Audiohobby.pl

Tefifon

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
23-11-2023, 14:03
Tak to czasami po nocy z powodu bezsenności człowiek dowie się czegoś fajnego :)
   Wyszedłem na fajka gdzieś koło drugiej.  W tym samym celu i z tych samych powodów za chwilę dołączył sąsiad w słusznym już wieku.   Wdaliśmy się w gadkę  która trwała do 5-tej rano i od niego dowiedziałem się o istnieniu pewnego urządzenia dźwiękowego które tak wdzięcznie się nazywa.
   Tefifon

Sprawdziłem na naszym forum czy coś o tym jest i znalazłem :


nie wiem gdzie ten wpis zrobic   ee tu tez pasuje
widzialem to na zywo u goscia w piwnicy

jestem poruszony

 Tefifon



przyznam ze nie mialem pojecia o czyms takim

spojrzcie jak tym stolem trzecie pod koniec filmu
ech  to byly czasy kiedys

 Wpis nano z przed lat przeszedł chyba bez echa :(   Bo dalej nic i ani mru mru.
Czyżby nikt nie zauważył że to jest gramofon na taśmę w kasecie ?   I to do czterech godzin muzy !      hehehehehe
  Gdyby to zdołało się jakoś mocniej wypromować to byłyby teraz kultowe machiny za kupę siana.

    Jestem tak samo poruszony jak onegdaj nano.  Z tym że ja Tefifona na żywo nie widziałem.
Oczywiście również zielonego pojęcia nie miałem że takie coś było i to opracowane ponad 100 lat temu.
   -- sąsiad powiedział że takie cudo powinien mieć gdzieś na strychu-  albo w piwnicy ew.  w stodole z której jest teraz magazyn rupieci.
  Obiecał dogrzebać się do niego :)    A ja trzymam kciuki ---- będzie impreza w razie czego

Tutaj Techmoan o nim filmik zrobił-  jest jeszcze druga część :)  gdyby kogoś zainteresowało



Tutaj zaś dziadek o nim rozprawia i zahacza o problem >dlaczego to się nie przyjęło w skali świata.
     https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=UWTr6rUMsXg

Roro67

  • 14 / 17
  • Nowy użytkownik
12-04-2024, 15:54
Cholewka, podoba mi się ten wynalazek