Audiohobby.pl

SONY TC-WR820

SAnd

  • 48 / 358
  • Użytkownik
26-10-2023, 19:44
Witam. Szukałem tematu, nie znalazłem więc zakładam.
Wczoraj odebrałem od kuriera, brudny, lekko obite narożniki ale w całości. Po włączeniu do prądu elektronika odpaliła, słychać warczenie silników. Po zdjęciu obudowy  już wiadomo co na pewno jest do zrobienia - paski, czyszczenie i smarowanie, i silniki do regeneracji lub wymiany. Sam środek przypomina mi WR-770, podobnie jak i zewnętrznie.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
26-10-2023, 21:17
ser o rolkach nie zapomnij .. teraz serwis kopiarek top kosztowna rzecz.

SAnd

  • 48 / 358
  • Użytkownik
26-10-2023, 22:50
O kurtynka... zapomniałem :D
Miałem chwilkę wolną więc wyjąłem mechanizm z kieszeni A, wygląda na stan dziewiczy, tak jakby stał od nowości nie używany.
Oczywiście paski to lepista maź ale takiego stanu głowicy w trzydziestoletnim decku to jeszcze nie widziałem

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
27-10-2023, 02:25
Ciekawa "koparka" Sonego.
Masz nakładki na kieszenie, czy niestety brak? Ona juz miała amorficzne głowice?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

SAnd

  • 48 / 358
  • Użytkownik
29-10-2023, 20:41
Tak, są nakładki, były zdjęte co trudno zrobić z zablokowanym mechanizmem. Na szczęście są całe.
Głowice są amorficzne. Dzisiaj zrobiłem mechanizm "A", chociaż do finału daleko a czasu wolnego mało. Muszę wymienić gąbkę stabilizatora kieszeni, co widać na zdjęciu. Musiałem też rozebrać główny silnik. Przez długie nieużywanie skorodowała oś, stąd te rzężenie. Są lekkie wżery na osi silnika. Oczyściłem, nasmarowałem i testowo odpaliłem w decku. Grał przez cały dzień na głośniczkach komputerowych. Silnik zimny, nie słychać że pracuje więc powinno być ok. Co do brzmienia jeszcze nic nie powiem bo na komputerowych nie da się poprawnie ocenić ale zapowiada się dobrze. Ostatnie 2 zdjęcia pochodzą z aukcji.