Audiohobby.pl

Aiwa AD-WX707

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
09-03-2022, 19:28
Ot taka sobie kopiareczka, ładna i prosta w obsłudze.
Model ten ma jednak tylko prawą kieszeń z rewersem, lewa kieszeń tylko odtwarzanie w jedną stronę.
Nagrałem na szybki tylko taki teścik.
Magnetofon jest po wymianie pasków, regulacjach poziomu wyjściowego, wejściowego, charakterystyki odtwarzania, czyli po takim małym serwisie.
Magnetofon mało używany, głowice ładniutkie , rolki take.
Jeśli chodzi o dźwiękowość , to szału nie ma, ale też i tragedii..
Do takiego jak to mówią codziennego grania to spoko daje rade, nagrywani własne ....no to zależy jak jest ustawiony, nie próbowałem jeszcze na bardzo dobrych kasetach , na takich typu Samsung, przyzwoicie, zależy jakie kto ma ucho.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
09-03-2022, 20:21
Czyli lewa bez reversu tylko odtwarza, a prawa z reversem ma nagrywanie ... dziwne. Ale to może lewa ma dużo lepszą głowice do odtwarzania to by miało sens. W tej serii AIWA miała sporo ciekawych wynalazków dwukasetowych. I to właśnie ta seria kopiarek AIWY podoba mi się najbardziej. Jak doprowadzę swoją podobną kopiarkę Aiwy do ładu to na pewno się pochwalę:)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
09-03-2022, 21:24
Tak......to najładniejsza linia, bardzo niska no i kopiarka z serii 7,8,9 mają podświetlenie kasety ładne ...ale jest też i minus jeden,,wskaźnik co 3 dB to się nie da ustawić równiutko....
Mnie brakuje modelu 909, ale teraz to se mogę marzyć.

Zdjęcia z prac.

https://photos.google.com/share/AF1QipPfkXHO_hpsTI1b-4qWMx1YM5trdcP4Xv0UtURYmrLeurI3Quhtjvjbz09vcjq-6Q/photo/AF1QipMDZsu-PwteR1FaQYe_hqUGaVqORVNRCQfn2_es?key=enFuUmdkZDJkU2hJTWZJZmRwQ1Fjd1RXRzJVMzF3

Opis problemów.
Problemem najważniejszym, jak kiedyś opisałem jest uszkadzanie się samoczynne z czasem przy prawej osi capstana takiego występu plastykowego, który trzyma blaszkę trzymającą mechanizm przesuwu wózka góra /dół.
W tym decku zastosowałem po prostu wtopienie cieniutkim grotem lutownicy kawałeczka stalowego cieńkiego drucika i na dodatek dotopiłem tam jeszcze deczke tworzywa.
Teraz to będzie trzymać długo......
Jak tego nie zrobimy to wózek będzie miał luz poziomy.
W innym modelu chyba 550 nawierciłem otworek i wkręciłem mikrowkręt i też trzyma .
Taką wadę mają prawie wszystkie ich kaseciaki do modelu 8xx który ma już inny mechanizm.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2022, 21:54 wysłana przez Hammer »