Audiohobby.pl

Jaki CD player do Kenwood Basic C2?

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
26-01-2023, 01:38
Prędzej z bańki by tego kamienia załatwił niż takim laserem
heheheheeheh

silny11

  • 92 / 746
  • Użytkownik
26-01-2023, 10:04
Panowie, a czy to prawda, że z tymi wymienianymi Marantzami tutaj tak jest, że jak się w nich wymieni laser to już nie brzmią tak jak wcześniej?

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
26-01-2023, 10:58
No ma się rozumieć :)   Zmienisz okulary dajmy na to to gdy popatrzysz na Aśkę to inaczej będzie wyglądać.
Albo tekst w gazecie nagle będzie inny.   Spojrzysz w nekrologi a tam zamiast umarł będzie urodził się.
  Ale spoko- większe znaczenie ma dobre gniazdko z prądem i kabel.   Pochopnie wtyczkę np.  z angielskiej na naszą zmienisz i może być dramat !    W tym temacie lepiej  walcz i sprawdź które lepsze.   W razie kaszany można zawsze spróbować przedłużacz z piwnicy pociągnąć bo tam najlepszy prąd.   No i pamiętaj-   kable głośnikowe  i ustawienie kolumn względem kierunków świata.
 Nie mogą być równoległe w kierunku Wschód-Zachód-   nie grają.
   Najlepiej jest oczywiście północ-południe i wystarczy patrzeć czy kabel do północnej kolumny jest prawoskrętny -  jak jest to źle bo tak ma być do południowej.
   Ogarniesz pomału
  Aaaaa   kamienie himalajske skończyły się na wagę w promocyjnej cenie 100 dolców plus przesyłka-  za kilo oczywiście.
 Ale już kiedyś ustaliliśmy że nasze europejske a wręcz krajowe działają.   Tylko na wagę trzeba ich więcej :)    Współczynnik zamiany bardzo łatwo obliczyć-  sprawdzasz ile średnia danych gór jest mniejsza niż Himalaje i o tyle mnożysz-  proste-  ogarniesz :)
« Ostatnia zmiana: 26-01-2023, 11:02 wysłana przez pień »

silny11

  • 92 / 746
  • Użytkownik
26-01-2023, 11:01
Czyli nieprawda :P

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
26-01-2023, 11:07
Nooo, ale kamienie to hmmm-  lokalizacja też jest pośrednio ważna.   Bo je trzeba taczką wozić-  nie wierzysz to zapytaj Grety.
   Chłopaki tam z pomorza to już przekichane mieli gdy uparli się na kamienie Bieszczadzkie.
A co ja mam powiedzieć?   U mnie największa góra w okolicy jest wprawdzie zaraz niedaleko-tuż za granicą w Holandii i ma 7 metrów !
  Czaisz- pełno alpinistów i dopchać się nie idzie.

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
26-01-2023, 11:22
Panowie, a czy to prawda, że z tymi wymienianymi Marantzami tutaj tak jest, że jak się w nich wymieni laser to już nie brzmią tak jak wcześniej?


Aha....no brawo.....tego jeszcze nie słyszałem.........a jak wymienisz w sony to będzie lepiej ........a myślałem że już mnie nic nie zaskoczy.
a tak a propo rzuć linka na takie informacje, bo na pewno chętnie poznamy takie teorie...

Dioda laserowa jest tylko czynnikiem odczytującym, owszem więcej pracuje i ogniskuje jak płyta jest porysowana, albo nagrywarka jakaś zużyta i coś tam chrzani w zapisie, ale jak nie ma problemów to tylko odczytuje te wypalone dziurki i przesyła dalej 01011100101011110000.
Jakość powstaje zasadniczo dalej na drodze cyfrowo analogowej.
Chyba jakoś tak jest.

Pień....kolumny musisz ustawiać tylko i wyłącznie tak aby były zgodne z kierunkiem Wielkiej Piramidy, bo inaczej pole magnetyczne i prądy błądzące będą zakłócać odbiór....... no i oczywiście fotel do siedzenia zgodny z kierunkiem ustawienia Sphniksa, siedzisz i patrzysz kiedy przyleca .....
« Ostatnia zmiana: 26-01-2023, 11:26 wysłana przez Hammer »

silny11

  • 92 / 746
  • Użytkownik
26-01-2023, 11:29
Bo rozmawiałem telefonicznie z tym sprzedającym i mi to powiedział, ale wydawało mi się to średnio logiczne, stąd moje pytanie o to.

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
26-01-2023, 11:32
Aha...respect.

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
26-01-2023, 11:33
Panowie, a czy to prawda, że z tymi wymienianymi Marantzami tutaj tak jest, że jak się w nich wymieni laser to już nie brzmią tak jak wcześniej?


Aha....no brawo.....tego jeszcze nie słyszałem.........a jak wymienisz w sony to będzie lepiej ........a myślałem że już mnie nic nie zaskoczy.
a tak a propo rzuć linka na takie informacje, bo na pewno chętnie poznamy takie teorie...

Dioda laserowa jest tylko czynnikiem odczytującym, owszem więcej pracuje i ogniskuje jak płyta jest porysowana, albo nagrywarka jakaś zużyta i coś tam chrzani w zapisie, ale jak nie ma problemów to tylko odczytuje te wypalone dziurki i przesyła dalej 01011100101011110000.
Jakość powstaje zasadniczo dalej na drodze cyfrowo analogowej.
Chyba jakoś tak jest.

Pień....kolumny musisz ustawiać tylko i wyłącznie tak aby były zgodne z kierunkiem Wielkiej Piramidy, bo inaczej pole magnetyczne i prądy błądzące będą zakłócać odbiór....... no i oczywiście fotel do siedzenia zgodny z kierunkiem ustawienia Sphniksa, siedzisz i patrzysz kiedy przyleca .....

No- przydałoby się źródło informacji :)  Hammer  ostatnio trafił zajebiste ale od przybytku głowa nie boli :)
 Poza tym tam nic swojego nie idzie dodać :(
A ja np. wczoraj kupił taki kabel :

 Osiem euro za całą szpulkę !   Zamiast osiem tysięcy za metr-  ale chciałem pokazać że ekranowanie kamieniami działa :)   Mam już parę ton pod ręką.   Poza tym i skręt jest nie za duży to kierunkowość słabo zaznaczona w kierunku północ południe.
     
  Powiadasz wypróbowac ustawienie na piramidy i sfinksa?    Nie badałem jeszcze-   ale to ociepla dźwięk?   Czy może tylko na negatywne trajsjenty dobrze działa ?

Ta-  w sumie miedzy niebem a ziemią takie sprawy się dzieją że fizjonomom się nie śniło.


ed:   nooo, udało się :)   Gościu przyjął ofertę i będzie do mnie jechać Kenwood 880SG.    Nie dość że 2x PCM 56-   ale to dobry dac-  jakieś urozmaicenie będzie heheheheh   to jeszcze  zdechła Toshiba TOPH7810 na pokładzie.
normalnie bober........



chyba do wody s.....   i się utopię
:)
« Ostatnia zmiana: 26-01-2023, 12:22 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
26-01-2023, 12:45
Nie no.... wiesz o tym iż ziemia wytwarza pola magnetyczne w różnych miejscach i o różnej wielkości, a jeśli dodamy do tego wpływ wybuchów na słońcu i oddziaływanie nawet tak dalekich planet jak Nibru czy mgałwicy Andromedy to wszystko klaruje się w całość, ze są osoby co słyszą inaczej.
No, a jeszcze wpływ księżyca i zmiana ciśnienia atmosferycznego ...np wieczorem lepiej się jeździ rowerem niż do południa, tylko nie wiem czy ma to związek z uszami....... ale zawsze można się podpiąć do tego.
No bo i w nocy jak jest ciemno to dźwięków nie widać i lepiej się rozpraszają, a jeśli do tego dodamy okres godowy u Jeleni to już całkiem nasza teoria o tym iż w kosmosie dżwięk rozchodzi się inaczej i słychać nas nawet na Drodze mlecznej......hm to by wiele wyjaśniało dlaczego dioda laserowa stara gra lepiej niż nowa... po prostu przeskakuje te puste dziury, uważając że to śmieci co brużdżą dźwięk, co sprowadza sie do stwierdzenia ze cały wszechświat to jedno złudzenie, a my siedzimy sobie elegancko w fotelikach, majdamy nóżkami sącząc drinka słuchamy 4 Pory Roku Vivaldiego.
W sumie to on też był kosmita bo stworzyć cos takiego?  to nie z tego świata jak to mówią w TV.

A wiecie że laser do CD wymyślił Tesla tylko Philips pod....patent.....

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
26-01-2023, 14:12
będzie do mnie jechać Kenwood 880SG- Pień

Ciekawa informacje z internetu, jeśli prawdziwa, to dziękuję za  taki  odtwarzacz.((((
"Odtwarzacz odtwarza wszystkie płyty tłoczone – fabrycznie. Co do płyt CD-R, to odtwarzać poprawnie będzie te starsze, wypalane przy prędkościach x2, x4. Co do płyt marketowych, kupowanych obecnie, nie daję gwarancji, że będzie je odtwarzał."
https://allegro.pl/oferta/kenwood-dp-880sg-idealny-wybitny-komplet-11815106024?reco_id=30592c68-9d78-11ed-8042-be173a0f4623&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

Też fajnie-:((((
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3611179.html

Aby ten co kupiłeś był sprawny na 100% i super grał-:))))
« Ostatnia zmiana: 26-01-2023, 14:18 wysłana przez Wojciech7 »

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
26-01-2023, 16:18
Panowie, a czy to prawda, że z tymi wymienianymi Marantzami tutaj tak jest, że jak się w nich wymieni laser to już nie brzmią tak jak wcześniej?

Pień....kolumny musisz ustawiać tylko i wyłącznie tak aby były zgodne z kierunkiem Wielkiej Piramidy, bo inaczej pole magnetyczne i prądy błądzące będą zakłócać odbiór....... no i oczywiście fotel do siedzenia zgodny z kierunkiem ustawienia Sphniksa, siedzisz i patrzysz kiedy przyleca .....

Mam taką małą piramidkę od Faraon który dostał od kosmitów cd-playera z diodą laserową 4 wiązkową;))))
Teraz ten wzm- hybrydowy zupełnie inaczej gra  prawdziwego lampowca kładzie na łopatki na samym starcie.

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
27-01-2023, 00:01
Aby ten co kupiłeś był sprawny na 100% i super grał-:))))

Nie ma takiej opcji :)   Pisałem że na złość babce kupię takiego zdechłego hehehehehehe
   Normalnie kaput- umarł w butach-laser zdechł- nie działa- nie widzi płyt- ślepy- po rusku piździec.   Głowica laserowa która w nim siedzi jest jak Yeti  -   nikt nie widział działającej do naszych czasów heheheheeh.   Zamienników brak   a te podobno które gdzieś ktoś niby ma co to działają to 170 ero za sztukę wołają.    Bo to niby CD-ek legendarny i takie tam-   wiadomo :)
   Tak-   rzuciłem się jak szczerbaty na suchary   albo ruskie na ukrainę :)    Mam wprawdzie kilka pomysłów co z laserem zrobić ale
noooo-  właśnie.
   Będziecie mnie wspomagać okrzykami   aż do pabiedy-   albo wp......     hehehehe
(i proszę mnie nie uświadamiać że to nie wiadomo jak laser ustawić- że nie ma danych-  że to czarna magia i że potrzebne gniazdko gdzie są okrągłe elektrony-  bo u nas wiadomo że kanciate wszystkie )

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
27-01-2023, 00:14
Szukaj dawcy
https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

Toshiba TOPH7815 / TOPH7833

tyle że martwy nie oznacza ze zdechła dioda
« Ostatnia zmiana: 27-01-2023, 00:19 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1494 / 1093
  • Ekspert
27-01-2023, 00:46
Poszukaj serwisówki, sprawdzić oscyloskopem czy zdechnięty laser.Może wymagać ponownej regulacji....
Ciekawa sprawa tak ogólnie wzg laserów do cd-odtwarzaczy ,że tak szybko podobno zdychają....
To co powiedzieć o laserach w nagrywarkach komputerowych.Taki laser to jest eksploatowany dopiero, nie tylko tym że musi odtwarzać różnego rodzaju płyty wypalać takowe zwiększa się wtedy jego moc emisyjna,najwięcej przy kasowaniu/narywaniu płytek CD-RW. Mam nagrywarki wewnętrzne do komputera co są sprawne mają pewno bardzo dużo lasero-godzin pracy.Jeśli wymieniałem to tylko ze  wzg na modernizacje komputera płyta główna co za tym idzie sposób połączenia nagrywarki.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2023, 01:30 wysłana przez Wojciech7 »