Audiohobby.pl

Metalicznie grający magnetofon Akai

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
20-07-2024, 19:16
Mam Nakamichi Casette Deck 2. Prosty model ale jak go używałem to całkiem ładnie grał.

chorazy3

  • 1581 / 1739
  • Ekspert
20-07-2024, 21:39
Porównując Naka CD 2 z tym Akai to Akai dźwiękowo rzeczywiście nie ma szans.
Zatrzymywanie się podczas odtwarzania sugeruje silniczek odtwarzania/przewijania do remontu lub (lepiej) wymiany.
Paweł

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
20-07-2024, 22:36
Dzisiaj odebrałem tego Akai i wprawdzie nic nie płaciłem bo nic przy nim nie było robione ale coś mnie tchnęło aby go uruchomić i sprawdzić. Odpaliłem jedną z kaset która była na tym Akai nagrywana ale uruchomiłem ją bez Dolby (ani bez B i C ,po prostu Dolby było wyłączone) i gra ładnie bez tej metaliczności. Jak byłem w serwisie po jego odbiór to dla pewności spytałem się czy oni na Dolby również słyszeli tą metaliczność dzwięku. Potwierdzili że tak. Więc to może układ Dolby jest spierdzielony?

Krzysztof_M

  • 1537 / 5428
  • Ekspert
21-07-2024, 09:51
Dzisiaj odebrałem tego Akai i wprawdzie nic nie płaciłem bo nic przy nim nie było robione ale coś mnie tchnęło aby go uruchomić i sprawdzić. Odpaliłem jedną z kaset która była na tym Akai nagrywana ale uruchomiłem ją bez Dolby (ani bez B i C ,po prostu Dolby było wyłączone) i gra ładnie bez tej metaliczności. Jak byłem w serwisie po jego odbiór to dla pewności spytałem się czy oni na Dolby również słyszeli tą metaliczność dzwięku. Potwierdzili że tak. Więc to może układ Dolby jest spierdzielony?
Nadal nie mamy próbki dźwięku (na YT mogłeś nagrać i udostępnić).
Ale rzeczywiście układ Dolby raczej nie słyną z tego, że poprawiają brzmienie - raczej psują. A szczególnie rozlegulowane albo uszkodzone.
Osobiście nie używam żadnego Dolby - ale tez nie nagrywam na taśmach koncertów fortepianowych czy generalnie muzyki słynącej z nadmiaru cichych pasaży.
Tylko muzykę rozrywkową, rock, pop, niektórą elektronikę, głośny jazz itd ... Czyli poziom szumów mam maskowany muzyką i nie muszę paskudzić brzmienia systemem Dolby.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ArturP

  • 1357 / 2934
  • Ekspert
21-07-2024, 17:47
Servisufka do akajca
 https://www.eserviceinfo.com/downloadsm/256619/AKAI_DX-1200.html
Żeby nie być zbyt chamskim, powstrzymam się od dalszego komentarza o tych "serwisantach". :(

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
21-07-2024, 20:35
No tak ale żeby nagrać próbke to trzeba mieć smartfon albo dobrej jakości mikrofon, ja tego nie mam (mam Nokie C5)  może jak pożycze od któregoś ze znajomych to spróbuje nagrać ale narazie nic nie obiecuje.

RetroTape

  • 552 / 947
  • Ekspert
21-07-2024, 20:50
Nie masz komputera z wejściem "line in" do karty muzycznej ? Wystarczy kabelek 2xchinch->mały jack. Podłączasz w magnetofonie chinche do line out, a w komputerze mały jack do line in. Trzeba mieć jeszcze jakiś program do nagrywania np. darmowy Audacity.

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
21-07-2024, 21:06
No faktycznie o tym nie pomyślałem. OK kupie przewód cinch > mały jack (bo to chyba o taki chodzi?) .

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
21-07-2024, 21:15
Dobra kabelek najtańszy jaki był na alledrogo kupiony. We wtorek dojdzie, jak znajde czas to jeszcze może we wtorek coś nagram.

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
21-07-2024, 23:01
Wsłuchałem się przed chwilą podczas odtwarzania kasety z wyłączonym Dolby i bardzo ładnie gra nawet kasety które były nagrane na tym Akaju z Dolby C. A bez Dolby bardzo ładnie gra. Nagram we wtorek albo środe dwie próbki jedną z Dolby C i drugą bez Dolby.

Hammer

  • 4740 / 2436
  • Ekspert
22-07-2024, 09:40
Wsłuchałem się przed chwilą podczas odtwarzania kasety z wyłączonym Dolby i bardzo ładnie gra nawet kasety które były nagrane na tym Akaju z Dolby C. A bez Dolby bardzo ładnie gra. Nagram we wtorek albo środe dwie próbki jedną z Dolby C i drugą bez Dolby.

...........Zwłaszcza kasety nagrane z dB C i odtwarzane bez tego systemu brzmią tragicznie, a Ty piszesz w kółko o metalicznym brzmieniu..... jedno kłóci się z drugim.

Ten kaseciak to segment z wieży, patrząc na schemat to jest jeden wielki scalak, ostatni oddech firmy i nie porównuj go z Nakiem sprzed lat gdzie firmy wkładały jakiś wysiłek aby dźwięk był dla ucha,
To segment typu zapchaj dziuire, bo era kaset już się skończyła wypchana przez CD  i nic tu nie poprawisz.
Gmeranie z Biasem może podciągnąć albo obniżyć wysokie w nagrywaniu, można sprawdzić czy pasmo przenoszenia jest wyrównane zapis -odczyt i to wszystko.
Potraktuj to jako grajka i nie twierdź że coś jest zepsute dopóki nie sprawdzisz go na pomiarach, jeśli pomiary będą ok to taki jest i tyle.

Wojciech7

  • 1681 / 1238
  • Ekspert
22-07-2024, 12:26
Dobrze napisał kol.Hammer-:)))
Kupiłeś prosty magnetofon kasetowy szufladowy i chcesz aby był super-(thomsen). W swoich zbiorach różnych magnetofonów kasetowych nie posiadam "szufladowca"- to chyba niedobrze-((((

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
22-07-2024, 14:05
Przygotuje te próbki dzwięku z tego Akaja gdzieś w środe tylko zaczynam się zastanawiać jaki jest sens? Dlaczego? Ano dlatego że już z góry nawet nie słuchając wystawiliście ocene że to jest przysłowiowy szajs ten Akai. Skoro tak to po co mój trud aby przygotować te próbki?

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
22-07-2024, 14:13
Przygotuje te próbki tylko dajcie szanse.

thomsen

  • 49 / 61
  • Użytkownik
22-07-2024, 14:27
I jeszcze dodam że ja na siłe nie upieram się że ten Akai gra "super" ,mam do porównania tylko tego Nakamichi. Może ktoś kto ma na składzie wiele decków jest w stanie to ocenić. Ja tak nie mam, ale tak jak wcześniej napisałem po prostu jak przygotuje próbki to wtedy oceniajcie.