Audiohobby.pl

Technics - pomoc w skompletowaniu wieży

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 11:51
Witam. Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, zwanej Polską Ludową, młody człowiek zachwycił się produktami Technicsa. Licealistę i studenta nie stać było jednak na nowy sprzęt.. Po wielu latach, ten człowiek, czyli ja, chciałby sobie skompletować wieżę Technicsa i prosi Was o pomoc, gdyż w tym temacie jest zielony..
Szanowni koledzy, co powiecie na taki zestaw:
Magnetofon R 965, 828, 905
Amplituner Sa gx 505
CD  sl p770
Equalizer sh GE 90 czy ge 70
A może inne propozycje?
Prawdopodobnie wymieniony sprzęt jest z różnych lat produkcji, ale czy byłby kompatybilny?
Druga sprawa, lubię jak się świeci, skacze i mruga (ot takie zboczenie), więc raczej nie chciałbym niczego co ma przycisk, pokrętło i jedną diodę. Aczkolwiek nie wykluczam do końca. I drugie pytanie..
Jakich sprzedawców sprzętu Technicsa polecacie. Jest kilku na allegro. Mnie w oczy wpadł sklep Fan-Technics z Łodzi. Jakieś opinie?
Budżet.. Hmm.. nie napiszę, że ograniczony, ale też nie wydam 25000, jak ktoś sobie życzy w ogłoszeniu, które gdzieś znalazlem
Z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: 11-12-2022, 11:53 wysłana przez Elfior »

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
11-12-2022, 13:44
Witaj.
Pytasz o kompatybilność, będzie, ale jaka hm?
Jeśli już, to szukałbym z bliższych lat albo nawet z jednego katalogu. A na pewno nie z końcówką w amplitunerze (wymieniony jest raczej podły). Dźwięk można zepsuć na bardzo różne sposoby, między innymi nieumiejętną obsługą korektora, paskudnymi "ałdiofilskimi" kablami, niedopasowanymi głośnikami. Albo używając wieży "technics" ;).
Nic też nie piszesz o Swoim doświadczeniu muzycznym, preferencjach (rock, elektronika, discopolo).
Dlaczego o tym? Otóż powyższy sprzęt, z "altusami" doskonale nadaje się do słuchania łupanki w "uśmiechu mariana" i najlepiej brzmi jak jest wyłączony.
Sorry za ten kubeł zimnej wody, ale jeśli nie miałeś do czynienia z bardziej muzykalnym sprzętem, to tym nie psuj sobie słuchu.
Wysokie modele magnetofonów potrafią się wykazać ze wzmacniaczami tranzystorowymi klasy "NAD'a", "Pioneer'a", ale na pewno nie z własnymi.

PS.: Pamiętaj, jak już będziesz ten sprzęt używał to za kilka miesięcy, lat spójrz na mój wpis, OSTRZEGAŁEM.

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 14:00
Dzięki za odpowiedź. Muzyka to rock lat 70 i 80 tych, tym rock symfoniczny.. Będę wdzięczny za każdą radę. Rzuciłem kilkoma modelami, ale tak jak pisałem, nie znam się. Dlatego też oczekiwałbym pomocy, nawet niech to będzie jeden rocznik czy katalog. A dlaczego Technics? Tak jak pisałem, pierwsze zauroczenie zostaje do końca ;)
Nie jestem audiofilem, ale raczej zwykłym słuchaczem, który chciałby mieć i słuchać (oraz patrzeć) sprzętu, o którym długo marzył
« Ostatnia zmiana: 11-12-2022, 14:03 wysłana przez Elfior »

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 14:22
Cyt." Albo używając wieży "technics"- Skąd taki negatywizm prawie w całym internecie wzg tych audio produktów-?  Jeśli tak to po co fabryka je produkowała-? Są tacy co lubią odmienność w przekazywaniu do głośników muzyki z tego sprzętu.

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 14:47
Cyt." Albo używając wieży "technics"- Skąd taki negatywizm prawie w całym internecie wzg tych audio produktów-?  Jeśli tak to po co fabryka je produkowała-?
Szczerze mówiąc  też tego nie rozumiem. W latach 80-tych, w głębokiej komunie, technics był czymś, co wielu chciało mieć. Miałem kolegę, który co kilka miesięcy wymieniał sprzęt, bo ten kupiony wcześniej, to już było nie to. Trwało to aż do lat 2000. Był to typowy audiofil, sprzętowy maniak. Ja osobiście wielkich różnic nie słyszałem, choć głuchy nie jestem i Technics dzisiaj w zupełności mi wystarczy. No chyba, że jest strasznie awaryjny. Ale z tego co zdołałem się zorientować, jak każdy sprzęt, były dobre i złe produkty

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 14:50
Co do kompletowania wieży -tak napiszę.CD-SLP770 będzie pasował wizualnie z magnetofonem RS-B965.W amplitunerze SA-GX690 jest korektor-czy osobny w tym układzie będzie potrzebny-? Jeśli będzie możliwość to poszukać pilotów do obsługi. Kolega napisał dlaczego tej firmy chciałby mieć - trzeba uszanować Jego decyzje a nie jakiś
"podśmiewanie" i negowanie jego decyzji.Jeśli zrezygnuje się z osobnego korektora to można pomyśleć o kolumnach głośnikowych tej samej  firmy. Gdybym ja miał kompletować taki zestaw to tak.Jeśli innym osobom to nie pasuje bo kiepsko gra, dziwnie wygląda to problem tej osoby-nie mój, dlatego że robię dla siebie a nie innych osób.
Trochę odbiegłem od tematu. To są moje sugestie w tej sprawie.Jeśli trochę pomogłem -fajnie , jeśli nic nowego nie wniosłem w tej sprawie-nie jestem alfą-omegą, zadufanym  audiofilem...

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
11-12-2022, 14:56
Widzę następnego chorego :), jak wszyscy tu na forum :). Próbowałem Cię odciągnąć, ale widzę, że trzeba Ci polecić jakieś porządne lekarstwo. Może terapia wstrząsowa coś pomoże?
Mnie najbardziej wizualnie podobają się roczniki 1986/89 i z tych lat próbowałbym kompletować taką wieżę. Jeszcze ujdzie komplet z lat 90/92. Właśnie z tych lat kompletowałbym wieże, ale nie mieszając odległych roczników, np. 86 z 92.
 W swoim sprzęcie używam możliwie krótkich przewodów z czystej miedzi (nie OCC), łączonych dobrze zlutowanymi wtyczkami.
 Ogólnie rzecz ujmując, musisz się nauczyć żonglowania ;). Bo będziesz dużo żonglował sprzętem, by dopasować dźwięk pod siebie. Sprzęt jest drogi, ale nie ma wielkiego problemu z jego odsprzedażą. A jeśli masz trochę smykałki do lutowania i mechanikowania, to tu znajdziesz dużo, rozsądnych porad o naprawach i konserwacji.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 14:57

Żyliśmy w takim systemie polityczno-gospdarczym stąd takie marzenia.Sam chodziłem do sklepu Pewex i tylko oglądałem taki lub inny sprzęt. Każdy sprzęt jest awaryjny, trudność polega na tym czy będzie możliwość ewentualnej naprawy-?

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 14:57
Co do kompletowania wieży -tak napiszę.CD-SLP770 będzie pasował wizualnie z magnetofonem RS-B965.W amplitunerze SA-GX690 jest korektor-czy osobny w tym układzie będzie potrzebny-? Jeśli będzie możliwość to poszukać pilotów do obsługi. Kolega napisał dlaczego tej firmy chciałby mieć - trzeba uszanować Jego decyzje a nie jakiś
"podśmiewanie" i negowanie jego decyzji.Jeśli zrezygnuje się z osobnego korektora to można pomyśleć o kolumnach głośnikowych tej samej  firmy. Gdybym ja miał kompletować taki zestaw to tak.Jeśli innym osobom to nie pasuje bo kiepsko gra, dziwnie wygląda to problem tej osoby-nie mój, dlatego że robię dla siebie a nie innych osób.
Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. Tego właśnie potrzebuję. Oczywiście kolumny jak najbardziej. Prosiłbym jeszcze o jakiś cdek i na przyszłość gramofon. Zdaję sobie sprawę, że CD powstało później, ale jak szaleć, to szaleć ;)
Jestem otwarty również na inne, może lepsze, propozycje. Budżet dość spory, ale jak zaznaczyłem, bez szaleństw

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 15:05
Co do gramofonu nie wypowiadam się bo nie mam takiego, płyt gramofonowych brak.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 15:08
Cyt:"Widzę następnego chorego :), jak wszyscy tu na forum :). Próbowałem Cię odciągnąć, ale widzę, że trzeba Ci polecić jakieś porządne lekarstwo. Może terapia wstrząsowa coś pomoże?"
Czy kolega ma wykształcenie medyczne-? bo stawianie diagnozy i leczenie.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
11-12-2022, 15:34
"Kolega" ma wykształcenie techniczne Wojciechu.
By Dariuszowi trochę bardziej wymieszać, proponuję obejrzeć katalogi z owych lat: https://www.hifi-archiv.info/Technics/1989/ .

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 15:40
"Kolega" ma wykształcenie techniczne Wojciechu.

Rozumiem- bo w tym kraju to sami specjaliści nie będący w danym kierunku wykształconym. To tak jak ja bym się wymądźał na temat obróbki metalu w tokarce nie znając się na  tym wcale.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
11-12-2022, 15:55
Ciekawa  sytuacja na tym forum.Kolega prosi o pomoc, sugestie w skompletowaniu. Co się dzieje-prawie nic. To nie ma  nikogo kto ma sprzęt tej firmy- napisać swoje propozycje,aby kolega miał z czego wybrać.Nie to za proste  lepiej go zganić za takie myślenie. Jak byście się czuli będąc na tym forum potrzebując pomocy, porady w takie sprawie -cisza....
Moje gratulacje za taką obywatelską,ludzką, koleżeńską  postawę.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2022, 16:00 wysłana przez Wojciech7 »

Elfior

  • 19 / 473
  • Nowy użytkownik
11-12-2022, 15:59
Można oczoplasu dostać oglądając katalog. Sl p770 i b905 są. Czyli to co ewentualnie bym chciał. Który amplituner z tego katalogu polecilibyście? A może jednak osobno tuner i wzmacniacz?