Audiohobby.pl

Metalicznie grający magnetofon Akai

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 14:30
W swoich zbiorach różnych magnetofonów kasetowych nie posiadam "szufladowca"- to chyba niedobrze-((((

Ojej

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 14:48
Dobrze napisał kol.Hammer-:)))
Kupiłeś prosty magnetofon kasetowy szufladowy i chcesz aby był super-(thomsen). W swoich zbiorach różnych magnetofonów kasetowych nie posiadam "szufladowca"- to chyba niedobrze-((((

Nikt nie powiedział, że magnetofon typu "szuflada" musi być zły. Nawet polska DIORA robiła dość dobre jak na tamte realia "szuflady". Mam też szufladowy SONY TC-V7 z reversem i jest niczego sobie. Słyszałem też bardzo dobre opinie o brzmieniu Braun'a C4.

Przygotuje te próbki dzwięku z tego Akaja gdzieś w środe tylko zaczynam się zastanawiać jaki jest sens? Dlaczego? Ano dlatego że już z góry nawet nie słuchając wystawiliście ocene że to jest przysłowiowy szajs ten Akai. Skoro tak to po co mój trud aby przygotować te próbki?

Na próbki dźwięku czekamy jak najbardziej - będzie można określić, czy nie jest po prostu uszkodzony, bo na razie to tylko spekulacje.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 14:50
Postaram się na środe przygotować.

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
22-07-2024, 15:07
 SONY TC-V7 - fajnie wygląda na zdjęciach z internetu-:))) Jak pisze internet to Braun C4 nie dość że waży to dobrze
nagrywa/odtwarza. Nie myślę że "szufladowce" to jakieś słabe magnetofony kasetowe.  W czasach  "realnego socjazilmu"  miałem DIORA MDS-442  koloru czarnego. Dobrze go wspominam.

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
22-07-2024, 15:17
Przygotuje te próbki dzwięku z tego Akaja gdzieś w środe tylko zaczynam się zastanawiać jaki jest sens? Dlaczego? Ano dlatego że już z góry nawet nie słuchając wystawiliście ocene że to jest przysłowiowy szajs ten Akai. Skoro tak to po co mój trud aby przygotować te próbki?

Po co taki pesynism w tej sprawie.  Świat należy do odważnych podobno -hehehe..... Jak będzie próbka dźwięku to odsłucham nie oceniając bo nie mam doświadczenia ani wiedzy na ten temat.

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 15:30

Po co taki pesynism w tej sprawie.  Świat należy do odważnych podobno -hehehe..... Jak będzie próbka dźwięku to odsłucham nie oceniając bo nie mam doświadczenia ani wiedzy na ten temat.

Nie masz doświadczenia? Przecież pare postów wyżej pisałeś że w swoim zbiorze magnetofonów nie masz szufladowca. No to w końcu jak? Ja moge nie mieć doświadczenia bo mam tylko dwa decki Nakamichi i tego Akai.

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
22-07-2024, 15:58

Po co taki pesynism w tej sprawie.  Świat należy do odważnych podobno -hehehe..... Jak będzie próbka dźwięku to odsłucham nie oceniając bo nie mam doświadczenia ani wiedzy na ten temat.

Nie masz doświadczenia? Przecież pare postów wyżej pisałeś że w swoim zbiorze magnetofonów nie masz szufladowca. No to w końcu jak? Ja moge nie mieć doświadczenia bo mam tylko dwa decki Nakamichi i tego Akai.

Zagmatwałem.Chodzi mi o to że  nie potrafię ocenionego dźwięku  tzn.opisać go fachowo używając specjalistycznego języka  muzycznego itp. Ja  słyszę lewy/prawy kanał stereo. Moje uszy są wypaczone od moich audio urządzeń bo chyba za dużo  słucham muzyki-:))))

bsw

  • 549 / 5066
  • Ekspert
22-07-2024, 16:05
Wracajac do meritum:
https://www.audiostereo.pl/topic/166509-deck-akai-dx-1200-i-chrapowaty-dzwi%C4%99k-po-nagraniu-kasety/
Podobny problem został tam zdiagnozowany jako uszkodzenie układu Dolby...

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 19:12
Będzie wcześniej a właściwie już. Pożyczyłem kabelek od kolegi. Martwie się tylko co do jakości nagrań. Zrobiłem jak potrafiłem. Przyznaje szczerze że po raz pierwszy wstawiałem coś na YT.



Ta próbka jest z Dolby C

A ten poniżej to próbka bez Dolby C



Nie wiem, ja po raz pierwszy raz...

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 19:15
Na moje słoniowe ucho bez Dolby C brzmi lepiej.

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-07-2024, 19:21
Może tak grać, podobnie gra wiele magnetofonów z tego okresu. Dolne pasmo niby jest, ale środek wycofany i sycząca góra. Niestety w latach 90-tych zrobiła się moda na takie granie :( A skoro mówisz, że masz Nakamichi, to nic dziwnego, że ten AKAI brzmi przy nim metalicznie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Krzysztof_M

  • 1534 / 5420
  • Ekspert
22-07-2024, 20:19
Dzięki za próbki.
Według mnie z technicznego punktu widzenia nie ma usterki w nich.
Na ucho wydaje się lepsza wersja bez Dolby, ale i tak brakuje błysku na wysokich, więc albo skos głowicy jest nie ten teges albo głowica już swoje lata ma za sobą.

W każdym razie rozumiem, że nie każdy musi się znać - chciałeś Akai - szkoda, że nie trafiłeś do nas przed zakupem, pewnie lepszy Akai byśmy doradzili.

Jeśli głowice w Nakamichi są niezjechane to warto w niego zainwestować tyci, wyremontować mechanikę i skalibrować go - powinien się odwdzięczyć dobrym brzmieniem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Hammer

  • 4736 / 2427
  • Ekspert
22-07-2024, 20:44
Wracajac do meritum:
https://www.audiostereo.pl/topic/166509-deck-akai-dx-1200-i-chrapowaty-dzwi%C4%99k-po-nagraniu-kasety/
Podobny problem został tam zdiagnozowany jako uszkodzenie układu Dolby...

Nie zostało zdiagnozowane, tylko teoria, chyba ze nie doczytałem coś dokładnie.

 thomsen, spróbuj zrobić nagranie z max poziomem - 3 dB i czy efekt taki sam....

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 21:40
Wiesz ja już jak nagrywałem te dwie próbki to ustawiłem głośność na niżej bo po prostu wchodziło na czerwone pole a z tego co się orientuje to chyba tak nie powinno być.

thomsen

  • 40 / 52
  • Użytkownik
22-07-2024, 21:41
Nagrałem jak potrafiłem bo ze mnie taki realizator dzwięku jak z koziej d**y trąba.