Audiohobby.pl

Przedwzmacniacz

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
13-03-2023, 11:26
Jak końcówka jest dobra to po co barwa ? żeby psuć dźwięk ?

Przykładowo taki hypex ucd250 ma impedancję wejściową 1.8k , ja mam "źródło" które poniżej 2k zaczyna zniekształcać. Także w takim zestawieniu preamp/buffor jest niezbędny.


A sorki pytałeś o barwę a ja przeczytałem że preamp w całości.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

pień

  • 2234 / 1028
  • Ekspert
13-03-2023, 11:54
A nie szkodzi :)    Ja tam z rozpędu napisałem preamp  ale już skapowałem że to zbyt szerokie >pojęcie<
  Bufor też OK jest,  a jakie cechy ma to jeszcze inna sprawa hehehehe
(u mnie impedancja wejścia 20kOhm   to chyba bezpieczna i nie zabije źródeł które mam)

Sama barwa-  no fajnie gdyby była-  bo dlaczego nie? 
Jednak prawdę mówiąc nie jest mi jakoś szczególnie potrzebna, słucham w zasadzie po połączeniu na >krótko :)
Tylko głośność do kręcenia.

No i po wczorajszym >teście<   Nie wiem czy dobre wnioski wyciągnąłem ale wydaje mi się  że mój hipotetyczny póki co wzmak powinien być dual mono.   Oddzielne wejścia- oddzielne zasilacze- oddzielna głośność - co najwyżej jakoś mechanicznie sprzężona dla ułatwienia.
Trochę to boli bo oznacza wydatki na choćby same zasilacze których trzeba będzie w tym wypadku cztery sztuki.  Bo stopień mocy to zasilanie symetryczne i ze 400W  żeby poszło na max  (no ale taka moc to zbytek łaski w sumie- skoro słucha się na 5W hehehe.  Nominalnie końcówka z 8-mio omowym obciążeniem wali 260 bez najmniejszej zadyszki).  Potrzebne również drugie zasilanie 15V  dla samej >płyty głównej<  końcówki.
  Wychodzi cztery sztuki jak by nie liczył
:(
  A żeby wspólne zasilacze były to jakoś mi nie leży
« Ostatnia zmiana: 13-03-2023, 12:02 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
13-03-2023, 12:06
napisze jeszcze raz ..... tłumik na wejscie z wyborem żródeł taki jak z Ali i dual mono końcówki super zestaw audiodebilski.... hehhehehehe

pień

  • 2234 / 1028
  • Ekspert
13-03-2023, 18:59
No a jakiś upgrade żeby był chociaż audioamatorski ?
Może MP3 podłączyć?   Mam taki jeden stary z 256 MB  pamięci na której jest z 50 płyt.   To była technologia- nie to co teraz że trzeba TB  żeby parę piosenek wlazło.
No i ma korektor i niebieską diodę- która miga gdy gra.
Oczywiście gdy nie gra to nie miga
  Ujdzie?

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
13-03-2023, 19:23
Poważnie.....
 doskonałym było by to co pisałem, ale można by dołożyć spokojnie WI FI, blusyfa, starlinka  i wiele innych wynalazków.....
Możesz też kupić jakiś rozdupiony wzmacniacz co ma oddzieloną końcówke i przedwzmacniacz jak np NAD ...
Ja kiedyś z Luxmana spalonego zrobiłem przedwzmacniacz gramofonowy, to też pomysł......

Dleczego pisałem o przedwzmacniaczu pasywnym... bo każda elektronika coś dodaje, jakieś zniekształcenie barwy, fazy itd....
Jak masz szerokie możliwości to kombinuj, ja nie mam a może kiedyś rozmontuje jakiś wzmacniacz na strikte directa.

Bacek

  • 2366 / 5887
  • Ekspert
13-03-2023, 22:35
Jak masz szerokie możliwości to kombinuj, ja nie mam a może kiedyś rozmontuje jakiś wzmacniacz na strikte directa.
A mi się nie chce, dlatego dwa ostatnie moje wzmacniacze to końcówki mocy.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
13-03-2023, 22:40
Jak masz szerokie możliwości to kombinuj, ja nie mam a może kiedyś rozmontuje jakiś wzmacniacz na strikte directa.
A mi się nie chce, dlatego dwa ostatnie moje wzmacniacze to końcówki mocy.

Ja tam rozmawiam z pniakiem...