Audiohobby.pl

Technics - pomoc w skompletowaniu wieży

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
11-12-2022, 21:46
Nie przejmuj się, że ktoś krytykuje urządzenia Technics'a to jest "standardowa" odpowiedź niektórych osób na pytanie o ten sprzęt. Zazwyczaj od takiego kogoś niczego sensownego się nie dowiemy ;)

 ? Co mamy napisać że po prostu to nie gra i nie będzie.
Zaczynasz obrażać użytkowników, że co głupki wsiowe może ?
cd 520/420 przegrywa z soniakiem 670 z podobnego okresu
 
Z moich znajomych z lat 80, 90 tych nikt technicsa nie miał, nawet ruskie wtedy wzmacniacze grały lepiej pomijam głuchych i tych stylu  "patrze grają , słucham świeci się "

Może NAD nie wygląda ale za to jak gra .....nawet mod Gustaf się skusił na ta firmę i ponoć nie wychodzi z salonu....
Ja dałem propozycje innych firm, bo będą dźwiękowo lepsze.

Technics to jedna z paru firm, która na papierku parametry miała kosmiczne ale na uszy sucho i bezpciowo, no ale co ktoś to  inne uszy.

Na dzisiejsze czasy jak cos skompletować to naprawdę fajnego.
Jest wiele firm angielskich, duńskich and more, naprawdę grających świetnie.

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 22:04
RetroTape, dzięki za odpowiedź. Nie spodziewałem się, że mój wątek wzbudzi tyle emocji. No cóż, nie każdy musi kochać Technicsa. Będę musiał mocno się zastanowić. Dla mnie najgorszy jest brak wiedzy w tym temacie. Wolałbym sprzęt jednej firmy, ale może warto zrobić składaka? Ale tu wlasnie potrzebna byłaby  wiedza techniczna.

RetroTape

  • 443 / 774
  • Zaawansowany użytkownik
11-12-2022, 22:08
@Hammer
Porównałeś jeden klocek (ok dwa bo 420/520) do czegoś innego i masz super wiedzę o setkach produktów Technics, do tego różnie ze sobą skompletowanych ? Słucham od wielu lat SL-P420 i miałem kilka lat 520-stkę, to bardzo dobry odtwarzacz CD, świetnie brzmiący. Czy znajdzie się lepszy, pewnie tak ale nie o to chodzi w tym temacie, w ogóle w zbieraniu sprzętu retro nie zawsze chodzi o brzmienie (jesteś w stanie uwierzyć ?). Autor chce mieć wieżę Technics, więc napisz coś co mu pomoże, bo nic do tematu nie wnoszą twoje fochy na temat marki, nic.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
13-12-2022, 19:58
Po przeczytaniu tutaj wszystkiego  oraz w internecie na temat tej firmy postanowiłem skompletować zestaw aby sprawdzić  słuchowo jak to gra-"na złość mamie odmrozić sobie uszy"
Będę miał możliwość porównać z pionkami,soniakiem,nikko- co z tego będzie jeszcze nie wiem ale niebawem się dosłucham.Zima jest wiadomo przez kogo nasłana dobry czas na eksperymenty audio nie koniecznie najwyższych lotów.Mam nadzieję że pieskówna nie obszceka mnie za to- hehehehe.....

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
13-12-2022, 20:23
Po przeczytaniu tutaj wszystkiego  oraz w internecie na temat tej firmy postanowiłem skompletować zestaw aby sprawdzić  słuchowo jak to gra-"na złość mamie odmrozić sobie uszy"
Będę miał możliwość porównać z pionkami,soniakiem,nikko- co z tego będzie jeszcze nie wiem ale niebawem się dosłucham.
Brawo.. To jest nas dwóch :)

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-12-2022, 00:47
Hehe, ale bitwa o Technicsa :)
   Miałem kiedyś wieżyczkę z tej firmy, ale to było dawno temu.   Wzmacniacz, nie pamiętam numerków -   był na hybrydzie i prawdę mówiąc nie za bardzo mi się podobał dżwiękowo.   Ale był ładny :)   miał lampki i wyświetlacz w dB pokazujący jak jest głośno. 
 W sumie dawał radę nawet w głośności bo  z raz czy dwa gliny przyjechały po nocy żeby go wyłaczyć hehehehe.  Innych wzmaków Technicsa nie miałem to nic nie mówię.   Był CD  SL-PG 520  i był spoko jak się okazało >pod innym wzmacniaczem i mam go do dzisiaj.
  Uważam że to bardzo dobry CD :)
 Żeby nie było, moim ulubionym  CD  jest Rotel na TDA1541 w koronie i to do niego porównuję.   Zaryzykuję jednak stwierdzenie że w pewnych przypadkach Techniol jest lepszy :)
  Z tej starej wieży został mi się jeszcze gramofon SL D2 i nie znalazłem dla niego zastępcy do dnia dzisiejszego.
  Oczywiście- pewnie znajdzie się wiele lepszych ale gdyby ktoś chciał powiedzieć że gramofony Technicsa też są kiepskie to raczej coś z nim nie tak.

ed   Wspomniany wzmak bardzo spodobał się kumplowi który miał wzmacniacz spawarkę od Pioneera.   Zamieniliśmy się i potem gliny już nie przyjeżdżały po nocy.    Pewnie ich nie słyszaałem hehehehe.
  Miał ładny dźwięk ten wzmak, wygar taki że potrafił samodzielnie wylutować tranzystory.
Podarowałem go dziadkowi onegdaj.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2022, 01:00 wysłana przez pień »

WOY

  • 574 / 4617
  • Ekspert
14-12-2022, 09:39
@ Elfior
Jeśli zamieszkujesz w okolicach Łodzi to jest u nas takie magiczne miejsce z pod nazwą Fan-Technics.
Widywałem tam chyba wszystko co firma Technics miała w swojej ofercie. Właściciel tego sklepu sprzedaje, naprawia i jest prawdziwym pasjonatem.

Adres: Łódź ul. Kwarcowa 2

RetroTape

  • 443 / 774
  • Zaawansowany użytkownik
14-12-2022, 12:36
Cytat: pień
Z tej starej wieży został mi się jeszcze gramofon SL D2 i nie znalazłem dla niego zastępcy do dnia dzisiejszego.
Mi został do dzisiaj SL-DD33, miałem też kiedyś SL-QD33. Oba z napędem bezpośrednim, a różnica to cyfrowe sterowanie obrotów w QD33 i inna wkładka P30 (w DD33 jest P30S). Ogólnie to są dość proste modele, ja nie słyszałem większych różnic między nimi, oba brzmią przyzwoicie. Najważniejsze jest, że są bezawaryjne, a obsługa dziecinnie prosta. Wystarczy włożyć płytę i nacisnąć przycisk start.

Jeśli chodzi o odtwarzacze CD mogę ze swojego doświadczenia polecić:
SL-P220
SL-P320 - mimo, że niski model brzmi fantastycznie
SL-P420
SL-P520
SL-P720
SL-P500 - znany i popularny wysoki model, mógłby być bardziej dynamiczny, ale wiele osób lubi taki analogowy styl
SL-P1000 - mistrzostwo świata, mój ideał :)

Nie polecam natomiast:
SL-P250 - bardzo ostry, nieprzyjemny dźwięk
SL-PS50 - dźwięk zlewa się w jedną papkę, bez żadnej przestrzeni, jedynym plusem jest wyjście cyfrowe i można sobie podłączyć do niego nowoczesny zewnętrzny DAC, sama obsługa urządzenia jest bardzo fajna, bywa niestety mocno awaryjny

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
16-12-2022, 10:48
Jeszcze trochę i ja też zacznę odmrażać uszy :)
  Trochę z innej beczki teraz bo było pytanie co w zamian Technicsa i żeby miało dużo lampek itp....
No to kurna chyba JVC też świecące dosyć fajnie by znalazł.   Mam dwa magnetofony JVC  i np taki TD V 66  bardzo ładnie świeci.  KD VR5 też :)  ale z daleka to można je pomylić.   Poza tym TD  gra znakomicie chociaż w/g mnie ma skłonności do rocka :)
  Żeby to napisać to w zasadzie przez kolegę który mi wcisnął CD-- JVC XL-Z 574 do naprawy.   
Wiele naprawy nie było,  po wytrząśnięciu zaschniętych robali które od pokoleń w nim żyły cd ruszyło.
Kłopot że trochę inaczej świeci niż magnetofony ale zapewne znajdzie się jakiś od JVC który też będzie miał miodowy wyświetlacz.
  Większy kłopot mam ja bo ten CD  zaskoczył mnie tym że w/g mnie gra znakomicie i chyba będę z kolegą targował :)
JVC  napchało tam jakichś swoich wynalazków typu  PEM i ma nawet wyjście cyfrowe.
(może ktoś coś wie o cd-kach JVC  i zechce odezwać się ? )
--
Bardzo ładnie świecący wzmacniacz JVC też widziałem ale numerków nie pamiętam.   Taki sam kanciak jak do kompletu do posiadanych magnetofonów.

Najważniejsze jest, że są bezawaryjne, a obsługa dziecinnie prosta. Wystarczy włożyć płytę i nacisnąć przycisk start.

No ja nie mam lekko bo D2  to dla zaawansowanych :)   Trzeba się łapą pofatygować wycelować i opuścić wajhą ramię.
   Ale odstawia już samodzielnie   hehehehe.   Ma wkładkę 270C
« Ostatnia zmiana: 16-12-2022, 11:00 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
16-12-2022, 11:35
@ Elfior
Jeśli zamieszkujesz w okolicach Łodzi to jest u nas takie magiczne miejsce z pod nazwą Fan-Technics.
Widywałem tam chyba wszystko co firma Technics miała w swojej ofercie. Właściciel tego sklepu sprzedaje, naprawia i jest prawdziwym pasjonatem.

Adres: Łódź ul. Kwarcowa 2
A tu jest ich strona https://www.fantechnics.pl/

Co do cyfrowych wyjść z CD, to tam właściwie wyjście analogowe jest dodatkiem. Na tym, niestety, polega technika cyfrowa, że "analog" jest dodatkiem i zależy od szczególnych właściwości DAC'a.
Z uprzejmością dodam http://audiohobby.pl/index.php?topic=753.0 .

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
19-12-2022, 22:48
Skompletowałem tak  chyba na  szybko jednak taki zestaw. Brakuje na razie dobrych kolumn głośnikowych ale na to jest jeszcze czas-:))) Teraz będę testował jak to gra, czy naprawdę tak kiepsko jak się czyta czasami w internecie-? Będę mógł porównać do zestawu Pioniera-hehehe....
Od  góry patrząc to:
1.SU-V620
2.SL-PG390
3.SH-GE90
4.RS-BX701
Zamówiłem zamiennik pilota do wzmacniacza-czekam na paczkowóz-:))))
Trzeba jeszcze się wybrać jak to mówią do miasta, sklepu z przewodami do głośników-zamienić na lepsze które teraz są podłączone.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 11:49
To mnie zmobilizowało do zadziałania.Pokazałem kolegom co kupiłem-i co- nic.Żadnej reakcji chodźby np. fajnie, ale będzie ci zamulać , bardzo dobrze....
Czy naprawdę tutaj jestem jako " persona non grata"-?
Ja Wszystkim kibicuje w  wszystkich naprawach , zakupach i cieszę się że udało czy to kupić, naprawić.Chyba to jest takie życie wirtualnej jednak na forach-lepsi i mniej lepsi-:(((
Na tym kończę pisanie o tym, z pieskówną będziemy słuchać jak technics zamula a może nie-:)))

RetroTape

  • 443 / 774
  • Zaawansowany użytkownik
20-12-2022, 12:03
Ja się zgłaszam, że oglądałem ale nie wiem co napisać, gdyż zawsze unikałem tych nowszych modeli. Miałem kiedyś dłuższy kontakt z miniwieżą z podobnego okresu SE-CH505A i grała ona bardzo dobrze. Mam też gdzieś w rupieciach magnetofon RS-BX601 (uszkodzony i nie wiem jak gra). Kluczowy będzie wzmacniacz, bo trafiały się w tych latach różne konstrukcje, nie zawsze udane. Także jestem jak najbardziej ciekawy jak to wszystko będzie dawać radę :)

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
20-12-2022, 12:38
Pokazałem kolegom co kupiłem-i co- nic.Żadnej reakcji
No nie obrażaj się już. Świenta idom wielgimi kroki, czas wesoły, a Ty takim fochem do nas.
Napisałeś to wczoraj bardzo wczesnym rankiem, tak kole jedenastej i chcesz by wszyscy się zachwycali Twym nabytkiem. My szczenki zbieramy dopiero, po totalnym opadzie, a Ty masz takie wymagania.
 A troszkę poważniej, to zestaw bardzo ciekawy, choć mi modele po '94 niespecjalnie przypadły do mojego skrzywionego gustu. Ale jeśli Tobie się podoba, to masz zrobione święta na cacy. :)

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
20-12-2022, 12:46
Dziękuję za odpowiedź (RetroTape). Czasami tak jest że nie bardzo wiadomo co napisać.Niech chodzi mi o same pochwały.Trochę nie po kolej będę pisał. Kolorystyka i wygląd jak na czasy produkcji chyba bardziej nowoczesne. Odtwarzacz CD jest bardzo szybki w  wczytywaniu płyt (porównałem z pionierowy, sony). Najlepiej odtwarza z wyjścia cyfrowego-:))) Odtwarza tłoczne audio płyty sklepowe,nagrywane cd-r audio.Teraz o magnetofonie RS-BX701.Ma bardzo rozbudowaną funkcje kalibrację taśmę (ATC)- 3-stopniowe ustawienia, regulacja prądu podkładu(BIAS ADJUST),szybki przewijanie taśmy,pilot sterujący. Trzy głowice robią swoje:))) Teraz o wzmacniaczu-SU-V620. Wzmacniacz gra tak średnio pomimo że  dampf factory powyżej 50 plusem jest wentylator. Co do basowania  muzyki tego wzmacniacz schodzi tylko do 50Hz.