Audiohobby.pl

Kenwood KX-440HX

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
06-07-2023, 22:27
Skromny i niczym szczególnym nie wyróżniającym się kaseciakiem jakich wiele dookoła.
Na dodatek nie jest to także specjalnie wyróżniający się model z katalogu.
Ale niestety jest w nim coś dziwnego.
Pierwszy jaki kupiłem grał przeciętnie, nagrywał też tak nie szczególnie.
Jak dostałem drugi egzemplarz to zmienił się mój pkt postrzegania tego modelu, był w doskonałym stanie jak nie używany, nagrywał wręcz jak na taki sprzęt super.
Ten trzeci egzemplarz nie wymagał już ode mnie wysiłku poznania nowych wrażeń, po prostu bardzo dobrze gra.......
Wkładałem od tygodnia do niego kasetę za kasetą, różne i różnych firm, oczywiście różnice w poziomach zapisu pomijam, ale podobnie jak Nak BX 150 nagrywał na nich tak jakby starał się nagrać jak najlepiej da się na taśmie.
Oczywiście mówię o taśmach dobrych markowych.
Na niektórych modelach np SKC nawet delikatnie przyjemnie podbijał basik.
Co ciekawe nie ma reg biasu a na dobrej kasecie go nie brakuje.
Patrząc na to jak się klasyfikuje w cenie i rankingach jest super aby sobie kasetkę nagrać do walkmana czy radia przenośnego.
Może jest to zasługa tego iż głowica, jest nienaruszona, a jak zbadałem nierównomierność przesuwu i zniekształcenia były na dość niskim pozytywnie poziomem.
Jak ktoś kupi takiego w podobnym stanie zużycia to będzie zadowolony do codziennego użytkowania.
Fotki niebawem

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
01-08-2023, 13:44
no nie dziwie sie
ta seria  wszystkich kenwood z lat  1985  1999   byla  niezwykle udana


440  nawet nie ma  S-TLLE ..  a mowiona ze jak tego  nie ma to nagrania sa slabe ... a popatrz jest  bez OK