Audiohobby.pl

Magnetowidy monofoniczne - klasyki z Pewex'ów i Baltony

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
09-01-2024, 10:07

Hehe no to ładnie Cię wciągnęło - jeszcze trochę i zaczniesz nagrywać lub skupować stare filmy jak ja :P

A co do "magnetofonu" na kasety VHS, to po co się męczyć w budowanie takowego, skoro Technics wpadł na to dawno temu? ;)
Tyle że tutaj zachodzi pytanie: czy łatwiej upolować ten "magnetofon", czy jednak prędzej sam sobie taki zbudujesz... :P

Hehe-  noo ja już na ebayu patrzył się jaki tu VHS-y z filmami wyhaczyć :)
   A co do magnetofonów na kasety VHS-  kurna zaskoczenie !   Nie wiedziałem że Technics coś takiego zrobił.   skurczybyki noo.
Ale on mi się nie podoba bo głowic nie widać!   Najbardziej hipnotyzująca część techniki schowana-  lipa :(    To kaseta może być niewidoczna ale głowica to koniecznie :)   Mus i kaplica.   Zatem pewno będę strugać-  właściwie to ja już JVC  na stół położył.
    Ustalam koncepcję czy kaseta ma być jak w zwykłym magnetofonie wkładana w kieszeń czy może też bokiem jak w starych Tandbergach.
  Na wielkość budy raczej mało wpłynie bo i tak będzie wysoka dosyć-  ale wizualnie -  wiesz,  punktacja za walory artystyczne ważna hehehehe.

ed:  sprawdziłem już dane oczywiście.  Ten Technics to cyfrowy magnet  pracujący na kasetach VHS-  nie o to mi chodzi jednak.  To mam być analog :) 
  Buda duża-  kolubryna wychodzi taka- trochę przyciężkawa jak na moje.  Rozważam też wykorzystanie mechanizmu na VHS-C- byłoby zdecydowanie zgrabniejsze :)  A z samymi kasetami też kłopotu nie ma-  zatrzęsienie >nówek< na ebayu
  Kuba-  ty zdaje się masz kamerę VHS-C-   Jaka duża tam w nich głowica?   Taki standard jak w stacjonarach ?   Czy tam coś namotane?
   Trzeba by jaką VHS-C  HiFi  kamerę kupić- też sporo.   Chyba że jaka stacjonarna odtwarzaczka na to jest.   Nie chodzi oczywiście o adapter do normalnego video.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2024, 10:36 wysłana przez pień »

JaKub92

  • 1822 / 5481
  • Ekspert
09-01-2024, 18:20
Głowica w VHS-C jest znacznie mniejsza - inaczej zajmowałaby połowę miejsca w kamerze. Pytanie tylko czy jest sens robić coś takiego na VHS-C, jak tam wchodzi max 45 czy tam 60 minut.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
09-01-2024, 18:42
zrobi se przenośne  na baterie 1850 i ładowanie ekologiczne ze słońca......

Małych odtwarzaczy na VHSC nie było bo i były redukcje do dużej kasety video, za to były pod małe kasety Sony.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
09-01-2024, 20:18
No tak- pojemność kasety VHS-C  mała :(
Lepsza już mała sony-  tam chyba w HI 8  to zdaje się do 180?  minut kasetki.  Nie jestem pewien ale dłuższe były bo kiedyś taką kamerę miałem.   Tylko że mały feler.  Tam dźwięk wysokiej jakości stereo hifi niby itd....   to cyfrowy zapis.  Nie osiągający jednak jakości CD  bo to zdaje się i mniejsze próbkowanie a i bitowo też mniej-  nie pamiętam --10 bit zapis-  jakoś tak. Ten zwykły skrośny zapis-  całkiem niezły ale tylko Mono :(
 Tak więc pozostaje kolubryna hehehehe.   W sumie i tak wypadnie mniejsza od przeciętnego szpulaka to kij tam :)
ed:   chyba żeby się szarpnąć jak gościu z filmika który wkleiłem.   Gdzie tor wizji przerobił na audio :)  to wtedy kasetka HI 8 byłaby świetna :)    Ale to już wyższa szkoła jazdy żeby takie coś zrobić.  Bo z wiedzą elektroniczną u mnie dalej raczej kiepsko :(   A do takich przeróbek to już trzeba mieć głowę a nie zwykły łeb heheheheh
« Ostatnia zmiana: 09-01-2024, 20:27 wysłana przez pień »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
09-01-2024, 20:40
Koledzy proszę trzymać się tematu... "Magnetowidy monofoniczne - klasyki z Pewex'ów i Baltony" .
Bo Jakub zaraz tutaj zrobi porządek ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5481
  • Ekspert
09-01-2024, 20:54
Dzięki, Wojtku - właśnie miałem to napisać.
Chciałem, aby wątek był poświęcony starym klasykom produkowanym powiedzmy max do połowy lat 90-tych, więc temat magnetowidów stereo proszę kontynuować w poświęconym im wątku, a dla dekoderów lub formatu VHS-C można utworzyć nowe wątki - nie widzę problemu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
09-01-2024, 21:53
Tyż prowda :)    W zasadzie to ja najbardziej zboczyłem z tematu i poszło :(
  W sumie to całą tą stronę i spory kawałek poprzedniej można by przenieść  :)
     Wojciechu-  da radę?

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
09-01-2024, 22:12
Tyż prowda :)    W zasadzie to ja najbardziej zboczyłem z tematu i poszło :(
  W sumie to całą tą stronę i spory kawałek poprzedniej można by przenieść  :)
     Wojciechu-  da radę?

Nie będę nic usuwał lub przenosił bo będzie wyrwane z kontekstu. Ale jak co to miotła jest w pogotowiu ;-)
Tak tylko przypominam na przyszłość by trzymać się tematu. Tyczy się to każdego użytkownika, oczywiście. A bez problemów można zakładać nowe tematy.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1032
  • Ekspert
10-01-2024, 17:31
 Duża ta miotła ?
    Nie no spoko-  przenoszę marudzenie do widło stereło -  tam ciąg dalszy :)

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
23-03-2024, 20:20
Tak sobie ide wieczorkiem aż tu nagle wystawka.....no i zabrałem malucha, zdązył przewinąć pare razy kasete i coś pykło pod spodem........trza pogrzebać.

No i szybki serwis, rozbiórka no i jest diagnoza, peknięta zebatka funkcyjna napędu lewa/prawa szpulka.
nie widze nigdzie..... szkoda.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2024, 21:42 wysłana przez Hammer »

AndySzcz81PL

  • 2 / 10
  • Nowy użytkownik
17-04-2024, 22:27
Witam Cię Jakub92 - Polecam Ci telewizor do magnetowidów - 15 systemowy Panasonica Z KOŃCA LAT 80-TYCH
to model TC-2171ee - na allegro.pl kosztuje tylko stówę - oczywiście to nie ja sprzedaję tylko znalazłem ofertę
https://allegro.pl/kategoria/elektronika?string=tc-2171ee

W moim modelu kilka lat temu po latach siadł układ scalony a pózniej siadła lampa kineskopowa

Jestem posiadaczem Hitachi vt-498em z 1989 roku z Baltony za $799

AndySzcz81PL

  • 2 / 10
  • Nowy użytkownik
17-04-2024, 22:39
Przepraszam nie przedstawiłem się
Andrzej Szczepan z województwa podkarpackiego z Błażowej, syn Eugeniusza wnuk Władysława prawnuk Karola
rodem z miejscowości Białka

Mogę się pochwalić, że wujek mojego ojca był urzędnikiem stanowym USA, był jednym z dwóch synów siostry Karola
Marii która wyszła za Amerykanina w Chicago

https://www.facebook.com/andrzej.szczepan.1

W latach 1987-1990 mój ojciec był w NY i rok mieszkał w New Jersey
 
W USA mam krewnego ze strony babki i prababki Mariusza Kołodzieja który był promotorem boksu Tomasza Adamka razem z Zigim
« Ostatnia zmiana: 17-04-2024, 23:03 wysłana przez AndySzcz81PL »