Audiohobby.pl

Onkyo TA-2570/TA-2800

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
16-11-2022, 20:39
W moim TA-2570 po włączeniu zasilania zaczyna migać 5 razy czerwona dioda na przycisku pauza a nastepnie gasnie i zaczyna migać zielona na przycisku play. W takim stanie magnetofon wisi. Jest jakiś na to sposób ? czy konieczny jakiś serwis ?
Oczywiście problemem jest jak zwykle "pozytywka" w mechanice SANKYO. To ona "świruje", a mianowicie brak dobrego kontaktu na stykach lub padający silnik. Należy wyczyścić lub wymienić silnik i przeczyścić styki pozytywki, a na koniec ustawić ją w pozycji STOP. I będzie po kłopcie. To normalne, nic strasznego w tych mechanizmach.
To tak na szybko.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

jch

  • 22 / 551
  • Użytkownik
16-11-2022, 22:14
Czyli musi zaliczyć serwis.

jch

  • 22 / 551
  • Użytkownik
16-11-2022, 23:02
Możecie polecić jakiś porządny serwis ?

jch

  • 22 / 551
  • Użytkownik
19-11-2022, 20:40
Nikt tego nie naprawia?

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
19-11-2022, 20:49
Nikt tego nie naprawia?

Tutaj w większości każdy naprawia we własnym zakresie. To i nie są zainteresowani szukania serwisu. A to naprawdę nie problem by wyczyścić styki na początku i popatrzeć w innych tematach dotyczących mechaniki Sankyo jak ma być ustawiona "pozytywka" na pozycję STOP... Jak masz chęci to można spróbować ;-)
« Ostatnia zmiana: 19-11-2022, 20:55 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

jch

  • 22 / 551
  • Użytkownik
20-11-2022, 17:29
OK, rozumiem.
W moim przypadku umiejętności średnie jak i brak czasu skłaniają mnie w stronę rozwiązania z serwisem. Tym bardziej że nie chciałbym czegoś przy okazji nabroić bo szkoda takiego fajnego sprzętu.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2022, 17:58 wysłana przez jch »

jch

  • 22 / 551
  • Użytkownik
01-12-2022, 18:44
Panowie, dlaczego niektóre egzemplarze maja poprzenicane kable jak na tym zdjeciu a niektóre nie ? Znalazłem w sieci też zdjęcia na których przeciety jest tylko lewy kabel.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
01-12-2022, 19:47
Mogą to być tzw. "zworki" które się przecina lub rozlutowuje podczas kalibracji. W zależności od wymagań.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tmarecki

  • 104 / 1114
  • Aktywny użytkownik
29-01-2024, 11:07
Witam. Wracam do tematu mojego Onkyo TA-2570 i problemów z lewą rolką. Deck był przez pewien czas unieruchomiony z powodów elektronicznych. Wrócił do życia więc chciałbym zająć się problemem z lewą rolką, która nie dochodzi do wałka. Brakuje ok 1mm. Mechanizm przeserwisowałem według wytycznych kolegów z Forum. Próbowałem podmiany rolki i niestety nic nie pomogło. Ktoś wcześniej sugerował, że może sprzedawca albo jakiś serwisant odciągnął lewą rolkę, która źle ustawiona powoduje problemy. Rzeczywiście kiedy kupowałem nie zwróciłem uwagi czy lewa rolka działa. Fizycznie była w decku, a problem z nią zauważyłem podczas czyszczenia toru przesuwu taśmy. Mimo braku działania lewej rolki po zmianie paska W&F jest na poziomie 0,06 więc chyba nie najgorzej jednak fajnie by było gdyby udało się to naprawić. Czy ktoś orientuje się w jaki sposób odciągano rolkę, żeby była fizycznie obecna, ale nie działała? Czy w mechanizmach Sankyo odpowiada za to tylko sprężyna, czy coś jeszcze? Może ktoś jest zorientowany?

Hammer

  • 4680 / 2284
  • Ekspert
29-01-2024, 12:19
Albo jest źle ustawienie popychania całego systemu rolki, może rolka za mała.
Rolke chyba można zciągnąć na głównej osi jest zawleczka, obok śrubka do regulacji poziomej czyli prowadzenia taśmy - samej prowadnicy.

Tak mi wynika z fotek jakie widze, jeśli to prawda to można spokojnie całe ramie zciągnąć bez ruszania tej zalakierowanej śrubki która ustawia tą prowadnice.
Popatrz dokładnie i wg mnie jeśli jest tak to całość jest prosta w obsłudze bez utraty regulacji toru taśmy

Zakładając że jest tak jak mówie sprawa sprawdzenia jest prosta.

Tmarecki

  • 104 / 1114
  • Aktywny użytkownik
29-01-2024, 12:30
Albo jest źle ustawienie popychania całego systemu rolki, może rolka za mała.
Rolke chyba można zciągnąć na głównej osi jest zawleczka, obok śrubka do regulacji poziomej czyli prowadzenia taśmy - samej prowadnicy.

Tak mi wynika z fotek jakie widze, jeśli to prawda to można spokojnie całe ramie zciągnąć bez ruszania tej zalakierowanej śrubki która ustawia tą prowadnice.
Popatrz dokładnie i wg mnie jeśli jest tak to całość jest prosta w obsłudze bez utraty regulacji toru taśmy

Zakładając że jest tak jak mówie sprawa sprawdzenia jest prosta.
Tak ściąga się całe ramię po zdjęciu zawleczki. Sprawdzałem to i wymieniałem rolkę. Tylko po założeniu rolka nadal nie dochodzi do wałka. Dlatego pytam, czy ktoś nie wie w jaki sposób sprzedawcy odciągali lewą rolkę, żeby była w mechanizmie, ale nie działała. Mogę fizycznie zdemontować rolkę albo pozostawić tak jak jest, ale chciałbym zrobić tak jak być powinno, żeby działały obie. Czy robiono to (odciąganie rolki) poprzez jakieś wygięcie/rozciągnięcie sprężyny (wygląda jakby od niej zależało dociągnięcie lewej rolki).

Hammer

  • 4680 / 2284
  • Ekspert
29-01-2024, 12:49
https://old-fidelity-forum.de/thread-42678-post-1422648.html
https://www.diyaudio.com/community/threads/onkyo-ta-2570-cassette-deck-restoration-mods.380060/

tu masz kompletny tutorial pięknie pokazane wszystko.

Ja nie wiem jak tam sie reguluje , ale obstawiam że coś nie podciąga, nie mam takiego mechanizmu

Może faktycznie ktoś poluzował sprężyne , trzeba by ją zciągnąć z osi i popatrzeć czy nie ma śladów po np kombinerkach
« Ostatnia zmiana: 29-01-2024, 13:03 wysłana przez Hammer »

Tmarecki

  • 104 / 1114
  • Aktywny użytkownik
29-01-2024, 21:34
Czytałem te opisy i oglądałem masę zdjęć tego mechanizmu. Nawet kilka razy go rozbierałem i składałem. Na nim uczyłem się serwisu mechanizmu z pomocą bardziej wtajemniczonych użytkowników Forum. Nawet kilka dni temu, go wyciągałem i zdejmowałem rolkę, ale pomimo różnych kombinacji nie udało mi się tego ogarnąć, żeby działało. Przy jednej rolce po ponownym nasmarowaniu i wymianie paska udało mi się osiągnąć W&F na poziomie 0,06 gdzie wcześniej wahał się w okolicach 0,12- 0,14. Sprężyna nie nosiła śladów mechanicznych zabiegów, ale jeśli to od niej zależy docisk lewej rolki to z nią musi być coś nie tak. Ktoś pisał, że problemem może być to, że pozytywka za wcześnie daje sygnał zatrzymania mostka, ale gdyby to było przyczyną to prawa też by nie dochodziła no i głowice byłyby za nisko. Jak dociskałem palcem od spodu to zaczynała się obracać i pracowała normalnie, ale bez tego docisku brakuje ok 1mm. 

Destroyer

  • 331 / 1303
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2024, 22:19
Układ lewej rolki też ma sprężynę ułożoną poziomo. Jeśli była ona zdemontowana przy wymianie rolki to musi być źle założona. Ona musi też sprężynować żeby ten układ podciągać do góry.
A może ta rolka ma za małą średnicę ?
St.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
29-01-2024, 22:26
Podejrzewam, że źle jest zamontowana dźwignia podciągająca ramię z rolką do wałka. Trzeba dokładnie przejrzeć sposób zamocowania sprężyny jak napisał Stanisław.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.