Audiohobby.pl

Saba HiFi TG 674 Stereo

Marek-41

  • 391 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
27-04-2021, 23:13
Marku, to były maszynki z całkiem przyzwoitymi mechanizmami, które wytrzymują też i dziś. Wiadomo, że dziś obciążenia są dużo mniejsze niż w czasie produkcji nowych urządzeń.
 Przykładem niech będzie mój Philips N4512, który w latach 70-tych kosztował troszkę więcej od ZK140T, a po dokładnym czyszczeniu, wymianie pasków i kondensatorów gra świetnie od kilku miesięcy, jak na swoją klasę.
No kolega nieco przesadził. Taki Philips kosztował ponad 300$ , a wtedy zarabialiśmy po kilkanaście na miesiąc . ZK-120T przy tym Philipsie to była epoka kamienia łupanego .
Marek-41

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
28-04-2021, 01:49
Hammer, czy w Twojej też jest "wzorek" na osi koła zamachowego?
Poza tym, widać podobieństwa do naszych. Jest też "skaczące kółko", ale mniejsze. I wiem, że cicho pracuje, a w naszych Polskich magnetofonach, niestety czasami robi tyle hałasu, co bęben pralki podczas wirowania...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

ArturP

  • 1303 / 2791
  • Ekspert
28-04-2021, 06:49
No kolega nieco przesadził.
No może trochę, w '76 kosztował ok. 7000zł, ale skąd taką cenę pamiętam nie wiem, za mały byłem by go kupić osobiście.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
28-04-2021, 06:57
Hammer, czy w Twojej też jest "wzorek" na osi koła zamachowego?
Poza tym, widać podobieństwa do naszych. Jest też "skaczące kółko", ale mniejsze. I wiem, że cicho pracuje, a w naszych Polskich magnetofonach, niestety czasami robi tyle hałasu, co bęben pralki podczas wirowania...
Nie wiem czy jest jakiś wzorek, poza otwarciem i zrobieniem fotek nie wczuwałem się na razie w nic, potrzeb był pilna sprawdzenia szpul.
Wiele firm miało podobną konstrukcje do tej zwłaszcza o tej klasie  i cenie.
Kólko....dlatego 246 zamknąłem temat, niech idzie w świat....
« Ostatnia zmiana: 28-04-2021, 07:00 wysłana przez Hammer »

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
28-04-2021, 08:15
Myślę ze rozgraniczenie ludzi, którzy zajmują się zawodowo szpulakami za naście tysięcy od zwykłych użytkowników zabytków techniki, jest dobrym pomysłem, bo i zawsze będzie coś nie tak.....
To tak samo wypowiadał by Senna, dla którego Ford Mondeo to nie auto .....
Ja np powiem że ( z racji zawodu ) rower za 5 czy 8 koła to jeszcze nie rower ......
Mnie akurat nie przeszkadza że wskaźniki se nie pracują po odczycie, muzyka raczej słucham a nie gapie się w kółko....., My używamy takich sprzętów do domu sobie pobawić się, posłuchać itp.
Dzisiaj z pracy na serwisie grał mi pięknie cały dzień aż robota szła szybciej.....a i ludzie co przychodzili patrzyli "z zazdrością" wspominając  stare czasy...hej ! bo zobaczyć byle jakiego szpulaka u kogoś sprawnego to rarytas....
mam ponad 25 szpul Stilona , stan też piękny, taśma nie brudzi głowic! nie syfi się, przechowywane w domu, a czego tam nie ma ......lata 80-90 te

Hammer Ja bym nie dzielił ludzi na tych którzy zajmują się na co dzień zawodowo nagrywaniem itp.
Dużo od takich osób można się dowiedzieć i wspólnie rozwijać hobby. To tak jak byś cały świat rowerowy ten zawodowy i amatorski podzielił nie da się to jest system naczyń połączonych, a gdyby tak robić jak piszesz każda dziedzina była by bardzo uboga i stała w miejscu.
Podoba mi się ten magnetofon Saba jest ciekawy mechanicznie zapewne jest cichy mechanicznie, a mój wpis o tym że jest głośny odniosłem do klawiszy funkcyjnych.
Pisz i działaj w temacie.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
28-04-2021, 09:48
To tylko hobby i starocie , wiem o tym, na recyklingu w D były tego kontenery, ale czasy się zmieniły i kurcze co jakaś staroć to się okazuje że rarytas, a jak jeszcze działa top już wypas.

Ale jak to mówi Audiotone, temat szpulaków ruszył się trochę, a na weekend biorę tego do domu i zaszaleję .....najwyżej spać będę w aucie .....

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
28-04-2021, 19:42
Ale jak to mówi Audiotone, temat szpulaków ruszył się trochę, a na weekend biorę tego do domu i zaszaleję .....najwyżej spać będę w aucie .....

Pewnie, bo to już trzeci szpulak od Ciebie w krótkim czasie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
28-04-2021, 20:12
No to pewnie uciesze niektórych ze Saba padła , pasek stary strzelił w nocy...heheheheheh ale odpaliłem Uhera i dalej grała muzyczka......
A na poważnie, wszystkie są do zrobienia, paski smarowanie itp i to kiedyś nie wiem kiedy bo roboty mam po uszy.
A propo nie 3 tylko 4 .... czwarty nie prezentowany bo nie oddycha.........muszę kupić respirator...

judasz94

  • 388 / 1106
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2021, 20:38
wszystkie są do zrobienia,
Po kolei wszystko zrobisz. Kwestia czasu :)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik