Audiohobby.pl

MŁOTEK GUMOWY-PIONIEER CT449

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
08-09-2021, 12:35
Czy można magnetofon potraktować młotkiem gumowym?- okazuje się że czasami zachodzi taka potrzeba....
Zakupiony  na "allegroszu" magnetofon był częściowo niesprawny, bardziej mechanicznie niż elektronicznie. Brakowało jednej nogi w obudowie, miejsce  do przykręcenia tej nogi trochę pogniecione .Więc musiałem trochę przywalić w obudowę w tym miejscu aby naprostować:))) Wkręciłem cztery nowe nogi, przy okazji wymieniłem pasek na nowy, oraz rolkę dociskową. W elektronice nic nie kręciłem ( nie wolno) jak dobrze działa. Mechanizm nasmarowałem nie za dużo aby dobrze działał. Sprawdziłem prędkość taśmy po wymianie części -było dobrze ale...
Po odtwarzaniu kasety c-60 po jakimś czasie zaczął na słuch trochę zwalniać, było słychać czasami jakieś popiskiwanie.Co jest gdzie piszczysz-?Zmieniłem kasetę na inną to samo:((( No to szukamy piszczenia..."Piskacz" okazał się silnik napędzający wałek.Wymontowałem silnik, obracam mechanicznie piszczy. Trzeba ciebie nasmarować , ale jak to zrobić jak nie umiem go rozebrać , a internet milczy w tej sprawie.Zrobiłem mu zastrzyk strzykawką ze  smarem w miejscu gdzie jest ośka i łożysko-nie piszczy.Zamontowałem silnik, kaseta do odtwarzania- nic nie zwalnia , nie piszczy , obroty poprawne-uff udało się.Może to moje naprawianie nie  całkiem prawidłowe z kanonami serwisowymi, ale magnetofonu jest już sprawny, nagrywa, odtwarza dobrze jak na  swój wiek,głowica nie wyślizgana. Głowicę magnetofonową wyczyściłem oraz magnetyzerem potraktowałem.Pierwszy raz  w  swoim życiu miałem uzasadnione walenie młotkiem gumowym w magnetofon-(fajne uczucie ile emocji)-:)))

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
08-09-2021, 22:50
Nawet i młotek czasami musi pójść w ruch ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1494 / 1092
  • Ekspert
08-09-2021, 23:37
Nawet i młotek czasami musi pójść w ruch ;)
Ale żeby magnetofon okładać młotkiem:)))

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
25-09-2021, 22:24
A dlaczego nie?
  Inne sprzęty też młotkiem wyklepują i śmigają :)
Tylko szpachli nie wal za dużo bo odleci.
  Swoją drogą mnie też będzie czekać trochę dłubania w blacharce i farbę trza będzie dobrać odpowiednio.
-- tez mówię o magnetofonie :)

Zmelmag

  • 1280 / 1753
  • Zmelmag
25-09-2021, 23:26
w przypadku niesfornej baby mlotek gumowy swietnie sie sprawdza, co to za szowinizm, mobbing i seksizm u kolegow ze dla magnetofonu mloteczek nieodpowiedni ?;-)
https://banbye.pl polecam :-)

ArturP

  • 1302 / 2788
  • Ekspert
26-09-2021, 20:37
Też, niedawno miałem niemiłą przygodę z pogniecioną blachą w tle. Wynosiłem z mieszkania do dziupli na półpiętrze parę klocków, trzy z nich postawiłem na poręczy schodów, takiej w kształcie litery L. Odwróciłem się by otworzyć drzwi, niestety usłyszałem tylko przeraźliwy rumor, sprzęty poszły w dół po schodach. Dziwne bo plastiki ocalały, ale blacha na rogach nie. Będę musiał teraz użyć młotka do wyprostowania tej blachy, ale czuję kłopoty.

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
27-09-2021, 19:27
Też, niedawno miałem niemiłą przygodę z pogniecioną blachą w tle. Wynosiłem z mieszkania do dziupli na półpiętrze parę klocków, trzy z nich postawiłem na poręczy schodów, takiej w kształcie litery L. Odwróciłem się by otworzyć drzwi, niestety usłyszałem tylko przeraźliwy rumor, sprzęty poszły w dół po schodach. Dziwne bo plastiki ocalały, ale blacha na rogach nie. Będę musiał teraz użyć młotka do wyprostowania tej blachy, ale czuję kłopoty.
proponuje walec co się będziesz z młotkiem pier........

ArturP

  • 1302 / 2788
  • Ekspert
29-09-2021, 03:36
No coś Ty "rubber hammer" jest kilkuset krotnie tańszy niż najtańszy walec, ale w razie problemów wiem do kogo się zgłosić ;) . Bez obrazy, to żart.
Tak naprawdę, prostowanie tych obudów może nastąpić dopiero w przyszłym stuleciu, więc mam czas na zastanowienie się nad metodologią prostowania.

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
29-09-2021, 07:29
Może niekoniecznie bezpośrednio młotkiem, ale są takie młoteczki do klepania blach w autach i innych szpejów, podkłada się go pod blache a od góry wali normalnym, ponoć z Syrenki nawet Fiata tak można sklepać.

Hammer

  • 4685 / 2291
  • Ekspert
29-09-2021, 22:57
Proponuje popatrzeć jak to mistrzowie robią ....

ArturP

  • 1302 / 2788
  • Ekspert
01-10-2021, 11:58
Widziałem inną, fajną robotę:
.
Raczej w tę stronę będę zmierzał ;) ;).

pień

  • 2233 / 1028
  • Ekspert
03-10-2021, 22:33
Hehe :)
  No to może weź ten obrazek :

 

Jako wzorzec.   
     Firma zostaje a i znaczek już masz :)