Audiohobby.pl

AKAI CS-F11

chorazy3

  • 1483 / 1598
  • Ekspert
29-02-2024, 08:35
Nakamichi też nie ma HX-Pro. Sony, Aiwa miały możliwość jego wyłączenia. Więc chyba HX-Pro wcale nie świadczy o  wysokiej jakości magnetofonu, może nawet jest wręcz odwrotnie. System wymyślony żeby zniwelować inne niedostatki magnetofonu jak słaba głowica.
Paweł

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
29-02-2024, 18:31
No tak , ale on parametrów tak aż super nie ma, ale jest z epoki perfidnego analogu i może to coś daje.....
W każdym razie rezystorki podmieniam dalej.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
02-03-2024, 15:17
Prowadząc dalej monolog.......
W sumie wymieniłem rezystory w torze zapisu, odczyty wstępnego i Dolby.
Czy to coś dało ? Rezystory były parowane wszystkie, podobnie jak wcześniej kondy i tranzystory.
Efekt, znowu korekcja zapis odczyty głównie biasu.
Dopiero teraz kaseciak ładnie jest wyrównany, jakby to nazwać stabilny.

Czy to się opłacało, kwestia podejścia, na pewno "usługowo" to było by sporo poza sensem jako model, chyba że ratujemy kolekcje.
Dla siebie  jak najbardziej, choć jest w tym wszystkim mały problem.
Elektronika się starzeje i coraz częściej zaczyna brakować zamienników wśród tranzystorów przede wszystkim, a co będzie jak zaczną korodować złącza w procesorach ?
A ponoć kochamy starocie ratować.....
Ide se nagrać kasete i poskładać ten złom bo potrzeba stół na obiad......

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
02-03-2024, 18:35
Po liftingu...profesjonalnie

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
02-03-2024, 19:58
Super lifting-:)))

chorazy3

  • 1483 / 1598
  • Ekspert
02-03-2024, 21:43
Tak czystego toru prowadzenia taśmy jeszcze nie widziałem, wygląda jakby dopiero opuścił fabrykę.
Bo co do elektroniki w środku to Twoimi staraniami na pewno ją przewyższył. Prawdopodobnie wyciągnąłeś z niego wszystko co się dało. Zapewne kalibracja była łatwa i przyjemna, wszystko ładnie i równo.
Paweł

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
03-03-2024, 01:11
Weź mnie nawet nie drażnij.......
To była jedna wielka walka, aby w miarę przyzwoicie nagrywał różne żelaza i chromówki, widać było że charakterystyka zapis/odczyt jest lekko tendencyjna, tzn że jak ustawisz do TDK to TDK a nie Sony czy Maxell,
W sumie na cromo najlepiej wyszło Sony UX a żelazo Basf, Maxell UR, a np Sony EF obniżał poziom.....no i taka zabawa......
A takie lusterka robi się fajnie szmatkami do polerowania okularów.....

Przy okazji takie proste w elektronice kaseciaki ( hm......) są doskonałe do nauki, nie inwestujemy za dużo, zdobywamy wiedze.
Ja swoją przypomniałem sobie z dawnych lat szkolnych, po części z forum z postów i bezpośrednio od kolegów i mądrych filmów z YT.
Oczywiście także
Dzisiaj już następny deck do uratowania także biedny staruszek.