Audiohobby.pl

Magnetofon Technics RS-TR474

AWS 303

  • 854 / 5863
  • Ekspert
29-09-2008, 15:52
Plusy:
Dwie kieszenie z elektronicznym mechanizmem otwierania/zamykania, Auto-Reverse, ATC

Opinia:
Technics RS-TR474 nie jest super wypasionym magnetofonem, choć kilka pożytecznych funkcji posiada. Rzadko się zdarza w magnetofonie widok elektrycznego otwierania/zamykania kieszeni kasety, choć w Technicsach to częsty widok. Żmudna regulacja prądu podkładu zamienia się w przyciśnięcie jednego przycisku - ATC. Dzięki tej funkcji magnetofon w kilkanaście sekund dostosuje parametry nagrywania do kasety. Dzięki Auto-Reverse nie trzeba ręcznie odwracać kasety, można go tak ustawić, że najpierw odtwarza jedną kasetę (obie strony), potem drugą (obie strony) i tak w kółko. Dolby B i C ma każdy normalny magnetofon, jednak warto napisać, że jest. Liczniki taśmy liczą w minutach i sekundach, jednak robią to dokładnie tylko na kasetach C-60 i C-90, a im krótsza kaseta (pon. C-60), tym szybciej liczą. Dobrze, że po otwarciu kieszeni nie zerują się. Dwie prędkości kopiowania są, chociaż z drugiej mało kto korzysta. Synchro Start też jest, nawet dobrze, że jest. Magnetofon ma ciekawą funkcję, mianowicie powiedzmy, że słucham kasety, w połowie wyłączam sprzęt i idę spać. Rano włączam, a magnetofon mi pokazuje, w którą stronę odtwarzał przed "zastopowaniem". Moja ocena w skali 1-10 to "9,9".

Miejsce zakupu: Allegro
Cena: 149,99zł + 23,00zł wysyłka

Radmar

  • 1138 / 5868
  • Ekspert
30-09-2008, 08:14
Magnetofon z pewnością bardzo porządny, dość solidnie wykonany i oferujący poprawny dźwięk. Dla mnie osobiście ATC nie zawsze się sprawdzało. Ogólnie zresztą jestem zwolennikiem aby jak najwięcej można było zrobić samemu, zamiast zdawać się na elektronikę. Ale to tylko moja opinia - starego grzyba, hehe. :) A już kompletnie nie wyobrażam sobie, żeby nie mógł sam zamknąć kieszeni kasety, tylko żeby magnetofon robił to za mnie elektrycznie. A im więcej elektroniki sterującej tym większe czasem problemy w przyszłości.

Wykonanie jednak jest bardzo solidne. Sam magnetofon robi wrażenie stabilnego i taki z pewnością jest a nadmiar elektroniki może przeszkadzać, ale tylko w przypadku jesli ktoś lubi wszystko robić manualnie. Design już nieco inny od klasycznego - bardziej obły.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek