Audiohobby.pl

Podłączenie Chromecast 2 do AUX wzmacniacza.

zepter

  • 254 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2023, 22:41
Dzięki. Zbyt  pięknie by było.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
29-01-2023, 22:53
@zepter, spróbuj kupić używany interfejs audio.
Pisałem kiedyś o tych urządzeniach na naszym forum.
Z reguły mają własne zasilanie i powinny się nadać.
Czasami można coś wyrwać dosłownie za parę złotych.

zepter

  • 254 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2023, 09:36
Mam jeszcze Focusrite Scarlett Solo. Ale nie poradziłem sobie z jego  podłączeniem i uzyskaniem dźwięku na wyjściach line outputs . Więc kupiłem  Sound Blaster X-Fi HD i jest OK.
Czy ten Focus działał by bez komputera.
Czy Focus ma jakąś przewagę nad Sound Blaster X-Fi HD.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
30-01-2023, 16:08
@zepter no dobra, przyznam się. :)
Nie bardzo czuję, co chcesz zrobić!? Co to za idea z tym Chromecastem?
Co ma być źródłem dźwięku? Z czego chcesz grać i co będzie grało? Czy to np. kolumny podłączone do wzmacniacza?
Jak wyglądać ma tor, który planujesz. Po co Ci ta dodatkowa karta dźwiękowa po drodze?
Wydaje mi się że mocno komplikujesz to wszystko. Przybliż trochę sprawę, żebym załapał o co chodzi w tym pomyśle.
Może uda się to zrobić prościej i tak, aby działało optymalnie. :-)

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
30-01-2023, 16:38
Ja osobiście nie spotkałem się z interfejsami, które mogą pracować bez komputera poza jednym. Miksery z wyjściem cyfrowym (USB, FW, TB) mają taką możliwość, ale też niektóre z nich mogą mieć tylko wyjście stereo do nagrywania na komputerze.

  Ten jeden to ESI ESP-1010e, możliwa jest praca bez komputera, ale posiada on tak dziwne złącze zwane EDI II do dedykowanej karty PCIe, że nie mogę znaleźć jakiejkolwiek jego specyfikacji. Wygląda jak HDMI, nawet taki kabel mechanicznie pasuje, lecz niestety nie działa. Tylko kabel oryginalny działa.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
30-01-2023, 18:10
Przybliż trochę sprawę, żebym załapał o co chodzi w tym pomyśle.

Nie zauważyłem tego linku w pierwszym poście, gdzie jest opisane to rozwiązanie.
Czy dobrze się domyślam, że chcesz z telefonu po wi-fi, przesłać sygnał dźwiękowy na Chromecasta, a z niego na jakiś konwerter cyfrowo-analogowy (DAC)?
Mając sygnał w postaci analogowej, wrzucić go na wzmacniacz i na podłączone do niego głośniki?
Czy tak to ma wyglądać?

Napisz jeszcze jak doprowadzałeś sygnał z Chromecasta do Focusrite Scarlett Solo?
Może się coś wyjaśni. Np. czy takie zestawienie, ma w ogóle ma szansę działać. :)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
30-01-2023, 22:12
@zepter trochę się wgryzłem w temat i mam takie oto wiadomości.
Twój interfejs audio jest trochę za biedny, ale już taki Focusrite Saffire Pro 24 DSP, powinien się nadać.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
30-01-2023, 22:13
Przesyłanie dźwięku z konwertera na konwerter, na pewno mija się z celem.
Tak by się działo w przypadku, który próbowałeś urzeczywistnić.
Próbowałeś wysłać dźwięk poprzez tani konwerter na droższy, którym jest Focusrite Scarlett Solo.
Podobna sytuacja jest przy przesyłaniu sygnału na zewnętrzną kartę muzyczną Sound Blaster X-Fi HD.
Według mnie, jedyną sensowną opcją jest podłączenie Chromecasta do przejściówki HDMI -> S/PDIF.
W takim adapterze wystarczy tylko wyodrębnienie sygnału audio, z sygnału HDMI.
Coaxial i HDMI są cyfrowymi sygnałami elektrycznymi, zatem odpada konwersja na sygnał optyczny, jak przy połączeniu TosLink.

Focusrite Saffire Pro 24 DSP, jak każdy interfejs ma wbudowane przetworniki DAC i ADC.
To jest ta przewaga interfejsu nad karta muzyczną, bo tu można przesyłać sygnał w obie strony.
Ten mój interfejs, posiada o wiele więcej wejść i wyjść niż ten twój, m.in. cyfrowe Coaxialne.
Ładnych parę lat temu, zestawiałem jakieś dziwne połączenia z udziałem tego interfejsu.
Ale nie pamiętałem, czy połączenia były wia komputer, czy też interfejs dział niezależnie.
Nie pozostało nic innego, jak tylko to sprawdzić.

Największym problemem było znalezienie go. Nie bardzo pamiętałem, gdzie go wyniosłem po spakowaniu.
Było to parę lat temu i najzwyczajniej w świecie, nie pamiętałem gdzie leży. :)
Jak już go namierzyłem i rozpakowałem, postanowiłem doprowadzić do niego cyfrowy sygnał dźwiękowy na wejście Coaxialne.
W tym celu połączyłem go kablem S/PDIF z odtwarzaczem CD.
Podłączyłem słuchawki do interfejsu, puściłem płytę i popłynęła muzyka.
Wyjście słuchawkowe 1 transmituje ten sam sygnał, który kierowany jest do wyjść liniowych 3-4.
Natomiast wyjście słuchawkowe 2, spięte jest z wyjściami liniowymi 5-6.
Zatem po połączeniu wyjść 3-4 (lub 5-6), kablami jack 6,3mm -> RCA ze wzmacniaczem, powinieneś mieć dźwięk na kolumnach.
Jest szansa, że coś takiego zadziała z Chromecastem, bo z adaptera HDMI - S/PDIF wyjdzie sygnał cyfrowy, jak u mnie z CD.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2023, 22:30 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
30-01-2023, 23:29
A tak a propos realizacji streaming-u domowego, to istnieją też inne sposoby.
Pogadaj z kolegą @Wojciech7 z naszego forum. Może Ci zdradzi swój pomysł.
Według mnie, jest o wiele bardziej funkcjonalny i w ogólnym rozrachunku, nie będzie jakoś specjalnie droższy. :)
« Ostatnia zmiana: 30-01-2023, 23:48 wysłana przez Karol »

zepter

  • 254 / 823
  • Zaawansowany użytkownik
01-02-2023, 11:19
Zdaję sobie sprawę że jak ktoś na to popatrzy z boku co ma wiedzę na temat audio to się w głowę popuka.
Ale ja czuję się jak małe dziecko co zadaje dziwne pytania mamie. Bo moja wiedza jest znikoma.

Tak sobie wymyśliłem że będę mógł posłuchać muzyki ze Tidal czy Spotifi przez mój zestaw Technics  pieczołowicie odrestaurowany.
A dlaczego taki pomysł. Mam podłączony Chromecast do amplitunera kina domowego Onkyo i jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki ten zestaw mi oferuje. A w zasadzie bardzo jestem zadowolony. Mimo że za nagłośnienie robi Harman Kardon TS 11.
Technics gra na kolumnach Tonsil ( małe monitorki  ) ogólnie niema co na ich temat pisać są do wymiany.
Tego  Focusrite Scarlett Solo  odpuszczam , zrobię  jeszcze jedno podejście do niego ale innym razem .
Do połączenia komputera ze wzmacniaczem zostawię Sound Blaster X-FI HD.
Szukam najlepszego rozwiązania w przystępnej cenie do posłuchania muzyki z internetu przez Wi-FI .
 I tym rozwiązanie miał być Chromecast i taki ekstraktor lub konwerter HDMI .
Porównałem dźwięk jaki przetwarza Onkyo bezpośrednio  z Chromecast wpiętego w HDMI Onkyo.
A dźwiękiem z Chromecast wpiętego w ten ekstraktor i z niego analogiem też do Onkyo .
I jest słyszalna  różnica na korzyść Chromecast -> Onkyo bez konwertera.
Więc nie problem jest w Chromecast tylko w tym konwerterze .
Raczej pozostanę przy Chromecast tylko muszę wybrać coś co mi wyciągnie dźwięk z niego i zamieni na analog.

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
01-02-2023, 14:16
Czy karta Sound Blaster X-Fi HD będzie działać bez komputera.

Nie.

No a z taką Malinką?   To już chyba komputer jest :)  Mały ale zawsze to coś hehehe.   
Wprawdzie uzbrojoną malinkę mam ale tak z ciekawości pytam- kto to wie co odbije

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
02-02-2023, 23:46
@pień jak wiesz, Raspberry Pi jest na Linuksie.
Linux m.in. dlatego miał i ma dotąd mniejszą popularność, ponieważ często brakowało sterowników do rożnych urządzeń.
Kiedyś to społeczność linuksowa, metoda prób i błędów, sama dorabiała sterowniki do kart sieciowych czy muzycznych.
Ich producenci, często mieli to w głębokim poważaniu. Teraz jest z tym o wiele lepiej.
Każdy szanujący się producent, dodaje już sterowniki pod Linuksa do swoich urządzeń.
Trzeba po prosu sprawdzić czy są dostępne sterowniki do takiej karty, dla dystrybucji Linuksa, którą masz na malince.