Audiohobby.pl

Denon plus GDN

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
09-08-2024, 21:35
 Przytargałem dzisiaj do domu ( cholera wie po co)  półeczkowe  kolumienki Denona.   Przez maskownice było widać że z głośnikami kiepsko jest.    Zdjąłem siatkę- patrzę się-  gdzieś to chyba widziałem?   Wyprułem głośnik i bingo :)



Nasz GDN  hehehehe.   Jak widać całkiem dobrze to on nie wygląda.   
    Jeżeli ktoś zna >dobre<  miejsce gdzie można kupić nowe resory to ładnie poproszę podpowiedzieć :)
Chociaż z drugiej strony-  całkiem dobrze przypasowuje do pojemności scanspeak-ów   które wstawiłem w jedne ze swoich ulepów.
    Które nie wyszły za dobrze hehehehe.    Może się poprawię skoro buda gotowa ?

No ale najpierw resory jednak.

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
09-08-2024, 21:44
Na "Aledrogo" Robercie są zawieszenia ale do GDN 13/50.... to powinno być to samo. Ale pewności brak.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
09-08-2024, 22:05
 Zawieszenie przeszło w stan półpłynno-plastyczny, pewno dałoby się ulepić z tego kulkę hehehehe.   Piankowe to jest niestety-   znaczy było.
  Popatrzy się na to aledrogo i na ebaya-  może gdzieś coś trafię.    Na ebayu na bank coś się znajdzie znając rozmiary ale wiadomo że to jakieś chińskie będzie i czy parametrami przypasuje to loteria.   Chociaż do takich audiofilskich low-endowych kolumienek jak te denony z GDN na pokładzie to pewno wsio ryba jest hehehehee.   
  Z drugiej strony-  pewnie całkiem ładnie grały dla współczesnego audiofila hehehehehe.    Basreflex sugeruje że to przy okazji za sub-a robiło :)   Dziura straszliwie wprost wielka-  jak kawałek rury kanalizacyjnej

pień

  • 2415 / 1178
  • Ekspert
10-08-2024, 09:53
Nie wyrabiam :)    Ponieważ po dokładniejszym zmierzeniu wynika że buda od tych denonów jest o ćwierć litra większa pojemnościowo od potrzebnej dla scanspeaka to postanowiłem sprawdzić jak zadziała.  Zwrotnice mam, chociaż na razie na szybko podłączę do tej która jest w pudle.   Bo to ma nawet zwrotnicę hehehe   i to z dwoma cewkami.
   Ponadto wydaje mi się z raczej 100%  pewnością że te kolumny zostały wyprodukowane w PRL-u  hehehe



Te strzępy wisiały na konektorze od środka.   Poza tym kable za grube jak na wyrób zgniłego kapitalizmu a u nas najcieńsze to z 1,5 mm
hehehehehe.  Bo nie było ruskiej licencji na produkcję cieńszych.   Te cieńsze oczywiście ruskie nam dawali za darmo

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
10-08-2024, 14:41
Polskie Tonsile także były stosowane w angielskich kolumnach Mission.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Bacek

  • 2399 / 6037
  • Ekspert
10-08-2024, 18:34
I w kanadyjskich Totem i pewnie kilku jeszcze innych.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES