Audiohobby.pl

Sony tc 640 hamulec

judasz94

  • 388 / 1098
  • Zaawansowany użytkownik
19-05-2022, 21:38
To musi być naturalny wełniany twardy, ten dla plastyków nie jest chyba najlepszy.
Jest na Allegro ale w dużych kawałkach.
Potrzebuję po kawałku 2mm,3mm,4mm
Zapytałem czy nie prześlą po kawałku w cenie jednego dużego,zobaczymy

Filc się średnio nadaje bo się ślizgać przy dużych szpulach. Sprawdziłem to na swoim szpulaku.

To nie może być cierne a "lepkie" Więc jeżeli bym coś miał przyklejać to kawałek sztucznej świni czyli skaju. materiał ten jest na tyle fakturowany i na tyle miękki że dopasuje się do hamulca i nie będzie uszkadzał talerzyka. Drugą opcją jest cienka guma. Jednak to jest już zbyt mocne hamowanie i trzeba zmniejszyć docisk sprężyny.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
19-05-2022, 23:06
Podpowiedzi cd...
  Ok 3 mm fajny prawdziwy filc to idź do Jysk-a  - wbijaj w regał gdzie podstawki pod gary- talerze i inne takie kuchenne sprawy.  Zakładam że towar taki sam w każdym kraju w tej kwestii.  Będą tam podkładki ze skóry, filcu, oraz jakichś innych tworzyw-
 Tam właśnie kupiłem filc 3mm
 Jeżeli ma być guma która nie będzie się >lepić< za mocno to uderz gdzieś na parkingu do tirowca  i poproś o kawałek maty przeciwpoślizgowej.  Wiem że to zabrzmi paradoksalnie ale przy niezbyt dużych naciskach nie będzie trzymać tak mocno jak zwykła guma.
  Mata jest jakby >zgrzewką<  rozdrobnionej gumy.  Często kolorowej :)  i jest porowata.   Ma taka być na wypadek gdyby jakiś płynny towar
(niebezpieczny)  wylał się.  Nie może tworzyć kałuż po prostu i mata musi w razie W to przepuścić.
 Będziesz jednak ją musiał pociąć na plasterki-  bardzo ostrym nożem.
(najpierw solidnie wyprać-hahahaha)

A poza konkursem.   Sprawdzałeś czy wszystko jest ustawione zgodnie z serwisówką?   Tam bardzo ładne rysunki hamulców z wymiarami są.   Może coś odleciało- albo jakaś dźwigienka odkręciła się itp..

Woytzek

  • 45 / 2472
  • Użytkownik
20-05-2022, 05:25
Znalazłem na Allegro filc techniczny na podkładki ,naturalny 3 mm.
Zobaczymy jak przyjdzie.
Gdzieś czytałem o nasączanie filcu olejem,co o tym sądzicie?
Pojawia się kolejne pytanie, czym to kleić?te szczęki są plastikowe.

Hammer

  • 4680 / 2286
  • Ekspert
20-05-2022, 06:14
np spróbuj butaprenem, klejem do butów , itp.
Zrób próbke.

Woytzek

  • 45 / 2472
  • Użytkownik
22-05-2022, 09:06
Czekając na filc😉
Kolejna sprawa.
Gdy startuje magnetofon PLAY to w momencie kiedy przechodzi z rozbiegowki a normalną taśmę to dostaje pędu.Czasami tak robi też po STOPIE i ponownym PLAY.
?
Czyszczenie rolek czy docisk?

judasz94

  • 388 / 1098
  • Zaawansowany użytkownik
22-05-2022, 22:46
Wymyj dokładnie rolkę dociskową. Sprawdź jej twardość. Druga sprawa czy wtedy taśma nie jest hamowana przez szpulę z której się odwija? Bo to co opisujesz brzmi jak zbyt mocny moment silnika naprężającego taśmę lub blokujący się talerz.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Woytzek

  • 45 / 2472
  • Użytkownik
27-05-2022, 13:23
Regulacja mechaniczna szczęk hamulca i odległości ich od bębna załatwiła problem.
Wszystko działa super!👍