Audiohobby.pl

Domowe amatorskie realizacje akustycznych marzeń

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
17-12-2021, 22:11
Fajny filmik :)
&t=361s

I znów mi się włączyły komplikatory, a już prawie zapomniałem, że miałem robić swój pokój :)

Nie, no wiadomo, że kłamię, nie zapomniałem, ale gdyby mi się tak chciało jak mi się nie chce ....
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Wuelem

  • 201 / 1674
  • Aktywny użytkownik
18-12-2021, 00:06
Zawsze mnie zadziwia dwuosobowa kanapa, więc jedna osoba - siedząca centralnie przed zestawem - siedzi na łączeniu. Tyle wysiłku, a taka podstawowa rzecz całkiem położona.

Bo nie zakładam, że pozycja słuchacza nie jest środkowa względem obu kolumn. To by była zbrodnia na audiofiliźmie!

***
Budżetowo podchodząc do akustyki można ściany "wyłożyć" cegłami-pustakami i przesłonić dla estetyki materiałem. Efekt gwarantowany i doskonały. Zero pogłosu, czysty dźwięk. Trzeba tylko uważać z dodatkowym obciążeniem - musi być pewność, że dodatkowe kilogramy wytrzyma konstrukcja budynku.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
18-12-2021, 08:17
Budżetowo podchodząc do akustyki można ściany "wyłożyć" cegłami-pustakami i przesłonić dla estetyki materiałem. Efekt gwarantowany i doskonały. Zero pogłosu, czysty dźwięk. Trzeba tylko uważać z dodatkowym obciążeniem - musi być pewność, że dodatkowe kilogramy wytrzyma konstrukcja budynku.

Ja bym w ogóle usunął ściany, dźwięk będzie miał naturalne rozproszenie a nie mikroodbicia i pierdyliard pogłosów....zamiast kanapy fotel dentystyczny bo można wyregulować pozycje w stosunku do kolumn....precyzyjnie ustawione laserowym miernikiem.
Przed słuchaniem najlepiej wydepilować uszy w środku, a jeszcze lepiej ogolić głowę, aby dźwięk nie miał już gdzie się zawirować....
Słyszałem że dźwięk także jest przenoszony przez ciało i kości, więc szkoda zakładać ubranie, nago będą większe wrażenia akustyczne włącznie z z feelem.
Ale ja się nie znam na tym......

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
18-12-2021, 18:35
jak nie lubisz wyrzucac kasy do toilet, pomierz lokal zanim zakupisz ustroje itp. itd.

tzw nowoczesne wnetrza czyli sracz akustyczny nida gips etc raczej wymagaja podejscia specjalnej troski, ale tez NIE W CIEMNO, bo mozna sobie zrobic kuku akustyczne wieksze niz zrobil profesor Zdzichu kladac owa nide.
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1674
  • Aktywny użytkownik
18-12-2021, 21:01
Można wziąć przykład, jak poradzono sobie z tym w "pokojach" telewizyjnych na Stadionie Narodowym. Bardzo prosto i skutecznie - schemat podanych wyżej cegieł, tylko tutaj są estetyczne panele perforowane. Działanie w ten sam deseń. A przecież na Stadionie dodatkowo jedna duża ściana jest ze szkła. 

Słyszałem że dźwięk także jest przenoszony przez ciało i kości, więc szkoda zakładać ubranie, nago

Co daje zdjęcie ubrania, jeśli przenoszą kości i ciało? Oczywiste jest, że inni słyszą nasz głos inaczej, niż my sami. Bo nam rezonuje w głowie. Zwykle ludzie siebie nie poznają, gdy zostają nagrani i słyszą odtworzony swój głos...

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
18-12-2021, 22:02
Lan,

Umawialiśmy się na coś. Ja swojej części umowy dotrzymuję.

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
29-12-2021, 18:13
apelu do Lana nie rozumiem, gdyz przybylem z melmag(pozdrawiam Was ziem...ovidianie :-))

albo melmac jak sie ostatnio okazalo, kto by sie czepial :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-12-2021, 21:09
apelu do Lana nie rozumiem, gdyz przybylem z melmag(pozdrawiam Was ziem...ovidianie :-))

albo melmac jak sie ostatnio okazalo, kto by sie czepial :-)

Nie marudź Alf bo nie dostaniesz kota.

PS. Słuchałem dzisiaj Twoich kolumn. Zarąbiste.

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
29-12-2021, 21:35
PS. Słuchałem dzisiaj Twoich kolumn. Zarąbiste.
No to ciekawe, co powiesz jak posluchasz aktualnych moich ? :-)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-12-2021, 21:36
PS. Słuchałem dzisiaj Twoich kolumn. Zarąbiste.
No to ciekawe, co powiesz jak posluchasz aktualnych moich ? :-)

Słyszałem, że się "odgradzasz" od cywilizacji(?) :-)))

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
29-12-2021, 21:38
Nie zaprzeczam - juz sie odgrodzilem.
A od kogoz o takich rzeczach slyszales ?
A w ogole, to chyba ciezko bedzie cywilizacji teraz powalczyc.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-12-2021, 21:41
Doniósł mi o tym Don Pedro. Tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców :)

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
29-12-2021, 21:48
A..., no jak Don Pedro, to ok. :-)

Tak mnie wzielo, ze dwa dni siedze nad deska rysunkowa i juz planuje podobna, ale estetycznie inna (troche mniejsza konstrukcje), co by mnie z ta obecna zona z domu nie wyrzucila. Jak na razie udalo mi sie w tym czasie zaliczyc 5 rysunkow. Ale i tak na basie 18 cali musi pozostac :-)

 

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
29-12-2021, 21:51
co by mnie z ta obecna zona z domu nie wyrzucila.

Bo widzisz Lutku, żonę to należy trzymać, krótko. Rok, albo ...dwa :-)
18 cali? Gigantomania :)

P.S. Dawaj zdjęcia tych odgród z 18 calowcami.

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
29-12-2021, 21:55
Ale co mam zrobic jesli ona jest dla mnie taka dobra i opiekuncza ? Np. wystarczy, ze wspomne po poludniu, ze bede chcial sie troche polozyc, to wchodzac do lozka zastaje w nim goracy termofor :-)
« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 22:12 wysłana przez Lutek »