Audiohobby.pl

DAC za ~1.000 USD przed RudiStora NX-33

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
29-09-2008, 22:11
Aha.

Moj system jest juz prawie ostateczny i mam nadzieje, ze posluzy mi przez dluzszy czas.
Czemu takie zmiany ? Po prostu czuje, ze wykrystalizowaly sie w koncu moje upodobania - w tej chwili w pelni wiem czego chce - i to tez wlasnie czynie, sprzet nie wybierany i probowany jest tak dla zabawy :)

Zamowilem jeszcze kilka alternatywnych lamp 408A do  Yamamoto, zeby moc poeksperymentowac, dobiore IC i bedzie to tyle, pewnie kiedys jeszcze pokusze sie o tuning DACa gdyz tunowanie M192 na rozne sposoby jest takze popularne.

A co do mojego systemu to jest on prawie ostateczny.

1) EMU 1212M w skladanym od poczatku kompie do tego celu
EMU przegonila Lynxa, RME, M-Audio - ktore testowane byly rownolegle. Jedynym mankamentem sa mniej dojrzale i troche rozrywkowe sterowniki w stosunku do bardziej profesjonalnych braci, ale to sie da przebolec.

2) GS1000 - wybrane sposrod milionow hehe - jak mowil Majkel, nie do ruszenia :)

3) Yamamoto HA-02 - obecnie tez element nie do ruszenia :) Wygryzl RudiStora wlasnie za sprawa GS1000. A RudiStora wybralem z okolo 10 innych ampow w tej klasie cenowej. Ile przy tym bylo biedzenia i sluchania i jezdzenia....

4) North Star M192 ktory jest logicznym krokiem z Thety Gen V, ktora to byla slepakiem po sluchaniu CECa DX51, PS Audio DL III, Electrocompaniet ECD1, Metronome Technologie, Apogee, Benchmarka i jeszcze kilku innych. Bardziej pasowal mi jak sie okazalo Audionemesis Rolandsinger\'a po upgrejdach - ale mial jeszcze za malo ciepla.

I tak to w koncu wyglada - szczerze watpie by teraz cos poza lampami w Yamamoto oraz IC moglo sie zmienic. Moze lepszy zasilacz w kompie i lepsze ekranowanie.

Zastanawiam sie jeszcze czy wyjsc do DACa via Optical czy Coxial.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
29-09-2008, 22:13
Aha. Metronoma nie mam bo mnie nie stac ;) Electrocompaniet po przesluchaniu tez bym kupil - ale na nowke tez za bardzo mnie nie stac, Nort Star zapowiada sie bardzo podobnie ale byla okazja wyrwac w zasadzie za pol ceny - bo normalnie kosztuje tyle co Electrocompaniet.

rochu

  • 332 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
29-09-2008, 22:16
fallow, powtórze pytanie z AS>

Czy porównywałeś może wyjście toslink z RME z toslinkiem w E-mu?
Jeżeli tak to napisz coś prosze na ten temat.

Ja sprawę przespałem. Gdy miałem razem Emu i RME nigdy nie wpadłem na to aby zrobic bezposrednie porównianie wyjśc optycznych.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
30-09-2008, 11:06
Nie zrobilem tego - teraz tez zaluje.

Zastanawiam sie wlasnie jak wpiac si do DACa - czy opticalem czy coaxialem.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
30-09-2008, 11:11
A jaki kabel masz lepszy? Za 100zł można mieć optyczny, że niczego więcej nie potrzeba. W kwestii koaksjala miałbym wątpliwości w takim budżecie. Resztę kasy można wydać na fajne lampki. ;)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
30-09-2008, 11:29
I tak zrobilem Majkel wlasnie :)

Juz poluje na rozne lampy 408A - ten Atlas - pozniej robilismy porownanie do PGD4000 z Rolandem wypadl o klase slabiej niz Profi. Theta z PGD4000 zagrala wyraznie lepiej.

Jak dla mnie, te roznice sa moze nawet wieksze niz w analagowych, wystarczylo 2-3sekundy sluchania i juz roznica jest wyraznie slyszalana.

Zamowilem lecac na dobrej opini Profi ktora ukszaltowal....Elberoth :) oraz z wlasnych doswiadczen, ze to faktycznie b.dobre kable cyfrowe - zamowilem najnowszy ich twor - czyli odpowiednik "oslawionego" PGD4000 w wersji optycznej - czyli PGD5000.

Za reszte kasy mozna kupic kilka ciekawych lamp do Yamamoto :)

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
30-09-2008, 11:37
@fallow, to koniecznie muszę u siebie lub u Ciebie porównać z moim optykiem beresfordowym. Tak na marginesie, wpadnijcie jak możecie z Rolandem - oprócz DACa, nowa odmiana Moonlighta do posłuchania, dla mnie wersja referencyjna na dzień dzisiejszy. To nie jest dźwięk v.7, jest gęściej, bliżej... pozazdrościłem Yamamoto i tyle. :P Wyszło coś jak v.6 + Acrolink, tylko bardziej lampowo. :)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
30-09-2008, 11:49
I ja chetnie porownam - i chetnie poslucham w koncu nowego wytworu :)

Moge tez zabrac North Stara. Theta oraz Audionemesis gral za neutralnie i jeszcze za malo analogowo jak dla mnie z Yamamoto i GS1000, wiec ciekawe co powiesz na trio North Star -> Yamamoto -> GS1000 :)

To szczegoly jeszcze musimy obgadac z Rolandem.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
17-10-2008, 10:20
Piotr: Dodam to w opisie moich poszukiwan systemu pod GS1000 ktore zapostuje mam nadzieje w weekend :)

A tutaj zgrabne zestawienie DACow od 60 USD do 35.000 USD -> http://www.head-fi.org/forums/f7/all-dacs-money-can-buy-197674/ - moze komus sie przyda.