Audiohobby.pl

Wysokie modele CD Technicsa - czy jest sens w to się pchać?

thomsen

  • 63 / 92
  • Użytkownik
22-07-2024, 23:39
Cześć

Posiadam nagrywarke, konkretnie nawet przegrywarke Denon CDR-W1500 z której jestem zadowolony, ładnie gra, ale mi się zachciało jakiegoś wysokiego modelu Technicsa, tzn. odtwarzacz CD. Czy jest sens w to się bawić? Miałem kiedyś CD Technicsa PG 5 już nie pamiętam, wiem żę były PG 3 , PG 4 no i PG5 z 1 bit czymś tam. No i tak z utęsknieniem wracam do tamtych lat. Poradzcie bo nie chce znowu zrobić babola jak z tym deckiem Akai. Jest w tym jakiś sens? Jeśli tak to jaki model? Z reszty sprzętu jaki mam to wzmak Rotel A 10, kolumny Mirage N90i (czy jakoś tak) oraz minidisk Sony.

Wojciech7

  • 1773 / 1269
  • Ekspert
23-07-2024, 01:24
Dobrze byłoby aby odtwarzacz CD był sterowany pilotem i miał wyjście  cyfrowe.

aulait

  • 1420 / 5728
  • Ekspert
23-07-2024, 05:55
Cześć

Posiadam nagrywarke, konkretnie nawet przegrywarke Denon CDR-W1500 z której jestem zadowolony, ładnie gra, ale mi się zachciało jakiegoś wysokiego modelu Technicsa, tzn. odtwarzacz CD. Czy jest sens w to się bawić? Miałem kiedyś CD Technicsa PG 5 już nie pamiętam, wiem żę były PG 3 , PG 4 no i PG5 z 1 bit czymś tam. No i tak z utęsknieniem wracam do tamtych lat. Poradzcie bo nie chce znowu zrobić babola jak z tym deckiem Akai. Jest w tym jakiś sens? Jeśli tak to jaki model? Z reszty sprzętu jaki mam to wzmak Rotel A 10, kolumny Mirage N90i (czy jakoś tak) oraz minidisk Sony.
Cześć. Z najwyższych modeli Technicsa mam/miałem SL-P500, SL-P720, SL-P990, SL-P999, SL-PS70, SL-PS900, SL-PS770A, SL-PS7. Jeśli miałbym pozostać z jednym z nich to byłby to od najtańszego na rynku wtórnym SL-PS770A, SP-PS7, SL-PS900. Do SL-PS770A i SL-PS7 są dostępne i niedrogie lasery CDM12, do SL-PS900 laser tylko z rynku wtórnego SOAD70A. Brzmieniowo najbardziej mi z pamięci odpowiadały 900 i 7, ale 770A nie zapamiętałem jako jakoś szczególnie odstający od dwóch pozostałych. Starsze modele nie polecam ze względu na różne problemy techniczne z urządzeniami  a SL-P990 wyjątkowo mi nie przypadł do gustu brzmieniem.
Tylko niekoniecznie to co mi się podoba brzmieniowo musi podobać się Tobie a po drugie technika cyfrowa poszła do przodu i na pewnie znajdziesz współczesne niedrogie urządzenie, które nowe w tej samej cenie zagra pewnie lepiej.  Ja Często korzystam z SL-PS900 i 7 czy starych Marantzów CD52 i CD60 i dla mnie dźwięk jest ok, technicznie też dają radę :)

aulait

  • 1420 / 5728
  • Ekspert
23-07-2024, 05:59
Dobrze byłoby aby odtwarzacz CD był sterowany pilotem i miał wyjście  cyfrowe.
Tylko niektóre najniższe modele Technicsa nie miały pilota a wyjścia cyfrowego nie posiadały najstarsze P500 i P720. Jaka jest jakość tych wyjść cyfrowych? Z tym może być różnie.

thomsen

  • 63 / 92
  • Użytkownik
23-07-2024, 10:45
A czy z najwyższych modeli CD Technicsa są one w stanie przebić jakościowo Denona czy inne? Mam na myśli te ze średniej półki Denony?

RetroTape

  • 604 / 978
  • Ekspert
23-07-2024, 17:00
Trudno jest ocenić, bo każdemu pasuje coś innego. Jedni lubią brzmienie starego Technicsa z mechanizmami FF1 i przetwornikami 16 bitowymi bez żadnej interpolacji, mówiąc o nim "analogowy" dla innych jest za mało szczegółowy i rozmyty. Porównania CD ze sobą są trudne, bo i różnice nie są kolosalne, a raczej chodzi o niuanse. Jedno jest pewne, obecnie zakup wyższego modelu jest nieopłacalne, gdyż ceny zostały wywindowane do granic absurdu.

thomsen

  • 63 / 92
  • Użytkownik
23-07-2024, 17:29
To chyba dam sobie spokój z tym moim "pomysłem". Mógłbym na tym wyjść jak przysłowiowy dziadek co zamienił siekierke na kijek.

paulino t7b1

  • 5 / 19
  • Nowy użytkownik
01-10-2024, 19:55
Cześć

Posiadam nagrywarke, konkretnie nawet przegrywarke Denon CDR-W1500 z której jestem zadowolony, ładnie gra, ale mi się zachciało jakiegoś wysokiego modelu Technicsa, tzn. odtwarzacz CD. Czy jest sens w to się bawić? Miałem kiedyś CD Technicsa PG 5 już nie pamiętam, wiem żę były PG 3 , PG 4 no i PG5 z 1 bit czymś tam. No i tak z utęsknieniem wracam do tamtych lat. Poradzcie bo nie chce znowu zrobić babola jak z tym deckiem Akai. Jest w tym jakiś sens? Jeśli tak to jaki model? Z reszty sprzętu jaki mam to wzmak Rotel A 10, kolumny Mirage N90i (czy jakoś tak) oraz minidisk Sony.
O jakim babolu z akai mówisz ( piszesz) ?...bo ja mam właśnie zamiar kupić 75

thomsen

  • 63 / 92
  • Użytkownik
01-10-2024, 20:05
Babola popełniłem kupując szufladowca Akai który chyba Akai nie był.

http://audiohobby.pl/index.php?topic=15119.msg488273#new

Poczytaj sobie.

Wojciech7

  • 1773 / 1269
  • Ekspert
01-10-2024, 20:54
To zależy czego się oczekuje od takiego odtwarzacza-? Czy ma być ładny z wyglądu aby ewentualni goście usiedli z wrażenia widząc go i zazdrościli ?- czy ma być bardzo dobrze grający cd-audio-? Czy potrzebne jest wyjście sygnału cyfrowego do wzmacniacza-?,pilot do sterowanie itp.
Może podpadnę kolegom z tego forum piszą że jest jakiś dobry model Technicsa jednak.
Mam różnych firm odtwarzacze cd,różnie grają(bardziej dynamicznie/przeciętnie),odczytują z CD-Text. Jest jeszcze jedna  rzecz mianowicie-jest wiele płyt cd-audio tłoczonych które są czasami niedobrze nagrane-(przesterowanie i inne niedogodności). Wiele takich opinii wyczytałem w internecie,sam ostatnio
 zakupiłem taką płytę znanego zespołu rockowego i okazała się właśnie masakrą-
(leży teraz gdzieś w szufladzie tylko). To mnie bardzo zniechęciło do płyt cd-audio sklepowych-:(((. Może źle trafiłem i tak do końca nie jest jednak. Czy w takiej sytuacji
warto się pakować w bardzo drogi sprzęt do odtwarzania cd-audio-? Może to moje tylko
 teorie wyssane z "brudnego palca nie audiofilskiego"....
Życzę koledze udanego zakupu wspaniałego odtwarzacz cd-audio-:)))

Jeśli to co napisałem jest nie na temat to proszę Administratora o usunięcie.

thomsen

  • 63 / 92
  • Użytkownik
01-10-2024, 21:15
Kolego Wojtku,

ja od dobrego odtwarzacza cd oczekuje dobrego brzmienia, czegoś co by przykuwało uwage słuchacza. Chciałbym aby miał wyjścia cyfrowe. Koniecznie też pilot. A wygląd? To nie jest najważniejsze chociaż moim skromnym zdaniem Technicsy są ładne. W ogóle przekładam w sprzęcie jakość brzmienia nad wygląd.

paulino t7b1

  • 5 / 19
  • Nowy użytkownik
01-10-2024, 21:20
Jakie " dobre" Technics' y masz na myśli?

Hammer

  • 4814 / 2467
  • Ekspert
01-10-2024, 22:02
problematyczne jest to że niektóre modele T mają lasery już niedostępne, a jak już udowodniliśmy nie raz elektronika i elementy się starzeją same z siebie.
Można wybrać model gdzie teoretycznie można laser w razie czego wymienić, na jakiś dostępny...ale .....
Na przykładzie napędów Sony powiem że nieużywane zawieszenia padają bo się starzeją, a całość to ogarnąć to jest sztuka, bo np mają po 2 twardości gumki tzw tłumiki w sprężynach i zabawa na wieczory zapewniona.
Ostatnio zaczynam spotykać coraz więcej sprzętu z zimnymi lutami, syzyfowa praca.
Nie chce odstraszać, ale trzeba być z roku na rok coraz bardziej czujnym.... np przywiozłem wzmacniacz, dotknąłem pare elementów i zawisły w powietrzu.... takie przykłady z serwisowania...., drugi wzmak już nie dotykałem tylko pod lupą babole widać.

Wojciech7

  • 1773 / 1269
  • Ekspert
01-10-2024, 22:12
Jakie " dobre" Technics' y masz na myśli?

Konkretnie nie podam modelu odtwarzacza cd-audio ponieważ :
1. nie mam wszystkich modeli i nie wiem jak naprawdę  odtwarzają
2.moje oczekiwania co do danego modelu mogą być inne niż  innej osoby. Np. mnie pasuje że dany odtwarzacz szybko wczytuje płytę lub ma czytelny wyświetlacz, lub bardziej podbija basy....
Dla tego nie podaje konkretnego modelu tej firmy.

paulino t7b1

  • 5 / 19
  • Nowy użytkownik
01-10-2024, 22:17
Ogólnie chodzi o dobrą jakość odtwarzania dźwięku... potem wygląd...