Audiohobby.pl

Wzmacniacz Technics SU-VX500

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
06-10-2008, 14:44
SU-VX500 jest modelem, który pochodzi z 1991 roku i należy do ostatniej "kanciatej" serii Technicsa. Bardzo solidnie zbudowany i bardzo ciężki. Charakterystyczny - elegancki design dla segmentów tej serii. Potrafi zagrać naprawdę przyzwoicie oferując przy tym jasną i wyrazistą barwę dźwięku z dobrze zbilansowanym zarówno dołem jak i górą. Nie jest zaliczany do klasy wyższej, ale jak na klasę średnią znakomicie spełnia swoje zadanie i w warunkach domowych sprawdza się jak najbardziej. Z odpowiednio dobranymi kolumnami potrafi mile zaskoczyć. SU-VX500 pracuje w klasie AA. Należy dodać, że jest chyba małoawaryjny, bowiem przez okres 17 lat pracuje nadal bez najmniejszej usterki.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Molibden

  • 1906 / 5867
  • Ekspert
07-10-2008, 01:10
Przydałoby się lepsze chłodzenie gdyż radiator ma mikryi dość się grzejeoraz inne zaciski głośnikowe bo oryginalne są trochę porblematyczne w uzyciu. Jak Ci się sprawuje powyżej połowy głośności? Bo z tego co słyszałem dostawał zadyszki, ale to mogła być wina kolumn.

_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
07-10-2008, 08:11
Witaj Molibden,

Powiem Ci szczerze, że miałem okazję tylko raz do tej pory przekroczyć wartość głośności o ponad połowę, kiedy to wziąłem swój wzmacniacz z kolumnami na nocną imprezę do dość sporego lokalu. Pamiętam, że obawiałem się wówczas tego, jak on sobie poradzi, jednak moje obawy szybko zostały rozwiane. Zagrał znakomicie, nie było żadnej zadyszki a dźwięk jaki się z niego wydobywał był super. Zapewne jest to kwestia kolumn. A kolumny z jakimi współpracuje od początku to 190-watowe Pioneery CS-997.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Dudeck

  • 5101 / 5832
  • Ekspert
07-10-2008, 11:43
Ładne w tym brązie , moje były całe czarne .
( to tak na marginesie tylko )

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
07-10-2008, 12:03
Dudeck, moje również są w całości czarne. Zdjęcie zapożyczyłem z netu.
Ale przyznać muszę, że mimo wieku grają znakomicie (to tez tak na marginesie). :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek