Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
08-02-2020, 07:55
Nie rozumiem, jak niedaleko Ciebie, to czego ich po prosu nie posłuchasz.

Chyba, że to taka prowokacja ... :) ?

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 08:07
W Gdyni. Z 15 km. Dlaczego prowokacja? Takie przemyślenie z rana przy kawie. Nie chce mi się zawracać komuś dupy nawet.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
08-02-2020, 09:18
Dzieki za podzielenie sie faktem ze ich nie slyszales I ze nie bedziesz ich kupowac, mysle ze wiele osob z tego skorzysta.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
08-02-2020, 09:22
T90 dla ciebie to może być to, ja bym spróbował na twoim miejscu.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
08-02-2020, 11:21
jest to jedyna z Tesli z tamtego czasu której nie słyszałem. Waham się tak tydzień. Dziś rano zapadła ostateczna decyzja. Nie kupuję bo i po co.
Odkąd przeczytałem ten news, moje zycie już nigdy nie będzie takie samo :) Dobrze że się podzieliłeś tą informacją, nie wiem co bym zrobił gdyby nie ona :) 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 11:53
He, he. Spoko. Przypomniało mi się, że jednak słuchałem u kelgi z pewnego forum. Tyle, że modowane w jakimś stopniu. Nudne były. I nie była to zwykła jasna wersja. Spoko panowie.

Firestarter

  • Gość
08-02-2020, 11:57
Dla mnie najlepsze Beyery to DT880, zwłaszcza w nowych odsłonach. Są po prostu wierne, szczególnie 600Ohm i Chrome Edition.

Posłuchanie po nich T1 v2 od razu pokazuje, jak bardzo Tesle kłamią. Oczywiście pogłos dodawany tam gdzie go nie ma oraz kolorek na średnicy, może się podobać, ale to nie jest hi-fi, a efekty specjalne.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
08-02-2020, 14:09
Niedaleko mnie ktoś na olx sprzedaje za 9 stów T90. Zawsze chciałem je mieć bo wydaje mi się, że to może być strzał w 10, ale jednocześnie jest to jedyna z Tesli z tamtego czasu której nie słyszałem. Waham się tak tydzień. Dziś rano zapadła ostateczna decyzja. Nie kupuję bo i po co.
Tam jest góra zrąbana. Lepiej weź Amiron

Kuba_622

  • 312 / 4890
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 14:56
Tam jest góra zrąbana. Lepiej weź Amiron

Miałem je jednocześnie i Amirony to słuchawki gorsze niż T90 w każdym aspekcie, może poza wielkością sceny. Góra w Amironach jest dla mnie o wiele bardziej ciężkostrawna niż w T90, choć te drugie są jaśniejsze. Problem w tym, że Amirony mają pik na sopranach niżej i zdecydowanie bardziej podkreślają sybilanty.

Dla mnie T90 - niezwykle przejrzyste słuchawki dla tych, co lubią analityczne brzmienie.
Amirony - bardzo ciepłe, misiowate, relaksacyjne granie plus gigantyczny pik na sopranie podkreślający wszelkie syki.
Rozumiem "filozofię" grania tych pierwszych, tych drugich zupełnie nie.

Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
08-02-2020, 14:59
Dla mnie najlepsze Beyery to DT880, zwłaszcza w nowych odsłonach. Są po prostu wierne, szczególnie 600Ohm i Chrome Edition.

Posłuchanie po nich T1 v2 od razu pokazuje, jak bardzo Tesle kłamią. Oczywiście pogłos dodawany tam gdzie go nie ma oraz kolorek na średnicy, może się podobać, ale to nie jest hi-fi, a efekty specjalne.

Jeśli chcemy mieć "wiernie" to kupujemy sprzęt studyjny, albo idziemy na koncert.
Stwierdzenie, że "Tesle kłamią" jest absurdalne, albowiem "kłamią" mniej lub bardziej wszystkie słuchawki (o innych sprzętach nie wspominając)
Sęk w tym by "kłamały" tak, aby mnie to w jak najwyższym stopniu rajcowało (o ile jestem świadomy własnych potrzeb).

Posłuchaj T1 V1, być może łżą subiektywnie nieco mniej.

Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
08-02-2020, 15:06
Jeden woli Amirony, bo cieplejsze i relaksacyjne , a drugi T90 bo czytelniejsze i bardziej komunikatywne.
Jedne i drugie po swojemu "kłamią". No i co z tego ?

Kuba_622

  • 312 / 4890
  • Zaawansowany użytkownik
08-02-2020, 15:18
Jeden woli Amirony, bo cieplejsze i relaksacyjne , a drugi T90 bo czytelniejsze i bardziej komunikatywne.
Jedne i drugie po swojemu "kłamią". No i co z tego ?

Max, ja tam lubię większość słuchawek Beyerdynamic, ale akurat góra w Amironach była dla mnie nie do strawienia. I co to za relaks, gdzie słuchawki wyciągają na pierwszy plan wszelkie syki?

A co z tego? Nie wiem. Synthax napisał, że T90 mają "górę zrąbaną", dla mnie ta w Amironach jest o wiele bardziej zrąbana. Taka jest moja, subiektywna opinia ;)


Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
08-02-2020, 15:21
Niedaleko mnie ktoś na olx sprzedaje za 9 stów T90. Zawsze chciałem je mieć bo wydaje mi się, że to może być strzał w 10, ale jednocześnie jest to jedyna z Tesli z tamtego czasu której nie słyszałem. Waham się tak tydzień. Dziś rano zapadła ostateczna decyzja. Nie kupuję bo i po co.

Obudziłem się dziś rano i przyszło mi do głowy, że już pora na wymianę mojego Ajfona 7. Przeczytałem nawet recenzję X-a oraz 11-stki. Podczas oddawania moczu a potem w trakcie mycia zębów biłem się jeszcze z myślami. Jednak po wypiciu kawy (pewnie na skutek olśnienia wywołanego działaniem kofeiny) zapadła decyzja, że "nie kupuję bo i po co".

Twój wpis to pewny kandydat na absurd wczech czasów tego forum (w pierwszej dziesiątce zmieściłby się na pewno).


Max

  • 2204 / 5361
  • Ekspert
08-02-2020, 15:41
Max, ja tam lubię większość słuchawek Beyerdynamic

A ja nawet większość mam (tych na Teslach)
Co więcej, moje ulubione TH900 to też Tesle..
Łżą jak sabaki ale i tak je kocham.
:))

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
08-02-2020, 15:47
Niedaleko mnie ktoś na olx sprzedaje za 9 stów T90. Zawsze chciałem je mieć bo wydaje mi się, że to może być strzał w 10, ale jednocześnie jest to jedyna z Tesli z tamtego czasu której nie słyszałem. Waham się tak tydzień. Dziś rano zapadła ostateczna decyzja. Nie kupuję bo i po co.

Obudziłem się dziś rano i przyszło mi do głowy, że już pora na wymianę mojego Ajfona 7. Przeczytałem nawet recenzję X-a oraz 11-stki. Podczas oddawania moczu a potem w trakcie mycia zębów biłem się jeszcze z myślami. Jednak po wypiciu kawy (pewnie na skutek olśnienia wywołanego działaniem kofeiny) zapadła decyzja, że "nie kupuję bo i po co".

Twój wpis to pewny kandydat na absurd wczech czasów tego forum (w pierwszej dziesiątce zmieściłby się na pewno).

Ja sie obudzilem dzis rano i pomyslalem ze pojde sie wyproznic bo mnue cisnie. Wahalem sie tak z godzine i myslalem ze to mize byc strzal w dziesiatke. Zapadla ostateczna decyzja, nie ide bo i po co. Po 10 minutach juz faktycznie nie bylo po co bo po prostu zwalilem kloca w przescieradlo :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.