Audiohobby.pl

Nowe życie słuchawek U

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
15-06-2023, 20:48
 Jaka zwrotnica?   
 Dwudrożna Adamie:)
  Oczywiście sprawę rozpatruję pod ten przetwornik oryginalny z Ultrasone.   
Tylko co z taką cholerą zrobić która na wykresie pewnie wyglądałby jak wielbłąd wielogarbny heheheheeh
Taki bardzo wielogarbny -  bo jak mi się zdaje to on jak huśtawka skubany.   Z tego co mogę bardzo zgrubnie na ucho ocenić to ma sporą dziurę w okolicy 3kHz -  potem na 5-6 kHz  wali jak nawiedzony i znowu dziura.
   Pomyśl co z tym można zrobić-  presji nie ma bo to zabawa jak by nie patrzył :)   dopóki nie będzie sprzętu do mierzenia to tylko gdybanie i można coś ew,  na strzał sprawdzić -   ale cudów nie będzie jak myślę.  Zakładam że ten >wysokotonowiec<  od powiedzmy 3 kHz idzie w miarę równo.  Oba 32 Ohm

A co do konfrontacji w sklepie :)   Powiem tak:
  Ulep w postaci przetworników U za 0,27 dolara kongijskiego  i reszty od Pioneera  wypadł całkiem dobrze  heheheheeh  w klasie popularnej że się tak wyrażę. 
Modernizacja słuchawek Ultrasone odpadła wcześniej :(   Wątpliwości co do Pioneera zaczęły się gdy sięgnęliśmy po słuchaweczki  wyższego sortu i nawinęły się jakieś drewniane Denony z długim numerem :)
   W sumie nic dziwnego :)   A może wprost przeciwnie jak na wynik zabawy?
----  notatki poczynione i będzie jeszcze jedna próba (przynajmniej)   Trzeba zrobić inną płytę pod przetwornik
 
 W końcu nawet w domu mam dwie konstrukcje które grają lepiej hehehehehe.

ed.  nowy DAC Malinki dzięki któremu można >wysłyszeć<  różności.   Dzięki sporemu arsenałowi ustawień - bo to pudełko to techniczna szkoła a nie audiofilska heheheheeh


 
Przerobiony Pioneer dzięki niemu gra bardzo dobrze :)

 
  A to przetwornik >referencyjny<   który radzi sobie dobrze bez pudełek hahahahahaha
« Ostatnia zmiana: 15-06-2023, 22:36 wysłana przez pień »

judasz94

  • 388 / 1105
  • Zaawansowany użytkownik
20-06-2023, 11:09
Trzeba by się pobawić w dławiki. Dławiki moga być rdzeniowe lub nawet osiowe bo to dość mała moc. Natomiast zwrotka jest prosta, warto się pobawić w polaryzację zgodna albo przeciwna wysokiego  - dobrać na ucho czy nie trzeba odwrócić polaryzacji ;)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
20-06-2023, 22:04
Dzięki :)
   Dławiki znajdą się-  właściwie to szukać za daleko nie muszę-  w drugiej czy trzeciej szufladzie sypnąłem po wylutowaniu.
Ciekawe czy dwa takie same będą hehehehe.
    No ale to wszystko robota gdy będzie chwila wolnego.   Może weekend?