stole ma audiodebilski wpływ na dźwięk, a jak chcesz używać określeń audiolilski to sprawdź czy masz odpowiednie nóżki w sprzęcie , odpowiednią wykładzinke pod nimi i gałeczki z marmuru bo bez tego nie idzie .....a Densen..... normalny tani wzmacniacz, niektórzy dają 5 koła za kabel zasilający dopiero.....

Mam whaf... jakoś tam kolumienki małe i pobiły je na łeb i szyje jakieś stare 50 letnie inne maleństwa ....
Kuowanie w ciemno to jak loteria na loty w kosmos.....

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 15:43
No wiem że to ma mi pasować dzwięk, no cóż kupiłem, zobaczymy jak to zagra. Jestem łodzianinem i w moim mieście znam tylko dwa salony gdzie można odsłuchać sprzęt przed kupnem. I szczerze mówiąc to nawet jeden(bo ten drugi to rtvmax.pl ,obchodzić z daleka) no i jeden komis rtv na Manhatanie gdzie prowadzi go spoko facet.

A przepraszam, jest jeszcze pod Łodzią Q21 - najlepszy salon moim zdaniem w Łódzkiem.

Chaos

  • 857 / 5133
  • Ekspert
14-09-2024, 22:24
Kiedyś miałem sporo do czynienia z tanimi kolumnami Wharfedale. Te zaprojektowane jeszcze przez Angoli (8-ki, 9-ki) grały sympatyczną średnicą ale potrzebowały trochę lepszego, szczegółowego wzmacniacza. Nie musiał być drogi, wystarczyło że grał selektywnie. Potem jak Wharfedale został przejęty przez chińskiego giganta IAG, brzmienie zmieniło się na bardziej wysokotonowe. Takie komercyjne, pasujące do byle jakiego wzmacniacza dla początkujących. Moim zdaniem stare Wharfedale bardziej nadawały się do dobrej muzyki a nowe do kina i popu. Oba warianty miały swoich zwolenników. Jak jest teraz, niestety nie wiem, 12.1 nigdy nie słyszałem.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
14-09-2024, 22:37
Dziękuje za odpowiedz i informacje. No cóż przekonam się sam jak grają te Diamond 12.1. I nie wiedziałem że tą firme przejeli kitajce. Mam jeszcze takie pytanie troche z innej beczki. Czy kolumny głośnikowe nieważne jakiego producenta, czy mogą się one psuć od NIE UŻYWANIA czyli nie grania muzyki na nich przez dłuższy czas?? No bo w sprzęcie takim jak wzmacniacze, odtwarzacze cd, magnetofony powinno się regularnie je używać bo właśnie od nie używania się one psują(po dłuższym czasie). A jak to jest z kolumnami głośnikowymi?? Kiedyś czytałem że nie powinny stać w słońcu (w szczególności Altusy podobno) bo że wtedy niby coś tam z głośnikami się dzieje. Ale ile jest w tym prawdy to nie wiem...

Chaos

  • 857 / 5133
  • Ekspert
15-09-2024, 00:33
IAG swego czasu wykupiło całkiem sporo angielskich marek: https://iaggroup.com/

Chyba każda elektronika powinna być od czasu do czasu pod prądem. Ja często odpalam jakiś klocek tylko dlatego że dawno nie grał. Tak żeby sobie pochodził dla zdrowia. Kolumny mam tylko jedne więc zawsze mają jakieś zajęcie. No i nigdy nie trzymam cennych rzeczy na słońcu.

thomsen

  • 58 / 65
  • Użytkownik
15-09-2024, 11:39
Czytałem że to szczególnie w kolumnach Tonsila że ta nie wiem jak to nazwać, ta gąbka co jest dookoła kopułki głośnika że ona się pod wpływem słońca i temperatury potrafi odkleić i po prostu zniszczyć. Zauważyłem że bardzo często właśnie głośniki Tonsila muszą być regenerowane. W kolumnach głośnikowych zachodnich producentów jest to rzadziej. Sam kiedyś miałem kolumny podłogowe Dynaudio (już konkretnego modelu nie podam bo nie pamiętam) w każdym razie już takie troche wiekowe bo z lat 70 tych. I się trzymały do czasu jak moja siostrzenica nie wylała na nie coli... A przed tym faktem grały i nie psuły się.