Audiohobby.pl

M8080 - czyli mały deck o 3 głowicach - DIY

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
10-05-2022, 22:10
przy czym jeden miał nawet dual capstan (mds624)

Tylko czy on rzeczywiście powstał, czy skończyło się na projekcie? Ale to temat dobry na otwarcie wątku "Zaginione konstrukcje Unitry" :)

Kuba ale masz widzę i kolegow, którzy służą pomocą i chętnie pomogą w czymś takim ;)

Dzięki, jednak nie będę bawił się w tworzenie ;) A o pomoc przy naprawie czegoś pewnie jeszcze nie raz Cię poproszę - głównie TV hahah ;P
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2022, 22:10
Zaprojektowanie tylko jednego modelu jest tańsze w produkcji zamiast 10  a i cena za to lepsza, tylko po co .

Ale rynek by się wtedy nie kręcił. To właśnie wyścig. Smutna prawda rynku. Do tego optymalizacja kosztów
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
10-05-2022, 22:13
Jedno mnie zastanawia.. jak to jest że normalny polski elektronik może zbudowac kaseciaka ,,,,powiedzmy zrobić elektronike o wysokich parametrach, a wielkie firmy robią wszystko aby spierd.... i dawać pożywke na różne modele, a i tak gra to byle jak nie kosztuje pierdyliard dolarów.
Zaprojektowanie tylko jednego modelu jest tańsze w produkcji zamiast 10  a i cena za to lepsza, tylko po co ....

Ano zastanawia... Czy to firmy nie przykładają się do tego kompletnie, czy robią to celowo, bo już nie opłaca im się produkcja kaseciaków. Produkowane obecnie magnetofony (Renkforce czy też szanujący się niegdyś TEAC) wołają o pomstę do nieba, ale to już zdaje się było omawiane w innym wątku.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2022, 22:17
Tylko czy on rzeczywiście powstał, czy skończyło się na projekcie?
Myślę, że powstał. I to nie jeden. Poszła seria przedprodukcyjna ale że wkład dewizowy w postaci japońskich części mechanizmu i japońskich głowic kosztował 90% ceny magnetofonu zaniechano produkcji seryjnej. Mamy dual capstan czyli glowica kasująca musi być jak w hitachi. Do tego sterowanie elektroniczne. Więc mechanizm serwomechaniczy z solenoidami lub pozytywka. Trzeba się kiedyś przyjrzeć temu zagadnieniu
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
10-05-2022, 22:21
Ale rynek by się wtedy nie kręcił. To właśnie wyścig. Smutna prawda rynku. Do tego optymalizacja kosztów

I oto co daje nam kapitalizm... Smutne :(

Myślę, że powstał. I to nie jeden. Poszła seria przedprodukcyjna ale że wkład dewizowy w postaci japońskich części mechanizmu i japońskich głowic kosztował 90% ceny magnetofonu zaniechano produkcji seryjnej. Mamy dual capstan czyli glowica kasująca musi być jak w hitachi. Do tego sterowanie elektroniczne. Więc mechanizm serwomechaniczy z solenoidami lub pozytywka. Trzeba się kiedyś przyjrzeć temu zagadnieniu

Gdyby rzeczywiście powstało ich trochę, gdzieś by się pojawiły, a nawet wujek google ich nie widział z wyjątkiem samego zdjęcia/rysunku tego magnetofonu. Tym bardziej jestem za otworzeniem w.w. tematu ;) Może akurat znajdzie się ktoś, kto będzie miał coś do powiedzenia na temat tego magnetofonu. Ja jestem raczej sceptyczny...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2022, 22:34
Gdyby rzeczywiście powstało ich trochę, gdzieś by się pojawiły, a nawet wujek google ich nie widział z wyjątkiem samego zdjęcia/rysunku tego magnetofonu. Tym bardziej jestem za otworzeniem w.w. tematu ;) Może akurat znajdzie się ktoś, kto będzie miał coś do powiedzenia na temat tego magnetofonu. Ja jestem raczej sceptyczny...
Otwieraj temat, będziemy szukać polować i może się pokusimy o odbudowę jak jakiś się znajdzie
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-05-2022, 22:41
No i właśnie w tym momencie szkoda że rozwaliłem tą kopiarke na 3 silnikach dd..... NO CÓŻ BYŁO I MINĘŁO.

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2022, 11:09
No i właśnie w tym momencie szkoda że rozwaliłem tą kopiarke na 3 silnikach dd..... NO CÓŻ BYŁO I MINĘŁO.
Trudno się mówi, będzie jeszcze może jakiś kiedyś ;)
Na razie musze się skupić na jednym żeby potem robić inne - pierw trzeba zrobić stół mikserski do studia i ogarnąć decka 15ips duże szpulki 2 ścieżki
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

siwy

  • 658 / 2607
  • Ekspert
11-05-2022, 14:30
Wyszedł tobie, Adaś zajefajny deck, jak dla mnie to WOW i pełny podziw za kawał super roboty.

Ja się męczę z już kilka dni z odnowieniem i doprowadzeniem do ładu wzmacniacza electrocompanieta EC-1 i jeszcze długa droga przede mną. Ten co go robił wcześniej to jakiś rzeźnik i powinien dostać po łapach, ale co zrobić.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2022, 15:49
Wyszedł tobie, Adaś zajefajny deck, jak dla mnie to WOW i pełny podziw za kawał super roboty.
Dzięki :) Miło mi :)

Ja się męczę z już kilka dni z odnowieniem i doprowadzeniem do ładu wzmacniacza electrocompanieta EC-1 i jeszcze długa droga przede mną. Ten co go robił wcześniej to jakiś rzeźnik i powinien dostać po łapach, ale co zrobić.
Niektórzy powinni stracić palce za takie grzebanie. Nie rozumiem co ludźmi kieruje, że tak sprzęt wygląda po serwisie, a potem człowiek musi siedzieć i poprawiać to co zostało spartaczone. Czasami aż żal patrzeć

Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

siwy

  • 658 / 2607
  • Ekspert
11-05-2022, 16:59
Tak wyglądała płyta po rozebraniu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2022, 17:19
Tak wyglądała płyta po rozebraniu.
Wygląda jak lutowane palnikiem acetylenowym
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

siwy

  • 658 / 2607
  • Ekspert
11-05-2022, 19:55
A miałem wymienić tylko uszkodzony potencjometr siły głosu, a skończy się na grubszej robocie :-(
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

nano

  • 9079 / 4986
  • Ekspert
21-07-2022, 15:35
judasz
chyle czola
dobra robota

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
21-07-2022, 16:11
judasz
chyle czola
dobra robota


A dziękuję dziękuję. Powiem tylko że właśnie szykują się dwa kolejne decki. Jeden to niespodzianka dla wszystkich, drugi to 3 głowicówka ale cicho, nikt o tym nie wie ;)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik