Audiohobby.pl

Oversized 2-way , WG , OB , niski podzial......

konto_usuniete

  • 0 / 5410
  • Nowy użytkownik
11-10-2008, 15:09
Witam


Tak jak pisałem projekt " Wydumek" ciągle jest  na etapie zmian .
 Pomiarowo całość wygląda w miare OK Na załączonym rys pomiary na osi ( kolor zolty i 30° kolor fioletowy ) Mikrofon ustawiony 1,5m od zestawu. Waveguide pokazuje swoje zalety :-) Myslę że w zbieżność charakterystyk  +/- 2dB w pasmie 500- 20 000 Hz dla tak dziwnego zestawu  z filtrami I rzędu to wynik bardzo fajny....( duża zmienność na wykresach poniżej 500 Hz jest spowodowana wpływem pomieszczenia- potwierdzone innymi pomiarami)
 Brzmieniowo.... Tonsil ma ograniczenia ( barwa.... )  wiec usilnie szukam czegoś w zamian.
Może póki co wsadzę tam Monacory 12" ....  Zobaczymy.

Pozdrawiam

WaldeK

konto_usuniete

  • 0 / 5410
  • Nowy użytkownik
12-10-2008, 16:40
Witam

" Wydumki" już grają z Monacorem. Jest znacznie lepiej . Bas zyskał więcej "masy" , schodzi tez niżej. Niski środek stal sie pełniejszy, nie jest taki "osuszony" . Wrażenia z "pierwszego tłoczenia" czyli  próba z pierwsza zwrotnica :-)
Pomiarowo - nie jest już tak " liniowo" ale przecież nie o to chodzi....  Na razie podwyższyłem trochę częstotliwość podziału do około 1,5 kHz . Współbieżność charakterystyk w okolicach podziału jest trochę gorsza ale jak już pisałem - to dopiero pierwsze próby i jeszcze długa droga przede mną.


Wnioski na szybko - Tonsil mial katalogowo Qts=1,28 , Monacor ma 0,4.....





 WaldeK