Audiohobby.pl

Klub miłośników Beyerdynamic

bartasol

  • 4 / 4371
  • Nowy użytkownik
12-02-2013, 21:11
Hejka, mam pytanko czy ktoś z forumowiczów posiadający DT 880 jest z Bydgoszczy lub okolic, posiadałem DT990 pro które sprzedałem i chciałem się przesiąść na trochę wyższą półkę. Niestety w Bydgoszczy żaden sklepik audio nie posiada tej firmy w swojej ofercie, więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w odsłuchu tych słuchaweczek.

Perul

  • 246 / 4435
  • Aktywny użytkownik
13-02-2013, 12:06
>> bartasol, 2013-02-12 21:11:51
Hejka, mam pytanko czy ktoś z forumowiczów posiadający DT 880 jest z Bydgoszczy lub okolic, posiadałem DT990 pro które sprzedałem i chciałem się przesiąść na trochę wyższą półkę. Niestety w Bydgoszczy żaden sklepik audio nie posiada tej firmy w swojej ofercie, więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w odsłuchu tych słuchaweczek.

Niepotrzebnie sprzedałeś, trzeba było zrobić full open mod http://forum.mp3store.pl/topic/100064-beyerdynamic-dt990-pro-full-open-mod/ . Z tego co piszą driver w DT880 jest identyczny, tylko wnętrzem muszli się różnią.

bartasol

  • 4 / 4371
  • Nowy użytkownik
13-02-2013, 12:53
Tzn. ze cala elektronika w srodku jest tak sama w obu modelach?

Perul

  • 246 / 4435
  • Aktywny użytkownik
13-02-2013, 13:19
>> bartasol, 2013-02-13 12:53:16
Tzn. ze cala elektronika w srodku jest tak sama w obu modelach?

Driver (przetwornik) jest ten sam http://www.head-fi.org/t/351227/how-to-convert-dt-880-into-dt-990-and-vice-versa-dt-770-info kwestia innego obudowania, stąd inne brzmienie.

bartasol

  • 4 / 4371
  • Nowy użytkownik
13-02-2013, 14:05
To dobre, a róznica w cenie okolo 400zl, o co w tym wszystkim chodzi? 990 bylem zmuszony sprzedac ale chyba do nich powroce ich dzwiek bardzo mi lezal w muzyce jakiej slucham( rock,metal). Myslalem ze jak kupie 880 bedzie jeszcze lepiej ale chyba nie warto dokladac.

Kuba_622

  • 312 / 4992
  • Zaawansowany użytkownik
14-02-2013, 14:10
Z tego co wiem to tylko niektóre wersje DT990 mają ten sam przetwornik co DT880.

Lord_Rayden

  • 118 / 5032
  • Aktywny użytkownik
15-02-2013, 06:50
Jestem posiadaczem dwóch par słuchawek Beyerdynamic - od kilku lat mam DT 770 PRO, na które namówił mnie Kolega, realizator dźwięku z TV (sam pracuję w TV, więc "studyjność do mnie przemawia) oraz Beyerdynamic T50p, które kupiłem z myślą o zestawieniu z HiFImanem 601 (którego nie kupiłem).

Po pierwsze - T50p bardzo polubiłem - w zestawieniu z iPodem 5g i AMP/DAC E07K (E17 też). Typowo jako portable. Ale kiedy znajomi z MP3store zrobili mi rekabling - oryginał zastapili grubszym kabelkiem Tonsila.
Rezystancja DC przewodnika w 20 stopni C 89,9 OHM/Km
Rezystancja DC ekranu w 20 stopni C 11,3 OHM/Km
Nominalna pojemność 47 pF/m
Rezystancja izolacji >5000 MOHM*Km
Napięcie testowe 1,5kV
Odcinek testowy 10cm

Dane z pomiarów tylko tak przytaczam ;) .
Słuchawki nabrały "mocy urzędowej" ;), swobody, poprawił się bas (choć i przedtem nie był zły jak dla mnie). Obsługowo zrobiło się też lepiej, już nie boję się,że zerwę kabelek. Oceniam,że zarówno zakup za 500 zł (używki w znakomitym stanie) jak i rekabling były dobrymi pomysłami. Oczywiście do rekablingu podchodziłem sceptycznie ale jest fajnie.

Ciekawi mnie porównanie z BD DT 1350 - podobne, ale odradzali mi je na MP3store, oraz z Philips Fidelio M1.. Może ktoś próbował ?

drugie nauszniki do domowe 770 PRO 80 omów. Rzadziej słucham, ale słucham. A przy okazji pytanie - czy zamiana na 770 32 omy miała by sens ? Brzmienie jest lepsze ? A może pójść w górę na 250 omów ? Jest gdzieś jakieś porównanie wszystkich wersji ?

Czasem myślę nad zamianą 770 na AKG K550. Mają dużą przestrzeń, sporo wysokich tonów. Podobno lepiej wziąć używki i rekablować, co jak twierdzi jeden znajomy, polepsza ich brzmienie.

Zetknałem się też z sytuacją, kiedy ktoś kupił BD T70p i po tygodniu oddał je w komis. Ja ich słuchałem i nawet mi się podobały. Ale króko miałem je na uszach. Czy byłby to lepszy wybór niż moje 770 czy AKG K550 ?
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

walkman6

  • 333 / 5847
  • Zaawansowany użytkownik
15-02-2013, 09:18
Przecież to zupełnie inne brzmienie. W wielu wątkach już o tym pisaliśmy. Porównywałem te dwa modele. A co do porównania poszczególnych wersji DT770 to na headfi jest duży wątek na ten temat. Osobiście DT770 Pro 250 Ohm mi się mniej podobały niż 80 Ohm. W 80-kach bas był bardziej dynamiczny, odczuwalny. Wysokie tony były łagodniejsze. Nie są to jakieś ogromne różnice. Poza tym 250-tki mają kręcony kabel, czego już nie lubię. AKG K550 prezentuje bardziej "audiofilskie" brzmienie. Dźwięk jest lepiej zdefiniowany, wyartykułowany. Scena szeroka, ale płytka. Posłuchaj ich gdzieś koniecznie (K550 i DT770), a zobaczysz o czym piszę ;)

Lord_Rayden

  • 118 / 5032
  • Aktywny użytkownik
15-02-2013, 10:26
Tak, wiem o kręconym kablu :)

AKG K550 trochę słuchałem, co prawda prawie nowe, mało wygrzane. Brzmienie bardzo ciekawe, choć kiedyś wydawały mi się za ostre. niestety zapomniałem wtedy wziąć beyery DT 770 i porównać. A mogłem bo E07K ma dwa gniazda na słuchawki. Myślę,że to nadrobię.
Z wyglądu bardziej pasują mi 770 ale na ulicę przecież z nimi nie pójdę ;) .
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

buble_corp

  • 29 / 5962
  • Użytkownik
15-02-2013, 10:40
>> Lord_Rayden

Co chcesz wiedzieć o T70p, DT1350, T50p?
Mam DT1350, AKG550 i HD25. Słuchałem T70p i T50p. Napisz co dokładnie Cię interesuje to się wypowiem.

Lord_Rayden

  • 118 / 5032
  • Aktywny użytkownik
15-02-2013, 13:46
Przede wszystkim chciałbym wiedzieć jak się mają DT1350 do T50p. tak z czystej ciekawosci. Bardzo sobie cenię T50p. Jak jest z 1350 ?

Przy temacie T70p i AKG K550 - Co spowodowało,że zostałeś przy AKG K550 ? Dlaczego nie kupiłeś  T70p (jesli nie cena) ? Jak jest z basem w obu typach ? Czy T70p można napędzić z portable AMPA E07K ?
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

Synthax

  • 2323 / 4185
  • Ekspert
15-02-2013, 23:10
Przed zakupem swoich T70 porównywałem je z wieloma modelami, nie ukrywam że głównie Beyera (choć były też: Shure SRH900, HD600, AT50M i AT A900- o jaka nie wygodna.. chyba przez te śliskie zsuwające się nauszniki) , i do sklepu szedłem z nastawieniem że zakupię 770 wersja 80 Ohm na zasadzie czarnego konia o którym wiele osób dobrze mówi. Skończyło się jednak inaczej. Ponieważ trochę przypadkowo posłuchałem T5p, ale jako że budżet nie pozwolił mi na nie wybrałem pomostowo T70, które... otwartością zbliżają się bardziej to T5p aniżeli do 770 i nawet 990, te ostatnie dwa modele wydały mi się bardziej ozbawione detalu i ciemniejsze (generalnie słuchawki dynamiczne powszechnie odbieram jako ciemne... po przesiadce z kolumn) Wracając jednak do 770 to bardzo dobrze i miło grające słuchawki. Ale dla mnie coś ciekawego zaczęło się dziać dopiero z T70 (wokal Kari Bremnes stawał się taki bezpośredni, a scena szersza). T70 są jasne, ale wydaje mi się że w dobrym tego słowa znaczeniu. Być może jestem jednym z niewielu którzy uważają że czasem bas, którego wielu brakuje, w nich jbywa i tak za mocny jeśli miałbym porównywać z tym co słyszymy w filharmonii i otaczającym nas naturalnym świecie a nie tym elektronicznie ubarwionym :)

Ale do rzeczy. Nomen omen dziś w ciągu dnia w Audiopunkcie słuchałem K550, tak z czystej ciekawości, więc uprzedzam że był to pobieżny odsłuch jednak to co mogę napisać: są mniej wygodne niż jakiekolwiek Beyery (tak to ważny czynnik - jeśli na prawdę lubimy muzyką to słuchawek słuchamy długo i komfort jest bardzo istotny). Dźwiękowo nie chcę powiedzieć za wiele, ale chyba wybrałbym 701/702 raczej... Może była to kwestia całego toru ale nic nie zaintrygowało mnie.
Wolę Beyerdynamica bo ma więcej żywości, energii, może takiego studyjnego obiektywizmu który gwarantuje że większy zakres repertuaru dobrze się sprawdzi.
Tutułem uzupełnienia: nową generację Beyerów jest na prawdę łątwo napędzić. moja 250ohmowa wersja działa super nawet prosto z IPhona, choć sam IPhone gra jak to IPhone.

Jednak jeśli 550 grają dla Ciebie za ostro, to T70 tym bardziej moge się Tobie nie spodobać, dlatego proponwoałem tez 701/701 bo są najłagodniejsze ale też najspokojniejsze w sensie drive\'u / impaktu.

Przepraszam za składnię..

Synthax

  • 2323 / 4185
  • Ekspert
15-02-2013, 23:17
Dodam małą anegdotkę, mój znajomy realizator nagrań, na co dzień pracujący na 990, nie lubił specjalnie pracy na słuchawkach bo mówił że ciągle nie słyszy tyle środka to na monitorach. Kiedy wpadłem do niego z T70, wróciła mu nadzieje na efektywną pracę ze słuchawkami. Był zaskoczony nową uzupełnioną treścią nagrań które wcześniej znał tylko z monitorów i swoich 990 (250Ohm)

Muuhau

  • 177 / 4431
  • Aktywny użytkownik
16-02-2013, 01:06
Właśnie dzięki uprzejmości kolegi porównuję sobie K550 i Q701.
Potwierdza się to co zauważyłem od początku w tych słuchawkach - mają dosyć kiepską górę. Nie mam niestety porównania do innych zamkniętych, ale w stosunku do 701, oraz Grado sr325is, wybrzmiewa ona dosyć nienaturalnie - metalicznie, syntetycznie. Szybciej i bez takiej przestrzeni i separacji. W szybkiej, głośnej muzyce dużych zespołów akustycznych jazzowych gubią się, a dźwięk staje się mniej czytelny. Nie wiem na ile da się to w ogóle poprawić w słuchawkach zamkniętych?
Porównywanie do takich mistrzów górnych rejestrów wydaje się być trochę niesprawiedliwe. ;)
Słyszałem tylko z opinii innych, że Shure SRH940 mają lepszą górę od K550.
Bardzo chciałbym posłuchać zamkniętych Beyerów, ale ciężko je gdziekolwiek odsłuchać. Chociaż wydawałoby się, że Wrocław to dosyć duże miasto. :)

lancaster

  • Gość
16-02-2013, 08:12
ehhhhh, to nie jaja. Nie znaczy tez ze te sluchawki tak brzmią/tak byśmy je odebrali, tylko ze w uszach recenzujacego tak wypadły.

Zauwazylem, ze kazdy bez wyjatku recenzujacy czasc opinii pisze obiektywnie (w ramach swojej subiektywnej oceny :-)) a czesc z powiedzmy wiekszym zaangazowaniem (wzgledy pewnie rozne) :-)
Dlatego wybierajac sprzet recenzje najlepiej potraktowac jak kazda inna reklame. pamietajac, ze jak cos jest mocno reklamowane to najczesciej znaczy ze rownie mocno  tego potrzebuje ;-)