Audiohobby.pl

Konserwacja skory w słuchawkach Pioneer Se 300

Woytzek

  • 45 / 2450
  • Użytkownik
16-06-2022, 09:33
Cześć.
Czego używacie do renowacji elementów skórzanych w słuchawkach?

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
16-06-2022, 13:18
To zależy w jakim stanie jest skóra.
Jeżeli w miarę dobrym, to można spróbować użyć środków do czyszczenia i pielęgnacji skóry.
W jednym z przepadków, użyłem do tego preparatów: Leather Ultra Clean i Leather Cream Protection.
No, ale akurat w tamtych słuchawkach skóra była cała, bez dziur i niepopękana, tylko trochę brudna i wysuszona.
Jeżeli są ubytki, można spróbować użyć tzw. zestawu naprawczego, ale nie wiem czy uzyskany efekt Cię zadowoli.

W pozostałych przypadkach, szukałem skóry o jak najbardziej podobnym kolorze, fakturze oraz grubości.
Następnie szukałem kogoś, kto ma odpowiednie maszyny i potrafi uszyć coś takiego.
Okrycie pałąka to z reguły nic trudnego. Gorzej bywa z padami. Trzeba popruć stare i zrobić z nich formy.
Jeżeli wypełnienie jest w dobrym stanie, można je wykorzystać w tych szytych na zamówienie.
Gdy się nie nadaje, trzeba znaleźć podobną gąbkę do ich wypełnienia, żeby były jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Woytzek

  • 45 / 2450
  • Użytkownik
16-06-2022, 15:29
Teraz widzę, że na zdjęciu to wygląda gorzej niż w rzeczywistości.
Myślę, że delikatne nałożenie wosku najlepiej z czymś podbarwiającym by pomogło.

aasat

  • 2263 / 5847
  • Ekspert
23-06-2022, 14:09
Masz na myśli headband? Czy da się go zdemontować? Jeżeli tak, to może kaletnik podjąłby się zadania zrobienia nowego