Audiohobby.pl

Diora

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
01-08-2024, 19:50
Moja dzisiejsza zdobycz :)   Raczej znalezisko bo na bank nie zakup-  chyba że dobre słowo to też pieniądz.
 A może to nawet archeologiczne wykopalisko? 
   Stan -  w sumie na zdjęciach lepiej wygląda niż na żywo hehehe.   
Jeszcze nie podłączałem,  niech się zaaklimatyzuje najpierw.   Potem popatrzę do środka- poszukam żarówki-  bo mam wprawdzie 50W  tyle że leda.   Chyba we wspólnej pakamerze jest jeszcze prawdziwa żarówka.   Jeżeli jest to zostanie skradziona :)    Oczywiście bandyta w miejsce zajumanej żarówy wkręci led-a :)



podobno był jakiś magnetofon ale poszedł się .....    jeszcze w zeszłej epoce :(
  archeologicznej hehehehe

AUDIOTONE

  • 9677 / 5978
  • Moderator Globalny
01-08-2024, 19:52
Moja dzisiejsza zdobycz :)

Już widzę, że będzie uzdrawianie ;-)  Roberto czekam na rozwój wydarzeń.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
02-08-2024, 20:49

AUDIOTONE

  • 9677 / 5978
  • Moderator Globalny
02-08-2024, 21:22
Jednak żyje ;-) Roberto jakiejś rewelacji brzmieniowej bym się nie spodziewał.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
02-08-2024, 22:10
No i ja się nie spodziewam heheheeh-   nie ma takich kondensatorów które mogłyby go pociągnąć wyraźnie do góry.   Przed chwilą zrobiłem porównanie z deską 752 Philipsa-   jeszcze starszy grat i mówiąc delikatnie-   nie jest dobrze hehehehehe
Tego wzmaka z Philipsa można by wypruć, wstawić modne  niebieskie lampki i nie wyróżniałby się specjalnie pośród nowych wynalazków a  może nawet niektóre by ograł.
Mówię jednak że szacun że w tym naszym biednym prl-u  dali radę jednak robić sprzęt który chociaż wyglądał OK.
(macałem kiedyś jakiś ruski wyrób pierwogo sorta-   różnica z tą diorą byłaby jak diory z philipkiem )
  Może gdyby był napis czerwony to byłoby lepiej.   Na korektorze logo Diora jest czerwone-   czerwone to zwyczajowo eksportowa wersja i gdzieś, kiedyś wyczytałem że ten kolor robił > różnicę wyraźnie odczuwalną.

ed.   Właściwie to teraz główkuję jak zabrać się za umycie frontowego panelu.   Jakość nadruku nie jest najlepsza bo ma małe ubytki-  chyba mieściło się w normie na kraj.   Jest strasznie zasyfiony i wiem co by go wypucowało do stanu fabrycznego-   ale boję się właśnie o napisy .
 Nad blachami nie ma co myśleć-  trza kuć i pomalować na nowo.   Blacha chociaż solidna-  prawie na czołg by się nadała :)
« Ostatnia zmiana: 02-08-2024, 22:29 wysłana przez pień »

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
04-08-2024, 18:59
Dzisiaj trochę blacharstwa, metaloplastyki i lakiernictwa :)



W czasie gdy podkład sechł pucowałem panel i uważam że zrobiłem wszystko co możliwe dla niego.   Mogłoby być lepiej ale nakład środków byłby zbyt duży.  W końcu sprzęt zabytkowy i nie musi wyglądać jak igiełka fumfel nówka.
Za to powłoka lakiernicza uważam że odstaje od tego co było z epoki.   Zwyczajnie przewyższa ją jakością heheheheheh-  i zastanawiam się czy do Diory gdzieś z lat osiemdziesiątych pasuje.   Na zdjęciu nie widać-  alu farba na blachach jest rewelacyjna -  muszę kupić więcej :)    To nie jest zwykła akrylowa w kolorze srebrzystym-  to jest prawdziwe amelinium i nawet przewodzi prąd skubana :)    Można malować deskę i z tego zrobić ekran.   Zaskoczyła mnie bardzo.

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
04-08-2024, 21:14
Małe update :)
 Właściwie to korektor gotowy-  nie pisałem ale on też działa :)   
Korekcję potrzebną już ustawiłem :)   W końcu kiedyś korektor w prl-u  był do tego żeby muzyczka bumcykała heheheh.
 Wziąłem na taras do przymiarki bo blachy zostaną na dworze do jutra.



Farba musi odetchnąć i pozbyć się zapachu.    Poza tym i tak nie koniec jeszcze bo z szybką od wzmaka będę walczył a i skręcać nie ma co bo kondensatorków trochę potrzeba,  wszystkich potrzebnych w domu nie mam.   
Będą za parę dni to walnę zdjęcia pokazowe hehehe.   Zamierzam skompletować Diorę z magnetem Harmanem.   Mam nadzieję że się nie będzie gniewać :)
Przypasuje wizualnie i do epoki.
 Aaaa- klawisz od suwaka gdzieś trzeba  wyrwać bo bardzo wątpię czy uda się dorobić tak żeby w oczy nie biło z kilometra
« Ostatnia zmiana: 04-08-2024, 21:17 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9677 / 5978
  • Moderator Globalny
05-08-2024, 09:17
Ustawienie "korka" w "uśmiech" to podstawa :-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gustaw

  • 3895 / 3461
  • Administrator
05-08-2024, 09:39
Ustawienie "korka" w "uśmiech" to podstawa :-)

Zgadza się. Bez ustawienia charakterystyki w kształcie litery "U", korektorem nie ma sensu zawracać sobie głowy.

:-)

Bacek

  • 2397 / 6035
  • Ekspert
05-08-2024, 11:19
o nie jest zwykła akrylowa w kolorze srebrzystym-  to jest prawdziwe amelinium i nawet przewodzi prąd skubana :)    Można malować deskę i z tego zrobić ekran.   Zaskoczyła mnie bardzo.
Co to za mazidło? Wrzuć jakiegoś linka.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2397 / 6035
  • Ekspert
05-08-2024, 11:21
Bez ustawienia charakterystyki w kształcie litery "U", korektorem nie ma sensu zawracać sobie głowy.
Bo przy dobrej muzyce pojawia się uśmiech na twarzy i na korektorze.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3895 / 3461
  • Administrator
05-08-2024, 13:32
Bez ustawienia charakterystyki w kształcie litery "U", korektorem nie ma sensu zawracać sobie głowy.
Bo przy dobrej muzyce pojawia się uśmiech na twarzy i na korektorze.

A przy złej muzyce nastąpi odcięcie basu i wysokich :)

Bacek

  • 2397 / 6035
  • Ekspert
05-08-2024, 15:22
Dokładnie, po co jeszcze dodatkowo katować człowieka dawaniem po uszach i żołądku.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2024, 15:26 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

pień

  • 2415 / 1177
  • Ekspert
05-08-2024, 16:56
Widzę że chłopaki doskonale łapią po co jest korektor :)

Co to za mazidło? Wrzuć jakiegoś linka.

 To jest link do wspomagacza-  koniecznie trzeba stosować żeby powłoka lakiernicza wyszła fajnie :)

https://www.kp.pl/browary/tyskie-browary-ksiazece

  Co do mazidła ameliniowego  to nie mam,  nawet nie pamiętam gdzie go kupiłem     :(
  Wygląda tak :



  To jest to co stoi po lewej stronie na focie-  żeby kto się nie pomylił przypadkiem.

Na wszelki wypadek :)


« Ostatnia zmiana: 05-08-2024, 17:01 wysłana przez pień »

Bacek

  • 2397 / 6035
  • Ekspert
05-08-2024, 21:02
Dzięki, to drugie też w sumie w aluminium i jak się nieostrożnie obchodzić to pryska. Tam powinno być to ostrzeżenie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES