Audiohobby.pl

Wysokie modele CD Technicsa - czy jest sens w to się pchać?

Wojciech7

  • 1785 / 1274
  • Ekspert
08-10-2024, 22:18
Ciekawy przykład - dla osoby nie muzykalnej (nie gra na żadnym instrumencie ). Czyli w niektórych sytuacjach gałka jest bardziej praktyczna- tak myślę. Jestem właśnie osobą
nie grającą- lubię słuchać muzykę, pewnych instrumentów jako główne tak to określę.

Wojciech7

  • 1785 / 1274
  • Ekspert
08-10-2024, 22:26
Cyt-"Większości użytkownikom takie gadżety jak pokrętło wyszukiwania się nie przydają to fakt. ". W jakim celu projektanci tego odtwarzacza zastosowali pokrętło funkcyjne (search dial )-?

RetroTape

  • 617 / 983
  • Ekspert
08-10-2024, 22:27
Dokładnie, wyszukiwanie gałką jest dużo szybsze i precyzyjne niż na pomocą przycisków search.

W jakim celu projektanci tego odtwarzacza zastosowali pokrętło funkcyjne (search dial )-?
Dodawanie kolejnych funkcjonalności z pewnością pozwalało sprzedawać klientom modele droższe które je miały, bo a nóż się przydadzą. Były też w pewnych warunkach funkcjonalne, no i pozwalały się pobawić użytkownikowi urządzeniem, niezależnie czy potem te funkcje były efektywnie wykorzystywane.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2024, 23:03 wysłana przez RetroTape »

Hammer

  • 4818 / 2472
  • Ekspert
08-10-2024, 23:32
Dla mnie to zwykły buzer bajer......w magnetowidach ponoć miało większy sens, ale jak Cd używa się z pilota ?
Buzer-bajer dla maluczkich, jest nowy bajer trza kupować zmieniać i tak w kółko jak i wskaźnik wysterowania w cd ....to już było poniżej skarpetek.
W sumie jakby pogmerali to pewnie i dało by się zamontować pokrętło zmiany charakterystyki....więcej wysokich albo niskich ale byłby szał...w trampkach.
Były nawet cd ze światełkiem w kieszeni....
inną często bezsensowną funkcją było ustawianie stron kasety, a co jeśli płyta była ciągłością ? system zmieniał kolejność utworów i była sieczka tematyczna, no nie wszystko było super.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2024, 23:35 wysłana przez Hammer »

RetroTape

  • 617 / 983
  • Ekspert
09-10-2024, 00:35
Ludzie zwyczajnie lubią gadżety i nawet gdy nie są już dziećmi lubią się bawić. Nie jest to cecha maluczkich, tylko każdego zdrowego człowieka. Światełko, lusterko i pokrętło są fajne, a pomarudzić zawsze można na każdy temat ;)