Audiohobby.pl

Tandberg TCD 440A

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
27-08-2023, 21:04
1000ZXL jest ponad wszystko. Wolę brzmienie 440-tki niż 3014A w którym dźwięk upodabnia się do płyty CD. Każdy z nich gra inaczej.I każdy w sobie ma to "coś"co wciąga i angażuje. Chyba zwołam fachowców, bo może się mylę w tym co słyszę....hi hi))).
St.

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
27-08-2023, 21:11
myśle że powinieneś przerzucić się na płyty analogowe do porównań, cd nie jest dobrym przykładem ... masz sporo czasu ....

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
27-08-2023, 21:25
Stanisławie gratuluję uporania się z "Tadziowym" problemem. Niechaj cieszy oko i ucho jak najdłużej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
27-08-2023, 21:50
Stanisławie gratuluję uporania się z "Tadziowym" problemem. Niechaj cieszy oko i ucho jak najdłużej.
Wojtku, nieoficjalnie mam już zaproszenie na przyszłoroczny audiozjazd. Jak się dobrze złoży to zabiorę ze sobą wszystkie trzy i potestujemy.
St.

Destroyer

  • 335 / 1314
  • Zaawansowany użytkownik
27-08-2023, 21:53
myśle że powinieneś przerzucić się na płyty analogowe do porównań, cd nie jest dobrym przykładem ... masz sporo czasu ....
Czasu mam, tylko kiepsko u mnie z vinylami. Gramofon też nie highendowy....))
St.

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
12-02-2024, 21:44
Z wielką przyjemnością przeczytałem tekst o Tadziach :)
I aż się boję ale nieśmiało spytam czy byście do tego grona Tadziów przyjęli czwartego do brydża?

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
16-02-2024, 21:09
No i 0 odpowiedzi

AUDIOTONE

  • 9395 / 5835
  • Ekspert
16-02-2024, 21:25
No i 0 odpowiedzi
Niby są dwie... Stanisława i kolegi @ckloss-a. Ale fakt mały ruch w tych "Tadziach" bo one tylko od święta grają.

To wrzucaj swoją, nacieszymy oko. Choć popatrzymy sobie ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
17-02-2024, 12:13
Zaraz porobię zdjęcia i wrzucę :)

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
17-02-2024, 12:53
Bardzo proszę

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
17-02-2024, 12:55
Kolejne zdjęcia

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
17-02-2024, 12:58
Następne

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
17-02-2024, 13:23
Łoooo :)   Zajebisty !
   Mnie do klubu Tadziów nie wezmą bo wprawdzie mam dwa ale to szpulaki są hehehe.
Może-  jak to było na psie z pancernymi >  machniom?   Miałbym i szpulaka i kaseciaka :)

ed:  tych zdjęć możesz jeszcze trochę narobić-  raczej nikt się nie przyczepi za więcej
« Ostatnia zmiana: 17-02-2024, 13:26 wysłana przez pień »

Tonny

  • 47 / 102
  • Użytkownik
17-02-2024, 17:01
Szanowni,
Nie wiem kto z Was wymyślił by magnetofon Tandberg nazwać Tadziem ale mi się to bardzo podoba. A dokładnie chodzi mi o Tadzia TCD-440a. Otóż, tyle dobrego usłyszałem i przeczytałem o tym jak gra ten deck, że postanowiłem go zdobyć. Postanowiłem i zakup popełniłem. Do tej pory była część wizualna mojej opowieści, ta przyjemniejsza.
A teraz będzie część opisowa, ta mniej dla mnie przyjemna.
Tadzia kupiłem na licytacji w stanach. Gdy na nią trafiłem cena była na poziomie 50$ ale im bliżej końca tym bardziej robiło się gorąco. Na dodatek kiepsko się kontaktuje/licytuje gdy u nich jest dzień a u nas jest środek nocy. Ale niech tam. Ważne, że to ja wygrałem tę licytację. Kasę przelałem i czekałem. Wyglądałem na niego zniecierpliwiony a on płynął, płynął i płyną …. aż wreszcie dopłynął. Był bardzo dobrze zabezpieczony i zapakowany, więc wprost nie mogłem się doczekać kiedy go posłucham. Kupiłem przetwornicę z 230V na 110V (konwerter jak kto woli) i wreszcie Tadzia włączyłem. Sprzęt miał być działający, grający z niewielkimi problemami przy nagrywaniu.
I co?   D..a   Niestety nie dane mi było go posłuchać, bo nie gra.
Po wciśnięciu klawisza POWER wskaźniki się podświetlają, wszystkie klawisze działają i się podświetlają oraz podświetlona jest kieszeń kasety. Taśmę można przewijać w przód i w tył. Po wciśnięciu klawisza PLAY rolki się kręcą, taśma się przesuwa ale Tadzio nie gra :(       Również nie nagrywa :((
Potrzebuję pomocy, tzn. mój Tadzio potrzebuje pomocy, naprawy, przeglądu, serwisu, by znów grać jak w czasach swojej młodości.
Czy ktoś z Was mógłby się nim zająć?
Bardzo proszę o info. Do kogo powinienem się z tym zwrócić.
Czy z tym tematem powinienem przejść na inny wątek?

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
17-02-2024, 17:50
1. Do wyczyszczenia pewnie na szybko przełącznik zapis odczyt, to najczęstsza przyczyna starych kaseciaków jak jest on mechaniczny.
2. Mam nadziej że nie myślisz że stary kaseciak zagra jak nówka sztuka jak pierdyliard dolarów Nibiruańskich.
Do wymiany kondensatory elektrolity, sprawdzenie foliaków i ceramicznych, rezystory zazwyczaj nie padają, ale ..... wychodzi to w pracy.
Można posprawdzać też co nie zawadzi tranzystory, diody oczywiście jakby coś się działo dziwnego.
Do wymiany też będą paski, idlery i inne gumowe części pracujące w napędzie no i smarowanie.
Koszty... masa godzin pracy wiec i kupa szmalu.
Jak nie umiesz sam to płacisz słono.

To że np na forum chwali się jakiś sprzęt to nie oznacza żeby go od razu kupować na pewniaka.
Zawsze warto popytać wcześniej przed decyzją a nie potem rączki do nieba........

Włącz pare razy zapis i odczyt, jak cos nie zatrybi to szukać dalej.