Audiohobby.pl

Interfejs Amanero

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
21-07-2024, 01:03
Gdyby nie upał afrykański to pewno dzisiaj byłby koniec-  właściwie to już wczoraj :)
  Na rano zostawiam dorobienie nóżek i maskownicy po szybkę bo lampy po ciemku widać oraz zaślepkę na HDMI.    Pomyślałem że warto jednak zachować  to we-wy  -  może raz na ruski rok będzie używane.  Dodałem jeszcze jedno wyjście słuchawkowe z tyłu.    Poza tym to ten wzmacniacz z lepszym zasilaczem niż ten który był w komplecie to ma niezły wygar jak na słuchawkowca hehehe.
Spokojnie pociągnąłby jakieś efektywne kolumny :)    Może jutro coś mu podłączę większego.

ArturP

  • 1353 / 2925
  • Ekspert
21-07-2024, 17:52
No mówiłem, pełna profeska. :) lm

AUDIOTONE

  • 9641 / 5967
  • Moderator Globalny
21-07-2024, 18:58
Czyli Roberto projekt dac-a jest na ukończeniu. Ciekawa konstrukcja wyszła:-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
22-07-2024, 00:23
Znowu trochę dłubnąłem :)   jednak planu nie wykonałem.  Długo zajęło mi zrobienie nóżek które uniemożliwiają przesuwanie się sprzętu podczas wtykania wtyczek słuchawkowych.   Użyłem takie gniazda japońskie z wyłącznikami i one stawiają duży opór zanim >zatrzasną się<  z wtyczką. 
Udało się-  chociaż nogi trzeba solidnie jeszcze przykręcić ponieważ taśma klejąca dwustronna nie jest w stanie wytrzymać więcej niż trzy-cztery włączenia.
 Dorobiłem też zaślepkę w czasie gdy koleżanka mucha sprawdzała luzy montażowe.   Szczególnie >kominy< na dachu ją interesowały.  Łaziła od jednego do drugiego- właziła do środka- sprawdzała i od nowa.    Najwięcej czasu spędziła w pierwszym , chyba przerwę robiła.
 Ale w sumie chyba ma rację bo taka ilość kominów okazała się zbędna.
Wystarczyłby jeden z powodzeniem i chyba taki nowy dach z jednym kominem zrobię :)

 
    Później mucha gdzieś się urwała i sam musiałem sprawdzić czy zaślepka na HDMI działa zgodnie z planem. 
Działa :)
    Chyba nawet jej nie pomaluję żeby była widoczna.

No i postanowiłem jednak już podłączyć do etatowego wzmaka-  sprawdzić czy nic się nie gryzie.



Jest OK-  nic nie wybuchło
  Jednak profeski jeszcze nie ma :(    Interface jak widać dalej nie wyświetla rodzaju sygnału i zakup czapki rozszerzeń dla malinki jest nieodzowny.    Może ArturP podpowie czy transmisja sygnału DSD jest możliwa po AES i wyrobi z ciężarem i częstotliwością.
Czy jednak trzeba pozostać mi przy USB.
 Na chwilę obecną ciągnie wszystkie DSD  do 256 .   Ten 512 już nie- interface zatyka się -  ale podobno po upgrade przez internet ma zadziałać obsługa DSD 512.
  Gdyby to ruszyło to wtedy byłaby już profeska >:)

« Ostatnia zmiana: 22-07-2024, 00:38 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1353 / 2925
  • Ekspert
22-07-2024, 01:23
Może ArturP podpowie czy transmisja sygnału DSD jest możliwa po AES i wyrobi z ciężarem i częstotliwością.
No niestety, z mojej wiedzy wynika, że AES/EBU to 8 kanałowy studyjny standard cyfrowy, ale tylko do 16b/44,1kHz/ch.
Do przesyłu cyfry DSD jest przystosowany standard SDI i (chyba) HDMI.
Ale paznokcia, za to ostatnie sobie nie dam obgryźć.

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
24-07-2024, 00:25
Tak zdaje się jest że DSD  tylko USB  albo HDMI  uciągnie-  wszystkie pozostałe >systemy<  transmisji zdechną od takiego sygnału.
   No jak by tam nie było to kłopoty  z wyświetlaniem parametrów sygnału dalej są :(     Wywaliłem połączenie po USB  wewnętrzne i zrobiłem taką przejściówkę zworę  hehehe.   Tak jak we wzmacniaczach gdzie istnieje rozdzielność preampa od końcówki mocy.
  Nic nie poprawiło :(   Interface świetnie rozpoznaje sygnał z innych wejść  -  z USB  nie ma problemów z DSD   a z PCM  kicha.  Oczywiście gra zupełnie normalnie cały czas i w każdym przypadku.   
Prima sort i koszerne w tej kwestii.   Zaczynam podejrzewać że problem tkwi w sofcie-  czyli albo volumio  albo jakiś błąd w oprogramowaniu własnym interface.   I tak zamierzam teraz zawalczyć z piCore  to się zobaczy czy coś ulegnie zmianie.


Dzisiaj nieco luzu i już na spokojnie sobie osłuchałem.   Mam plan dorobić DAC-owi wzmak w takiej samej obudowie.   Nawet wygrzebałem końcówkę Nap Naima z szuflady,  fajny płaski transformator z plaskacza soniacza japońskiego  (tak tak :)   wiem że ja generalnie to jakby wróg transformatorów -  no ale leży to co się będzie marnował heheh)   No i dzisiaj plan na Naima uległ kasacji.
   Przyznam się bez bicia że pierwszy raz wyraźnie usłyszałem różnicę w brzmieniu toru symetrycznego a nie symetrycznego.
Poprzednio nawet specjalnie nie słyszałem różnicy  nawet w ADI.    Tak więc-  adi jest symetryzowany  a nie w pełni symetryczny jak mój ulep pniak-dac który zwyczajnie gra lepiej-  czego absolutnie się nie spodziewałem.
Chyba mogę być dumny :)    Ale kosztowałał mnie ten projekt wiele-wiele pracy, poważnie.    Gdybym nie był taki zawzięty czub to olałbym bym go ze dwadzieścia razy po drodze.

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
25-07-2024, 22:26
Dzisiaj postanowiłem zrobić próbę z piCore w miejsce Volumio i za dobrze nie idzie :(    Tzn,  z samym piCore jest wszystko ok ale ja trochę cienki w ustawieniach tegoż systemu.   Trzeba gdzieś obejrzeć parę filmików jak to wszystko ogarnąć.    Sam piCore działa szybciej niż Volumio  robiąc takie samo zadanie systemowe.    Robić ich może więcej oczywiście na dzień dobry bo tam nie ma opcji płatnej, tak więc wszelkie  Tidale, Roony i inne Spotify :)    W sumie to miło było wlogować się w Spotify bez żadnego pierniczenia z abonamentami.
 Trzeba będzie jeszcze obcykać te ustawienia bo zdalny pulpit krzaczy i wyświetla komunikaty że z wifi mu coś nie pasuje.
Ponadto wkurzało mnie wyjmowanie kart z systemami i żeby ułatwić skakanie miedzy systemami taki wynalazek popełniłem:

Kawałek audiofilskiego patyka do chińskiego żarcia.   Na jednej karcie jest zainstalowany Volumio a na drugiej piCore player  :)
Zrobiłem jeszcze nowe nogi-  niższe  bo te wczorajsze coś mi podpadały wizualnie.
  No i miałem pogawędkę z Yuriem -   zrobił nowy wzmacniacz w klasie D  i mam ochotę użyć jego nowej konstrukcji wzmacniacza-  żeby kolega dac miał rodzinę.
A co do tego wzmaka-  będę miał specjalnie zrobioną wersję  :)   z mniejszą mocą.   Uzgodniliśmy że 350W to trochę za dużo jak dla mnie i stanęło że 150W   będzie OK.
Oczywiście nowe wzmacniacze również są całkowicie symetryczne.
« Ostatnia zmiana: 25-07-2024, 22:30 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
25-07-2024, 22:38
Cytat:"Robić ich może więcej oczywiście na dzień dobry bo tam nie ma opcji płatnej, tak więc wszelkie  Tidale, Roony i inne Spotify :)  "-to nie jesteś Spotifajowcem-?

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
25-07-2024, 22:48
No właśnie jestem :) 
Ale w przypadku piCore playera możesz być czym chcesz.   Ten system źre wszystko co wymyślone do streamingu i jest systemem całkowicie darmowym.  A nie taka kaszana jak nowe volumio że nawet byle radio internetowe wstrzymuje od czasu do czasu żeby zmusić do zapłacenia abonamentu.
Tzn.  żebyś mnie źle nie zrozumiał.   Jeżeli masz opłacone konto na jakim Tidalu np.   to z poziomu piCore włazisz tam i zalogujesz bez problemu.   Żeby ktoś nie pomyślał że picorem włazi się za darmo w płatne serwery.   Po prostu sam picor jest za darmo :)
   Tylko wk..........    jak stary linux-   bo volumio to jak Ubuntu  hehehehehe   gdzie obsługa myszki wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 25-07-2024, 22:54 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
25-07-2024, 22:51
To pzdr.- jestem jako :Free"-zacna dla uszu wszelaka muzyka która porusza głośniki w kolumnach-:)))

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
27-07-2024, 17:27
W końcu dobiłem do tego miejsca że powiedziałem >  Ufffff
  albo zrobiłem Ufff  :)
Tak więc sam interface, ani volumio ani picore nie były winne upośledzeniu w wyświetlaniu parametrów.
  Winne były gó..........   kabelk, konkretnie to szeleczka która była dołączona do interface na wypadek podłączania ekranu gdzieś nieco dalej niż na gnieździe wyjściowym bezpośrednio.
  Okazało się że była jeszcze większym g.....   niż te z zestawów andruino.   Tak sobie teraz myślę że pewno niejeden diy-owiec chciał popełniać sepuku zanim nie odkrył cudownych właściwości tych zasranych kabelków.
 Niby na mierniku przewodzą OK   a gdy w grę wchodzą jakieś cyfrowe transmisje to kaplica po całości :(  Nawet w obsłudze ekranu zdechną a co dopiero gdyby miały taszczyć jakiś sygnał typu DSD
  Tak więc osobiście uważam że kable z tych wszelkich zestawów to albo wy....  wyrzucić i nie patrzeć gdzie lecą a najlepiej to wcale ich nie kupować.

AUDIOTONE

  • 9641 / 5967
  • Moderator Globalny
28-07-2024, 00:43
Czyli masz temat ujarzmiony ;-) Teraz wszystko pokazuje poprawnie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
28-07-2024, 01:17
Można powiedzieć że tak :)   Jutro pewnie dorobię mniej zamaszysty dekiel-  tak jak mucha inspektor bzyczała hehehehe.
I kiedyś tam upgrade interfejsu zrobię żeby bujał się na DSD 512-   ale presji nie ma :)   Tak jak pisałem wcześniej-  chłyt marketindody  żeby kasę wyciągać -  to całe DSD.   Pewno i tak większość to przekompresowane z czego popadnie na to DSD.
A to co można podejrzewać o prawdziwość to takie typowo audiofilskie dźwięki :)
    W sieci na Ambientach jest taka jedna stacja co puszcza w jakości takiej że helmucki internet wyrabia z jego ciągnięciem tylko w dobrych porach :)   Tam są takie różne oceany, wiatry itp.   
  Oceanu słuchałem przez chwilę dzisiaj.   No i taki ocean to słyszy każdy normalny .    Ale potem są poziomy audiofilskie :)
A który to ocean?   I w którym miejscu fale walą o brzeg.     No jaki żeglarz opływany ew.  da radę po częstotliwości fali wykapować gdzie i czy przy przypływie czy odpływie :)
Ale prawdziwy audiofil to usłyszy o konkretnie jaką wyspę wali fala-  o jakiej porze- temperaturę wody i poziom zasolenia w chwili nagrywania.
No ale ja aż taki czub nie jestem :)
hehehehe
   Teraz już zamówiłem nowe końcówki mocy -  oczywiście klasa D.   Ale jeżeli ktoś miałby propozycję na jakiś dobry i zaufany symetryczny wzmak AB   to proszę pisać-  nic nie przesądzone.
Klasa A odpada -  bo obudowa będzie taka sama jak w tym dac-u .    Potrzebna byłaby dmuchawa żeby się nie stopił od jakiegoś Alepha czy podobnego.

pień

  • 2408 / 1165
  • Ekspert
28-07-2024, 19:12
 Mucha inspektor wysłała kumpli żeby przypominali o uwagach jakie miała do kominów.   Dorobiłem nowy dekiel z tylko jednym kominem :)
A kumpli wybiłem-  tzn.  jeden czy dwóch zwiało tak więc dostanie inspektor sprawozdanie.
hehehe

image5- cenzura-obraz zabitych

Wojciech7

  • 1673 / 1229
  • Ekspert
28-07-2024, 20:25
Wygląd super:)))) Czy ta mucha nie przyleciała niby przypadkowo z  "państwa środka"-  hehehe.....