Audiohobby.pl

Audiofilski odtwarzacz 4K Ultra HD

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
15-09-2024, 18:55
Masz tak z każdym oglądanym filmem?
U mnie w połączeniu TV i BR niektóre filmy 4K chodzą lepiej a niektóre są właśnie takie jakby przygaszone... na tych próbkach z YT jest różnica pomiędzy wersją normalną a 4K i widać to bardzo. Czasami jest lepiej a czasem niekoniecznie.
Niewiem tylko czy ustawienie w moim odtwarzaczu opcji  HDR na pozycję 0 to wyłącza HDR czy nie... niema żywcem opcji on/off.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 857 / 5133
  • Ekspert
16-09-2024, 01:25
Mam tak na wszystkich 8 UHD jakie mam: 2 x najnowsza Diuna i 6 x Star Wars. Rozdzielczość jest oczywiście lepsza na UHD ale kolory są jak dla mnie zawsze kiepskie i manualne regulacje tylko to pogarszają. Wystarczy jednak wyłączyć HDR i wszystko wygląda bardzo ładnie. Star Warsy w zależności od wydania, bardzo różnią się od siebie. Najnowsza wersja jest zdecydowanie ciemniejsza od bardzo jasnego i pastelowego, pierwszego wydania BD. W komplecie z 4K mam też najnowszą wersję BD (steelbook Zavvi) i to te płyty były przedmiotem moich porównań. UHD z wyłączonym HDR-em ma podobne kolory jak BD z tego samego zestawu.

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
16-09-2024, 20:27
Muszę dokładniej się wgryźć w ustawienia mojego BR może gdzieś jest opcja wyłączenia tego HDR-a...
Ale faktem jest, że nie wszystkie filmy chodzą takie "przygaszone". U mnie przykładowo Marsjanin i trylogia Mumii ma obraz perfekcyjny. Ale Harry Potter w boxie 8 odcinkowym ma jakość taką mieszaną jedne odcinki są dobre inne takie sobie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.