Audiohobby.pl

Denon DRM-710

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
09-02-2022, 10:03
Denony to zazwyczaj bardzo mało problemowe magnetofony......no ale na jakimś w końcu warto potrenować aby rozszerzyć wiedzę.
Ten egzemplarz się do tego doskonale nadaje.
Jak każdy 3 głowicowiec tej firmy z czasów nowożytnych ma bardzo prostą konstrukcje.
Czysta płyta główna, odpinany na 2 wiązki mechanizm i 2 wiązki głowice, doskonale poprawiają komfort pracy modułowej.
Płyta główna jest taże świetnie opisana, wszelkie podkówki są czytelne, nie da się pomylić jak w 800A ....
Głowica ma już ślad używania, ale nie wielki.
Niestety nie ma kieszeni, komuś się spodpobała, a decka miałem mieć na części, ale ...

Stan z poczekalni był zachęcający do nagrywania, ale nie było dobrze.

Obroty falowały, choć dźwiękowo całkiem sobie radził.

No cóż, popatrzyłem , mechanizm prosty no to robi się .

4 śrubki i pasek wypadł .....okazało się że był już sporo za luźny.

Założyłem nowy, i jazda na testy.
Na ucho lep[iej, na pomiarach też , ale cały czas jednak sobie pływa.
No to drugi pasek delikatnie ciasniejszy.
Oczywiście wczesniej capstany umyte, wyszorowane, naoliwione, a ciężkie jak cholera.....
Na wszelki wypadek wymieniłem też pasek od funkcji bo sie odkształcił.
Po tych wszelakich zabiegach pulsowanie, szlifowanie delikatne tylko powierzchowne rolek gumowych, dokładne podmycie toru zapisu.
Jest dobrze, na testach super, spadło wszystko o połowe prawie do wartości katalogowych.
Jeszcze odkryłem że jest krzywka do hamowania lewej rolki, filcyk umyłem, i wyczochrałem dobrze, ale coś myśle że mógł się wygnieść od nacisku, zwłaszcza że był ustawiony na przedostatnią dziurkę.
Jak znajdę coś podobnego to wymienię.
Sprawdzałem tą regulacje i przy mniejszym nacisku parametry nierównomierności przesuwu  zwiększają się , więc zostawiłem na razie jak było.
Jak dopnę końca to reg elektroniki, jak kasety testowe dojdą .

Coś znowu fotki nie wchodzą to podaję link do galerii

https://photos.google.com/share/AF1QipMLv-eKSrD44eC_OhXWrHvMuV8xNyKXU2WRPfrdKJ-gy2TnI-tw0VXtzzuYi71ucQ/photo/AF1QipMZ8nI2WthPYDHPOnwfyiOrCyuC9-HAncosH--T?key=dUdFSVl5dktHZWFlcXFZQzNEVUZieTJwc01vLXRB
« Ostatnia zmiana: 09-02-2022, 10:25 wysłana przez Hammer »

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
09-02-2022, 10:31
Test na nierównomiernśsć zrobiłem tak, sygnał z generatora 3000 hz i pomiar po głowicy odczytującej, czyli na nagrywającej wchodzi czysty sygnał a nierówność wycodzi po głowicy i tak to wygląda na razie, tylko ze coś tam jeszcze jest ale prawie niesłyszalne, czyli co , dobrze pomierzyłem mechanizm i jego wady własne?
Ta wartość RMS czasem spada stabilnie do ok 0,0220 - 0,0250, czasem wyskoczy do ok 0,0370 .
Kaseta TDK D 120
« Ostatnia zmiana: 09-02-2022, 11:46 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
09-02-2022, 11:34
Biorąc pod uwagę że sygnał był nagrany i odtworzony to wynik powinien się podnieść, co za tym idzie wskazania
 takie będą obarczone błędem. Ale i tak 0.037% to bardzo niski wynik jak dla tego rodzaju mechaniki... wręcz powiedziałbym że lekko podejrzany.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2022, 13:08 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
09-02-2022, 11:48
Ciekawe sprawdzałem par kaset róznych i np 60 i 90 gorzej wypadają, zwłaszcza chromy, ciekawe.

Do takiego sprawdzania wyeliminowałem wadę kasety testowej obcej, ale przy 3 glowicówce tak można .
« Ostatnia zmiana: 09-02-2022, 12:03 wysłana przez Hammer »

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
09-02-2022, 11:53
W okienku musisz ustawić pomiar DIN.  Teraz bedzie ok, bo coś mi nie pasowało.

Co takiego sprawdzania wyeliminowałem wadę kasety testowej obcej, ale przy 3 glowicówce tak można

To znaczy co można?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
10-02-2022, 08:30
Podmieniałem jeszcze z ciekawości inne paski praktycznie długością niewiele się różniące, ale jednak dł paska była krytyczna i tylko na jednym już dobranym parametry były najlepsze