Audiohobby.pl

DBX Technics RP 9024

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
05-01-2023, 20:12
Baz podstawowej wiedzy mechaniki kaseciaków nic nei wydumasz.
Tu np podają jak idlera wymienić
A 270 to bardzo dobry kaseciak

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1894
  • Użytkownik
05-01-2023, 20:38
Tak jak napisałem wcześniej jedzie do mnie RS M240 i chyba jego poświęcę jako dawcę a 270 zostanie że mną tylko trza będzie do niej zajrzeć
Gdyby ktoś miał wiedzę i poratował mnie co i jak miałbym zrobić to będę wdzięczny😉

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
01-03-2023, 23:09
Gratuluję Krzychu pozytywnego zakończenia naprawy tego zacnego, niewątpliwie urządzenia. :)
No i teraz już nie musisz się kryć po naprawie owego ustrojstwa.
Opowiadaj jak to się odbyło, zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany całą akcją.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
02-03-2023, 10:23
Gdyby ktoś miał wiedzę i poratował mnie co i jak miałbym zrobić to będę wdzięczny😉
To już chyba jest naprawione, lecz może być zbieg okoliczności...(z tego co mi wiadomo) ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
02-03-2023, 10:35
Dlatego w swoim temacie, pod filmem napisałem "prawdopodobnie naszego kolegi z forum". :):):)

Krzysztof_zdrojek

  • 48 / 1894
  • Użytkownik
11-03-2023, 08:10
Witam ponownie 😁
Technics RP 9024 w końcu po bardzo długim czasie powrócił do życia 😊
W skrócie napiszę jak było
Kupiłem "sprawny" ale jak się okazało po dwóch dniach kiedy go podłączyłem jeden kanał miał bardzo mocne przesterowanie
Zacząłem szukać info na jego temat bo powiedziałem sobie nie po to Cię kupiłem żeby teraz robił za bezużyteczny mebel
W związku z tym że nie znalazłem nikogo kto by chciał sprawdzić co mu dolega pomyślałem że napiszę do Pana Krzysztofa który prowadzi kanał Reduktor Szumu
Napisałem i wysyłałem
Scalak BA652 okazał się być uszkodzony i podobno ja RS napisał nie do zdobycia
Pomyślałem może jest jakiś dawca
Znalazłem dwa decki w których są te scalaki
Pierwszy po długim czasie poszukiwań trafił się RS M270 który miał usterkę przewijania do początku kasety
Skubaniec spodobał mi się i pomyślałem że może uda mi się go jakimś cudem samodzielnie naprawić
No i cud się stał😉
Z pomocą kolegi z grupy Technics naprawiliśmy
Przyczyną był zimny lut wodnej nóżki kondensatora na płytce zasilania
RS M270 został w domu😁
Po paru dniach siedzę w domu szukam dalej dawcy i jest😁 RS M240X drugi model w którym są te układy
Przyjechał skubaniec do mnie z Francji
A że był w kolorze srebrnym to jest nie pasował do innych moich klocków a i z wyglądu był zmęczony
Napisałem do RS że mam scalaki
Odpowiedz była wdzięku z operacją ,😉
Na dzień dzisiejszy pacjent żyje ma się dobrze a filmik na jego temat można zobaczyć na kanale RS
Pozdrawiam wszystkich którzy mieli ochotę udzielić mi informacji odnośnie sprawy mojego DBX
Życze zdrówka

ArturP

  • 1303 / 2790
  • Ekspert
11-03-2023, 08:55
Zdrówka również, no i gratuluję pozytywnego zakończenia sprawy.

RetroTape

  • 454 / 803
  • Zaawansowany użytkownik
11-03-2023, 10:56
Również gratuluję naprawy i dodam, że obejrzałem cały odcinek na kanale RS z dużą przyjemnością. Fajnie, że zostało pokazane jak to wszystko prawidłowo podłączyć, bo kabli jest cała masa.

Jestem bardzo ciekawy brzmienia, gdyż nawet w magnetofonach które mam/miałem z dbx nigdy go nie używałem. Chyba nieco sugerowałem się opiniami, że nie jest to za dobre i dźwięk słychać "dziwnie", ale w końcu muszę spróbować. Szczególnie, że sam RS był zaskoczony efektem. Pytanie tylko czy taki system w magnetofonie zapewnia identyczną jakość jak dedykowany moduł do tego systemu, tak czy inaczej testy czas zacząć :)

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
11-03-2023, 12:07
Mnie się słucha w dbx całkiem dobrze, mam w kaseciaku i w utworach dynamicznych, trzeba by testować w utworach o szerokim zakresie dynamiki, ponoć wtedy wychodzą babole, ale to zasłyszana opinia sprzed ...30 lat.