Audiohobby.pl

Obecnie nagrywane fabrycznie kasety magnetofonowe

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
15-05-2021, 22:16
Ostatnio byłem ciekawy, jakiej jakości będą współcześnie nagrywane fabrycznie kasety. Pojawił się zespół, który mnie zainteresował i swój pierwszy album wypuścił właśnie na kasecie! Stwierdziłem, że to świetna okazja do zakupu takowej kasety. Przyszła dziś i ogólnie nie zawiodłem się :)

Kaseta wydana bardzo ładnie i estetycznie, nadruki na niej są wykonane starannie i wyraziście (są tak grube, że można je wprost odczytać używając jedynie palców - jak dla niewidomych ;) ), jest blacha pod dociskiem taśmy, tylko właśnie - sama taśma... Na pierwszy rzut oka budzi wątpliwości, bo jest dość mocno matowa. Poziom zapisu jest dobry - odpowiada normie 200 nWb/m z peak-ami ;) Trochę brakuje mi dynamiki, przestrzeni i górnego pasma... Ale brzmi porównywalnie do większości kaset nagrywanych fabrycznie, więc jak na kasetę wydaną w 2020 roku nie jest źle! Obawiałem się, że będzie gorzej i kaseta będzie jedynie gadżetem retro nadającym się do odsłuchu np. na "jamniku", ale jestem pozytywnie zaskoczony - głównie pod względem obudowy kasety, a taśma?.. Też trzyma jakąś normę, nie ma tragedii, choć mogłoby być lepiej... ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
15-05-2021, 22:21
Jak będę miał możliwość, (a będę), to także napisze co nieco o tych nowszych produkcjach ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-04-2022, 19:17
Niedawno (marzec 2022) Iron Maiden wydali nową kasetę na 40 lecie wydania płyty The Number Of The Beast.

https://www.ironmaiden.com/news/article/the-number-of-the-beast-40th-anniversary-cassette

Oczywiście kasetę zakupiłem nie mogłem się pohamować. Kaseta jest nagrana bez Dolby, poziom jest dobry i moim zdaniem mastering się udał.

Jak to gra, zapraszam tutaj :



Zdjęcia samej kasety poniżej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
09-04-2022, 20:14
Ja cie kręce, ja to już kupe lat nie widziałem nowo nagranej kasety.  Fakt u mnie to wiocha zabita dechami gdzie pajac w mediamarkt udowadnia ludziom że np.  spotify odpalony w nowym telewizorze zagra lepiej niż wypasiony sprzęt co go mają w sklepie.
   (chociaż- kto wie bo ten sprzęt to koło wypasu nawet nie stał)

chorazy3

  • 1460 / 1568
  • Ekspert
09-04-2022, 22:38
Podobnie Tears for Fears wydali najnowszy album na CC:

Paweł

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
10-04-2022, 18:48
Mistrzostwo ten "The Numer of the Beast"!!! :D
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

NightPurrer

  • 17 / 1105
  • Nowy użytkownik
03-05-2022, 07:10
Może zagraniczne zespoły robią to fajnie, ale w Polsce to loteria.
Wydanie kolekcjonerskie albumów Paktofoniki z 2020 brzmi na prawdę świetnie, kasety są ładne i z porządnego plastiku, nagrane nawet w Dolby.
Natomiast np kaseta Sanah również w limitowanej edycji wygląda przeciętnie.
Zaczynamy jazdę bez trzymanki. Uwaga:
Taśma żelazowa w obudowie dla kaset chromowych dodatkowo syfiąca głowicę,
Obudowa również kiepskiej jakości,
Nagranie pozbawione częściowo wysokich tonów,
A na deser... Przester wynikający zapewne z automatycznego ustawienia prądu podkładu w kopiarkach na nagrywanie kaset chromowych z racji wykrycia typu II przez blaszki w obudowie.
Ale fakt faktem, chciałem mieć kasetę w kolekcji tak czy tak :).
Więcej napiszę przy następnym logowaniu i przyjdę już z nagraniami konkretnych fragmentów.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
03-05-2022, 08:48
Jakiś czas temu na ebayu była prawdziwa kopiara Otari na 4 kasety. Wyglądała bardzo fajnie- ferytowe głowice- prędkości kopiowania chyba do 8 czy nawet 16 X.  Zapisałem w ulubione ale zapomniałem snajpera napuścić.
  Kurna-  poszła za grosze normalnie, przesyłka wręcz więcej kosztowała niż samo Otari  -  to to całkiem spore było.
Szkoda- może by jeszcze zarobiła na prąd dla siebie