Audiohobby.pl

Kenwood KX-7050

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
12-09-2021, 22:01

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
12-09-2021, 22:14
Dziękuję bardzo za zdjęcia ;)
Idziesz jak burza widzę, kibicuję od początku.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
13-09-2021, 08:21
tak przyznaje ze te styki w oslonie   jak np w sony tc k  seri tezsa  i w wielu innych
zawsze trzeba rozebrac    ech jest dlubanina
piekne fotki
b b b  dziekuje  gratulacje

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
13-09-2021, 23:30


Trochę mało czasu ale poskładałem mechanizm.  Po uprzedniej walce ze cholernymi stykami.
   W sumie nie jest tak źle jak już załapie się jak to jeść i powiedziałbym że nawet prosta sprawa :)
O tych wszystkich brzydkich słowach nie wspomnę.
  Paski dobrałem ze skromnych zapasów jakie posiadam.  Wydłubałem z Aiwy która czeka w pakamerze na swoją kolej.
Pasek kapstanów zregenerowałem metodą mojego majstra z dawnych czasów.  Ze szkoły :)
 Tak mu się przyglądałem i porównywałem z nówką którą założyłem do Wegi i porównanie nie wypada korzystnie dla nowej produkcji.
Nówka jest w zasadzie zwykłą gumką o bardzo dużym module sprężystości i jej grubość/szerokość nie wydaje się kalibrowana.
Po prosty cięty jak zwykle gumki.  Może z większą precyzją.
  Na pewno taki pasek nie będzie sprzyjać równomierności chodu.
Stary zaś po dokładnych oględzinach widać- kalibrowany na wszystkie wymiary i zapewne jego moduł sprężystości też nie był duży  jak
na >zwykłą < gumkę.   Może jakie 20% - tak na oko oceniam.
  Z mechanicznego punktu widzenia tak powinno być.  Jego główny zakres sprężystości wykorzystany na założenie a w pozycji roboczej będzie działać niczym cięgno sztywne.  Nie ma miejsca na jakieś oscylacje w biegu wykorzystujące sprężystość.
To co zrobi silnik zrobi napędzana reszta a drobiazgi wyrówna bezwładność.
   Ale truje po nocy :)

Jeszcze rolki zostały ale to na jutro.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
18-09-2021, 20:00
Dzisiaj   1:0  dla Kenwooda.
  Coś spieprzyłem najpewniej bo mechanizm nie chce ruszyć i jego komputer świruje.  Gasi wyświetlacz i zapala lampkę standby po czym przestaje reagować na przycisk Power.
  Żeby ponownie zapalił trzeba z palca zakręcić kółkiem od windy głowic i obczaić gdzie jest >zero<
  Próba np. otworzenia kieszeni powoduje powrót do pozycji wyjściowej czyli > gaszę lampki a ty spadaj :(
Jutro trzeba przepatrzeć co tam nie trybi :(

A tak fajnie zapowiadało się


Ostatnie przedzwonienie wszystkich styków od wykrywania kasety i jej typu, położenia kieszeni, zamknięcia kieszeni  i ogólne oględziny czy wszystko działa wypadły pomyślnie.
 
A ten gościu czaił się w sztucznych liściach i podglądał co robię

 

Przyszła mi jeszcze do głowy myśl że coś zwiera na szelce idącej do płyty.   Tam są takie cholerne łączniki które działają w jedną stronę i trzeba najlepiej kabel ucinać na styk a potem reszki pojedynczo wyciągać po zdjęciu maskownicy z dziurkami.  Może jaki śmieć został bo zanim skapował że szelka nie jest zakończona wtyczką to dosyć mocno pociągnąłem.  Może co ucięło i zostało pod spodem ?
« Ostatnia zmiana: 18-09-2021, 20:23 wysłana przez pień »

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
18-09-2021, 20:51
Karmisz go sztucznymi liściami ? a co na to spurek?

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
18-09-2021, 22:17
Ja wiem że sztuczne liście są be, ale maskują strasznie paskudną rurę.  Poza tym jestem niewinny- on sam tam wlazł chociaż po sąsiedzku są prawdziwe liście.
  Może takie lubi?

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
19-09-2021, 00:29
Coś spieprzyłem najpewniej bo mechanizm

Chyba przestawiło Ci się koło funkcyjne ;)
Poniżej wycinek z serwisówki....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
19-09-2021, 09:03
Na bank coś potorbiłem :(
  Pogoda dzisiaj dalej zapowiada się ładnie to co mi szkodzi :)
 Najlepsze w tym wszystkim jest to że ja go drania już składałem tak jakby finalnie i żeby wypruć mechanizm to apiać ta jedna wredna szelka przytka mnie na początku.
 W sumie nikt nie napisał że ma być lekko :)  Już wczoraj zaczęło się pod górkę bo cholerna sprężynka oznaczona numerem 346 w serwisówce, ta od kontrowania położenia poosiowego dźwigni rolki prowadzącej gdzieś mi sp......
Wiadomo że może jest na podłodze ?  Myślę sobie.  Kłopot w tym że to podłoga balkonowa ze szparami miedzy dechami i mogla też spierniczyć Pod podłogę :)
  Tak skończyło się poszukiwanie tej małej cholery:
 
 

Nie znalazłem :(
Trochę ogarnąłem to co pod podłogą, przykręciłem dechy, dorobiłem sprężynkę i złożyłem mechanizm.
  Po czym ta zguba znalazła się!  Wystrzeliła cholera i poleciała sobie do kartonu w którym reszta tajli od magnetofonu była.
Czyli najpierw nie leciała do dołu tak jak wszystko co spada tylko pokonała jakimś lotem balistycznym ze 2 metry.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
20-09-2021, 11:10
O ja pierdziele, ale pojechałeś.... tego sie nie spodziewałem. Dobrze że choć zguba siłę znała.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
20-09-2021, 18:43
Ta którą dorobiłem wygląda całkiem podobnie :)   Nawet już ich nie zamieniałem bo mi się nie chciało łowić na nowo położenia rolki.
  Swoją drogą trzeba będzie >wygryźć<  jaką kasetę żeby lepiej widzieć jak taśma idzie.
     Miałem plan dzisiaj podłubać ale wstrzymałem się z działaniem.  Zamówiłem snopek pasków różnej długości i poczekam aż przyjdą.
Bo tam założyłem takie niezbyt nowe przez niecierpliwość.    Może będą jutro?
  Dla jaj tymczasem kupiłem magnetofon, w sumie prawie niechcący.  Zobaczyłem wczoraj na ebayu i napuściłem snajpera z dosyć skromną kwotą.    I kurna wygrałem :)  o czym przekonałem się dopiero  po sprawdzeniu poczty.  Snajper zaś nie wysłał powiadomienia bo uważa że nie wygrał>   za mała kwota<   Tak pisze.
Nie bardzo wiem o co chodzi?   Pewno o to że przebiłem konkurenta o CZTERY eurocenty.  On dał końcówkę 95  a ja 99 :)
A krok przebicia chyba wynosił 1 euro.
  Mniejsza z tym bo jest magnetofon w drodze


  zdjęcie które zrobił sprzedawca

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
20-09-2021, 19:57
Wpadłeś widzę jak śliwka w kompot.... hahahahahah ;)
Na kilku magnetofonach się nie skończy. Tutaj masz temat :  http://audiohobby.pl/index.php?topic=13381
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
20-09-2021, 20:17
:)
Nie ja jeden z tutejszej parafii wpadłem.
  Nie wnikałem czy on dobry jest a pierwsza myśl była :   Oooo-  Zajebisty!   To ten co go japończycy krzaczkami opisali a małpa z grundiga na podstawie tego opisu zrobiła swój egzemplarz :)
   Zobaczy się jak jest


nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
21-09-2021, 13:10
jvc


to przepieknie brzmiacy  magnetofon
oj oj oj    zostanie u ciebie


ps: zwroc uwage ze  naklejke ma  2  motor
a w srodku sa  3 motory ....zla reklama


:-)

Hammer

  • 4681 / 2286
  • Ekspert
21-09-2021, 20:26
:)
Nie ja jeden z tutejszej parafii wpadłem.
  Nie wnikałem czy on dobry jest a pierwsza myśl była :   Oooo-  Zajebisty!   To ten co go japończycy krzaczkami opisali a małpa z grundiga na podstawie tego opisu zrobiła swój egzemplarz :)
   Zobaczy się jak jest

przy 100 zaczniesz się zastanawiać nad sensem życia....