Audiohobby.pl

pasek do gramofonu

nataliayxx

  • 4 / 697
  • Nowy użytkownik
01-05-2022, 11:35
Dzień dobry,
Mam adapter AUNA jerry lee, nr 10032869 wersja brązowa. Wydaje mi się, że jakość dźwięku się pogorszyła w tym sensie, że brzmi jakby był całkiem zmieniony głos i może momentami słychać rzeczywisty głos wokalisty a tak jest podwyższony i ma dziwne brzmienie i szukam przyczyny dlaczego tak jest. Od momentu zakupu nie był wymieniany pasek, więc zgaduję że może to to, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji od producenta ani na stronach sprzedających ten gramofon/adapter jaka powinna być długość, więc czy może ktoś z Państwa orientuje się jaki pasek do niego albo czy jest jakiś powiedzmy uniwersalny, czy jednak powinnam zdjąć ten co jest i go zmierzyć? Ew czy takie zmiany w dźwięku może wywoływać też igła?

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
01-05-2022, 12:39
Przyczyn pogorszenia dźwięku może być wiele - nie tylko pasek ale silnik, elektronika no i sama igła/wkładka - krystaliczna (piezzoelektryczna) zapewne zatem o niskiej żywotności z igłą zrobioną z jakiegoś miękkiego kamienia.

Podstawowy problem to fakt iż to nie jest prawdziwy gramofon tylko zabawka a co gorsza frezarka do płyt.
IMO: Szkoda pieniędzy na naprawę...

nataliayxx

  • 4 / 697
  • Nowy użytkownik
01-05-2022, 13:08
Przyczyn pogorszenia dźwięku może być wiele - nie tylko pasek ale silnik, elektronika no i sama igła/wkładka - krystaliczna (piezzoelektryczna) zapewne zatem o niskiej żywotności z igłą zrobioną z jakiegoś miękkiego kamienia.

Podstawowy problem to fakt iż to nie jest prawdziwy gramofon tylko zabawka a co gorsza frezarka do płyt.
IMO: Szkoda pieniędzy na naprawę...


Właśnie jak kupowałam bo to też z drugiej ręki, to było wszystko w porządku i dobrze grał, tylko ostatnio się pogorszyło. A ogólnie warto wymienić pasek, skoro są to stosunkowo niższe koszty i sprawdzić czy coś się poprawi i wtedy ewentualnie zrezygnować całkiem i przerzucić się na coś innego?

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
01-05-2022, 14:39
Przyczyn pogorszenia dźwięku może być wiele - nie tylko pasek ale silnik, elektronika no i sama igła/wkładka - krystaliczna (piezzoelektryczna) zapewne zatem o niskiej żywotności z igłą zrobioną z jakiegoś miękkiego kamienia.

Podstawowy problem to fakt iż to nie jest prawdziwy gramofon tylko zabawka a co gorsza frezarka do płyt.
IMO: Szkoda pieniędzy na naprawę...


Właśnie jak kupowałam bo to też z drugiej ręki, to było wszystko w porządku i dobrze grał, tylko ostatnio się pogorszyło. A ogólnie warto wymienić pasek, skoro są to stosunkowo niższe koszty i sprawdzić czy coś się poprawi i wtedy ewentualnie zrezygnować całkiem i przerzucić się na coś innego?

Paskiem się zajmujemy tylko jak dźwięk nierówno chodzi, są zniekształcenia od nierównej pracy talerza a nie że się zmienił dźwięk....charczy itp.
Możesz se talerz zciągnąć i paluchem sprawdzić naciąg paska, jak nie jest za luźny i nie spada to nie.
Raczej igła.

wymiana paska.... nie ten sam gramofon ale mniej więcej...   


Wymiana igły, poszukaj na YT podobny gramofon i wkładke.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2022, 14:52 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
01-05-2022, 14:41
.....
« Ostatnia zmiana: 01-05-2022, 14:51 wysłana przez Hammer »

nataliayxx

  • 4 / 697
  • Nowy użytkownik
01-05-2022, 14:58
Przyczyn pogorszenia dźwięku może być wiele - nie tylko pasek ale silnik, elektronika no i sama igła/wkładka - krystaliczna (piezzoelektryczna) zapewne zatem o niskiej żywotności z igłą zrobioną z jakiegoś miękkiego kamienia.

Podstawowy problem to fakt iż to nie jest prawdziwy gramofon tylko zabawka a co gorsza frezarka do płyt.
IMO: Szkoda pieniędzy na naprawę...


Właśnie jak kupowałam bo to też z drugiej ręki, to było wszystko w porządku i dobrze grał, tylko ostatnio się pogorszyło. A ogólnie warto wymienić pasek, skoro są to stosunkowo niższe koszty i sprawdzić czy coś się poprawi i wtedy ewentualnie zrezygnować całkiem i przerzucić się na coś innego?

Paskiem się zajmujemy tylko jak dźwięk nierówno chodzi, są zniekształcenia od nierównej pracy talerza a nie że się zmienił dźwięk....charczy itp.
Możesz se talerz zciągnąć i paluchem sprawdzić naciąg paska, jak nie jest za luźny i nie spada to nie.
Raczej igła.

wymiana paska.... nie ten sam gramofon ale mniej więcej...   


Wymiana igły, poszukaj na YT podobny gramofon i wkładke.

właśnie przed chwilą zdjęłam pokrywę i pasek nie spada, tylko wiadomo jak się naciągnie itd. a mógłby mi Pan polecić jakąś igłę czy w przypadku tego urządzenia to obojętne?

nataliayxx

  • 4 / 697
  • Nowy użytkownik
01-05-2022, 14:59
właśnie przed chwilą zdjęłam pokrywę i pasek nie spada, tylko wiadomo jak się naciągnie itd. a mógłby mi Pan polecić jakąś igłę czy w przypadku tego urządzenia to obojętne?