Audiohobby.pl

Sony TA-AX2- naleśnik

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
02-05-2022, 23:04
A konkretnie to można powiedzieć że znajda naleśnik :)
   Inaczej mówiąc uratowałem go przed niechybnym procesem recyclingu.
Chłopaki w zaprzyjaźnionej firmie w ogniu wiosennych porządków zamierzali go walnąć do kosza.   Podobno i tak już był zepsuty i wogóle
kaput.   Serce mi zmiękło- wziąłem sierotę do domu i w sumie dzięki niemu na chwilę oderwałem się od magnetofonów :)
  Kaput faktycznie, jednak to z powodu naderwanego kabla zasilającego i po skróceniu o jakie 5 cm  nawet lampka zaświeciła :)
  O dziwo nic nie trzeba było naprawiać- ruszył bez problemu.
Wprawdzie to na hybrydzie wzmak ale coś tam dookoła tej hybrydy nawtykali a nie tak na żywca tylko druty do prądu.  Przede wszystkim zdrowy transformator.  Oczywiście to nie  żaden hi-end ale okazało się że wcale taki tragiczny nie jest-  da się słuchać :)
   Będzie jako podstawka pod monitor -hehehehe.
Zdziwiłem się że tylko jedna lampka świeci- okazało się że tam żarówki w majtkach udające zielone diody.
Pomyślałem-  skąd Japończycy wzięli takie żarówki?   Import od ruskich czy co?
>Potem- skąd ja wezmę takie żarówki gdy mnie najdzie ochota żeby wszystkie co trzeba świeciły.   Ale okazało się że to zwykłe samochodowe od podświetlania zegarów :)
  Jedyną która jeszcze się nie spaliła wetknąłem w najbardziej oczywiste miejsce gdzie powinna świecić.   No i dziura po klawiszu mnie wnerwiała-   zrobiłem tymczasowy klawisz.  Nie wyszedł najlepiej ale przynajmniej dziury nie ma- kiedyś zrobię porządnie :)

ArturP

  • 1303 / 2789
  • Ekspert
03-05-2022, 06:32
Teraz to wiem, że to całkiem fajny wzmacniaczyk.
 A skąd? Jakieś 20 lat temu właśnie taki wyrzuciłem, bo mnie hybryda wnerwiła. Za parę dni kumpel mi go przyniósł do naprawy, mówi, że znalazł go pod śmietnikiem tego samego dnia co to ja go wyj.....ał. No dobra se myśle, może jednak coś z niego będzie (z kumpla poszukiwacza, nie ze wzmacniacza). Został przedwzmacniacz, trafko i gałki. Jako końcówka wleciały tranzystory na kompletnej płytce z "wolumenu". Gra do dziś u tegoż kumpla poszukiwacza. ;)

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
03-05-2022, 08:17
:)  Widać ten model wzmacniacza cieszy się częstym wyrzucaniem na śmieci.
Heheheh.  Jednak brzęczy że tak powiem: bez przeróbek o parę klas lepiej niż grundig na którego nadziałem się jakiś czas temu- który był nie do zniesienia-bez przeróbek.   A ony grundig nie jest na scalaku :)
 (przez niego spać nie mogłem bo za chiny nie mogłem zrozumieć jakim cudem taką kaszanę grundig z fabryki wypuścił-  i w jakim celu to miało być)
  Ma nawet wejście gramofonowe :)   Ale jeszcze nie sprawdzałem - i raczej nie sprawdzę.
Chyba będzie spoko jeżeli za wiele od niego nie wymagać-  do komputera w sam raz :)
  Ps:   w sumie to jakość podzespołów raczej dobra.  Przecie to ma już ze 40 lat lekko i np.  kondensatory dalej pojemności mają takie jak pisze na obudowie-  sprawdziłem wyrywkowo kilka sztuk.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2022, 08:22 wysłana przez pień »

panterka

  • 125 / 5576
  • Aktywny użytkownik
03-05-2022, 11:51
Fajnie Ci ten przycisk wyszedł, prawie nie widać :)
Łukasz

AUDIOTONE

  • 9389 / 5831
  • Ekspert
04-05-2022, 21:33
Widać ten model wzmacniacza cieszy się częstym wyrzucaniem na śmieci.
hehe dobre ;-)
Miałem kilka wzmaków na hybrydach. Niestety, ale miały wszystkie wspólną cechę... bezpciowe brzmienie. Ale do garażu lub szopy, piwnicy by się nadawało do grania w tle. Oczywiście Robercie bez urazy. Rotela lub Harmana co masz to ten Soniak to może im kabel sieciowy possać nic więcej hahahahaha ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2236 / 1029
  • Ekspert
05-05-2022, 00:15
Fajnie Ci ten przycisk wyszedł, prawie nie widać :)

Dzięki :)     Dzisiejsza wersja :


     Trzeba jeszcze lakierem psiknąć i wtedy będzie raczej nie odróżnialny od kolegi :)


Oczywiście Robercie bez urazy. Rotela lub Harmana co masz to ten Soniak to może im kabel sieciowy possać nic więcej hahahahaha ;-)

Hehehe-   nie jestem pewien czy aż tak dobry jest :)
     Ale jest lepszy od grundinga - hahahahahaha
    W sumie to on w cyferkach na papierze wygląda lepiej nawet od Harmana.  Pomijając moc oczywiście i fatalne hamulce
bo DF  ma zaledwie 30- znaaczy głośniki se latają jak chcą (ja tam starej daty jestem i zwracam na ten drobiazg uwagę)  Nie pamiętam teraz ale Harman ma chyba kilka razy więcej a Rotel też ponad 100 czy 150 w mojej wersji

judasz94

  • 388 / 1104
  • Zaawansowany użytkownik
05-05-2022, 09:46
Dzisiejsza wersja :

Co jak co, ale teraz to wygląda jak fabryka
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik