Audiohobby.pl

HITACHI TRK-W550E

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 15:46
Mój przenośny "samograj", którego kilka lat temu zakupiłem przy okazji na Flomarku, głównie w celu słuchania sobie na zewnątrz pod altaną.
Kupiłem wtedy jako w pełni sprawny, sprawdziłem pobieżnie na miejscu i rzeczywiście grał. W domu zauważyłem, że nie przewija na kieszeni z rewersem, po odtworzeniu paru kaset strzelił pasek. Okazało się, że pasek został SKLEJONY, a pani na Flomarku mówiła, że jest po "serwisie"...
No ale drogi nie był (120 zł), więc przełknąłem to. Założyłem na szybko jakieś paski z demontażu i śmigał.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 15:51
Jako że w zeszłym roku zauważyłem, że paski zaczynają się ślizgać (miał lekkie zgrzyty po załączaniu funkcji i słabiej przewijał), a zaczyna się sezon letni, to postanowiłem je wymienić. Wczoraj dobrałem w sklepie na miejscu (na szczęście kwadratowe mają jeszcze dobrej jakości, bo płaskie już niestety chinole :/) i późnym wieczorkiem je wymieniłem.
Mechanizm z reverse'm.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 15:52
Mechanizm z reverse'm - c.d.
Jak widać, zapeklowali tu nawet niegłupie silniki Sankyo.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 15:53
Głowice jak widać w stanie bdb.
Za to zauważyłem pęknięcie prawego idlera w mechanizmie z reverse'm :( Dziwne, bo guma wydaje się być w dobrym stanie, nie jest stwardniała, a tu jedno dość duże pęknięcie się pojawiło... No i zauważyłem, że już nie najlepiej ciągną, ale były dość brudne, więc czyszczenie rozwiązało problem (okaże się na jak długo...).
« Ostatnia zmiana: 13-05-2022, 15:56 wysłana przez JaKub92 »
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 16:01
Mechanizm nagrywający co prawda wygląda na taki "jamnikowaty", ale również ma soft touch i koło zamachowe też jest obciążone metalem, więc tragedii nie ma, jak na boom-box'a.
Niestety tutaj odkąd go kupiłem nie działa pauza - wypadł taki plastikowy zaczep sprężynki - próbowałem dopasować od jakiegoś jamnika, ale niestety nie ta średnica... Ale kiedyś coś takiego się trafi z jakiegoś jamnika czy innego boom-box'a.
No i uszkodzony jest auto-stop przy przewijaniu - na prawym talerzyku zauważyłem ułamany plastikowy element, ale może też podpasuję kiedyś z jakiegoś jamnika. Przy odtwarzaniu auto-stop działa przez naprężenie taśmy przy końcu kasety - jak w wielu radiomagnetofonach, więc na szczęście działa.
Za to napęd przełącznika Z/O dość mocno przekombinowany...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
13-05-2022, 16:06
Przy składaniu mechanizmu z reverse'm należy uważać na prawidłowe ułożenie przełącznika ścieżek głowicy. Za pierwszym razem nie zauważyłem, że nie wskoczył mi prawidłowo między sprężynki i po włączeniu odtwarzał mi drugą stronę taśmy od tyłu :D

Ogólnie to bardzo fajny i dość dobrze wyposażony radiomagnetofon, jeszcze z dobrych lat. I jak na tego typu sprzęt to potrafi dość potężnie zagrać :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
13-05-2022, 16:14
Widziałem, słuchałem i zaskoczył mnie przede wszystkim poziomem głośności. Jakość dzwieku też nie najgorsza z racji tego że to boombox. Fajny kawał sprzętu
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
13-05-2022, 21:40
Zadziwiająco dobre wykonanie mechaniki jak na sprzęt przenośny, ale to jeszcze wtedy się trochę starali ;-)
Jakubie fajna maszynka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.