Audiohobby.pl

Jaki CD player do Kenwood Basic C2?

silny11

  • 92 / 740
  • Użytkownik
23-01-2023, 16:18
Little Dot mk IV

silny11

  • 92 / 740
  • Użytkownik
23-01-2023, 20:03
Ile byście dali za Rotela RCD 855 kompletnego w stanie cyt. "Sprzęt jest w stanie kolekcjonerskim WZOROWYM"? I tak wygląda na zdjęciach.

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
23-01-2023, 20:25
To nie jest ważne jak wygląda tylko jak laser pracuje i ile jeszcze pociągnie

pień

  • 2227 / 1023
  • Ekspert
23-01-2023, 20:42
Dokładnie, kondycja lasera ważna. Jednak jeżeli zdjęcia dobre to trochę możesz zobaczyć. Popatrz czy na klawiszu play widać wyświęcenie od palca :) jeżeli nie widać tzn. Że często nie był palcowa y hehe.  A to daje szansę że laser jeszcze zipie. Jeżeli jest włączony na zdjęciu, białe jasne tło a wyświetlacz wyraźnie widać to też ok.

silny11

  • 92 / 740
  • Użytkownik
23-01-2023, 20:51
OOO dziękuję, bardzo cenna rada. Ale ile można dać za taki w dobrym stanie i nieużywany dużo? Bo jest aukcja i się zastanawiam nad nią i jaką cenę dać:)

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
23-01-2023, 22:10
Przecież w tym Rotelu podobnie jak w Marantzu CD52 jest CDM4/19. Czyli bardzo wytrzymały i ogólnie dostępny z drugiej ręki laser. Więc nawet jak padnie, to dramatu nie ma.






aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
23-01-2023, 22:23
Little Dot mk IV
Tego jeszcze nie miałem u siebie, porównywałeś go z czymś? Ponoć to bardzo dobry wzmacniacz.

silny11

  • 92 / 740
  • Użytkownik
23-01-2023, 22:27
Nie porównywałem z niczym niestety. Kupowałem po opiniach, ale gra bardzo fajnie według mnie. Jak byś był niedaleko Chełma kiedyś to zapraszam na testowanie.

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
23-01-2023, 23:37
Jak myślicie że w cd tylko lasery siadają to brawo... kto zgadnie co jeszcze jak juz tak podjęliście temat ?
A jak cd było używane z pilota ? to klawisze sie nie świecą ....

silny11

  • 92 / 740
  • Użytkownik
23-01-2023, 23:43
Pewnie mechanizm tacki. No to wtedy po wyświetlaczu będzie widać, jeśli będzie ciemny?

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
23-01-2023, 23:52
Jak myślicie że w cd tylko lasery siadają to brawo... kto zgadnie co jeszcze jak juz tak podjęliście temat ?
A jak cd było używane z pilota ? to klawisze sie nie świecą ....
Pytanie jak w teleturnieju telewizyjnym-:))) Może się zepsuć prawie wszystko nie koniecznie odrazu-hehehe....
Tak się składa że z wygody do niektórych modeli mam piloty aby nimi sterować i z klawiszami funkcyjnymi nic się nie  dzieje ani nie świecą  i nie przygasają. Plusem tego jest mniejsze ich zużycie (mniej naciskam na nie). Można by napisać całą listę ewentualnych zepsuć.Najgorzej pewno jest jak zdechnie elektronika typu procesor w którym są zapisane odpowiednie komendy, albo naprawa będzie wielokrotnie większa niż cena za którą się kupiło.Od nie używania też ulegają starzeniu się. Więcej nie piszę bo już mnie  głowa rozbolała od myślenia-:))))

Wojciech7

  • 1492 / 1087
  • Ekspert
24-01-2023, 00:00
Pytanie do kol Hammer- dlaczego lasery siadają w  cd co powoduje taką sytuacje-?

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
24-01-2023, 01:21
Owszem może się zepsuć wszystko......
Ale czasem jest tak że laser jest dobry, ale siadają przede wszystkim silniki, oraz coraz częściej niestety zawieszenia.
W mechanizmach Sony np sprężynki, gumowe amortyzatorki...spotkałem się w jednym nawet z 3 rodzajami twardości gumek na 4 montowane..... najczęściej te z przodu dostają największe obciążenie.
Na to mało kto zwraca uwagę .... bo laser nie łapie.
No jak się zmieniło zawieszenie to i odległość.
Z silnikami też różowo nie jest bo o ile krążek uda się zciągnąć to potem zamontować prawidłowo trudniej, trzeba by mierzyć dokładnie przed rozbiórką.
I taka zabawa.....

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
24-01-2023, 09:19
To nie jest ważne jak wygląda tylko jak laser pracuje i ile jeszcze pociągnie
Jak myślicie że w cd tylko lasery siadają to brawo... kto zgadnie co jeszcze jak juz tak podjęliście temat ?
A jak cd było używane z pilota ? to klawisze sie nie świecą ....
Owszem może się zepsuć wszystko......
Ale czasem jest tak że laser jest dobry, ale siadają przede wszystkim silniki, oraz coraz częściej niestety zawieszenia.
W mechanizmach Sony np sprężynki, gumowe amortyzatorki...spotkałem się w jednym nawet z 3 rodzajami twardości gumek na 4 montowane..... najczęściej te z przodu dostają największe obciążenie.
Na to mało kto zwraca uwagę .... bo laser nie łapie.
No jak się zmieniło zawieszenie to i odległość.
Z silnikami też różowo nie jest bo o ile krążek uda się zciągnąć to potem zamontować prawidłowo trudniej, trzeba by mierzyć dokładnie przed rozbiórką.
I taka zabawa.....
Przy CDM4/19 kupujesz sprawny CD z takim laserem za 50-150 PLN wciągasz cały mechanizm i przekładasz całość, czyli praktycznie wszystkie problemy, które wymieniłeś odpadają. Z moich doświadczeń w 99% to załatwia problem a wymieniałem tego sporo. To bardzo trwałe, precyzyjne, stabilne i solidne układy w dodatku dostępne za grosze. Bez żadnych strojeń, regulacji wszystko na starcie śmiga po wymianie.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
24-01-2023, 09:49
Nie porównywałem z niczym niestety. Kupowałem po opiniach, ale gra bardzo fajnie według mnie. Jak byś był niedaleko Chełma kiedyś to zapraszam na testowanie.
Bardzo dziękuje, aktualnie mieszkam daleko. Tako sobie myślę o tym Twoim Kenwoodzie KX880HX, wzmacniaczu lampowym i gramofonie analogowym i wydaje mi się, że CD42/52 i SE to brzmienie jakiego szukasz. To bardzo naturalne, realistyczne granie, ale delikatne i w połączeniu z DT880 PRO, które mają pik zaczynający się od 5kHz wydaje mi się do bezpieczniejszym wariantem.