Audiohobby.pl

Złamało się....

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
24-07-2022, 11:38
Proszę o pomoc:
Jakim klejem skleić złamanie  (plastikowy klawisz).

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
24-07-2022, 13:19
Ciężka sprawa-  ta część pewnie zrobiona z twardego polietylenu,  żeby się nie łamało  ale ma swoje lata i -nooo.
   Raczej nie ma co liczyć że utrzyma to dobry klej-  chodzi o przyczepność do polietylenu.  Nawet epoksyd raczej nie da rady przyczepić się do tego na tyle mocno żeby to nie puściło.    Na twoim miejscu Wojtku  zrobiłbym taką metalową (może być kawałek blachy)  nakładkę i zakotwił kołkami ok 1-1,5mm  Oczywiście skleić to najpierw wspomnianym epoksydowym klejem (nie pomylić z poliestrami )  żeby trzymało się kupy.
  Dorobić nakładkę- zrobić w niej dziurki- dopiłować trochę klawisz- przykleić ją.   Potem dowiercić dziurki w klawiszu i wcisnąć kołki-  na klej.
Pasowania ciasne- żeby nie było luzów



  Można by jeszcze na kołki >wzdłuż <   jak chirurg złamane kości-  ale to trzeba wymontować całkiem ten klawisz co może być upierdliwe.

ed:   To pewnie klawisz Play ?   
Gdyby ci się jednak chciało to rozmontowywać to skleiłbym tylko i zamienił go z jakąś Pause   czy coś-  tym który najmniej pracował i najmniej obciążany był
« Ostatnia zmiana: 24-07-2022, 13:22 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1500 / 1097
  • Ekspert
24-07-2022, 14:40
Dziękuję Robercie za informacje i sugestie. Oczywiście to jest klawisz-Play.Też myślałem o jakimś wzmocnieniu mechanicznym
typu blaszka lub pręty odpowiednie wielkości. Mechanik ze mnie marny, postaram się więcej nie zepsuć przy naprawie.
Magnetofon rozebrany  nie było większych trudności jak to czasami bywa u japońca, trochę wkrętów wykręcić i powoli wyjąć mechanizm magnetofonu. Wczoraj na obiad był szpinak i dostałem "super-power " w palcach ...
Czemu klawiszy nie zrobili metalowych-?

Hammer

  • 4685 / 2296
  • Ekspert
24-07-2022, 17:05
Są bardzo mocne kleje epoksydowe i dodatkowe wzmocnienie blaszką lub plastykiem jak jest miejsce na pewno wzmocni klawisz