Audiohobby.pl

Mrspeakers Ether 2 vs Aeon 2.

andy79

  • 4 / 465
  • Nowy użytkownik
23-01-2023, 08:42
Cześć.

Może miał ktoś okazję posłuchać obu modeli ?
Mam Aeon 2 zamknięte i zastanawiam się czy jest taka wielka różnica w stosunku do Ether 2 które są raz tak droższe, a mam okazję wyrwać je akurat używane w bdb stanie za 7 tys.

Z napędzeniem Etherów 2 nie będzie problemu.

Dzieki za info.

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
23-01-2023, 13:58
@andy79,
jako że nie mam i nigdy nie miałem słuchawek Dona Clarka, to tym bardziej się wypowiem. ;)

Mrspeakers Ether 2 mają impedancję wynoszącą 16Ω.
Producent nie podaje skuteczności, więc zapewne, nie za bardzo jest się czym chwalić.
Zakładając, że mają skuteczność na poziomie 92-94dB/mW, pewnie nie z każdego telefonu zagrają.
Natomiast nawet typowy wzmacniacz słuchawkowy, nie powinien mieć problemów z ich napędzeniem.

Rożnica w dźwięku między modelami zapewne jest i wynika choćby z rożnej konstrukcji obudów.
Nie napisałeś czy twoje Aeon 2, to słuchawki zamknięte czy otwarte.
Jeżeli są zamknięte, to różnica w dźwięku obu par pewnie będzie większa i łatwiejsza do wychwycenia.
Myślę, że szczególnie jeżeli chodzi o przestrzeń, bas i tzw. napowietrzenie.
Jak w każdym przypadku, jeżeli chodzi o słuchawki, dwa razy wyższa cena, nie daje dwukrotnie lepszego dźwięku.
To mogę Ci zagwarantować w ciemno. :)

Według mnie niewiele zyskasz pod tym względem w stosunku do posiadanych Aeon 2.
Emocje i oczekiwania związane z nowym zakupem, uważam za wartość samą w sobie.
Nie wiem czy jakiekolwiek zakupy mogą być tego pozbawiane. Bez nich zresztą, życie było by szare i nudne.
Dlatego nie chciałbym Ci psuć zabawy, (sam lubię kupować), ale doświadczenie i rozum mówią, że różnicy wielkiej nie będzie.
Słuchawki z tej stajni już masz. Zanim zdecydujesz się wydać te 7tys. weź na próbę, Monoprice M1570.
Też planarne i też otwarte. Sporo cięższe, ale w domowym użytku, jakiejś specjalnej różnicy to nie robi.
Według mnie są mocno niedocenione, a mało co im podskoczy. Jak się potargujesz, kupisz nowe za 2k PLN.
Wiem że nie ma czym szpanować, ale gdyby Ci tylko o dźwięk chodziło, to warto spróbować.
Jakby nie podeszły, to te wolne 7 tys. na pewno zdążysz jeszcze wydać. :)

@andy79 wiem, że nie oto pytałeś i raczej wolałbyś przeczytać coś, co utwierdziłoby Cię w twoim zamiarze. :)
Pozwoliłem sobie na te wynurzenia, bo jak na razie nikt z byłych lub obecnych właścicieli Ether 2 się nie odzywa.
Może po tym co napisałem, ktoś się "zdenerwuje" i napisze jakie te Mrspeakers Ether 2 są cudowne. ;-)